Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli Tramvay Sistemi: AKÇARAY
« önceki   123 ... 838485 ... 909192   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
sayfa 84
MRT1977
10 ay önce - Çrş 03 Ekm 2018, 01:10Tramvay için ihale tarihi belli oldu

Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Mayıs’ta ön yeterlilik ihalesi yaptığı tramvay ve metro projelerinin uygulama ve ön proje ihalesinin hizmet alım ihalesi 17 Ekim’de yapılacak. Büyükşehir ihaleyi alacak firmadan önce tramvay projelerinin yapılmasını isteyecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit-Köseköy arası 37 kilometre uzunluğundaki metro hattı kesin projesi, İzmit-Gölcük arası 20 kilometre metro hattı ön projesi, Şehir Hastanesi tramvay hattı kesin projesi, Stadyum Tramvay Hattı Uygulama projesi, Kuruçeşme Tramvay Hattı uygulama projesi ve Körfez-Derince Bölgesi Tramvay Hattı Ön Projesi olmak üzere toplam 25 kilometre tramvay hattı için hizmet alım ihalesi 17 Ekim’de yapılacak. 23 Mayıs’ta yapılan ve 7 firmanın katıldığı ön yeterlilik ihalesinin ardından hizmet alım ihalesi yapılacak.İKİNCİ KEZ YAPILACAK


23 Mayıs’ta yapılan ön yeterlilik ihalesine 7 firma katıldı. Yapılan incelemede 7 firmadan sadece 3’nün proje ihalesine katılmasına karar verildi. Ancak geçtiğimiz ay yapılan ihalede davet edilen firmalardan sadece birinin ihaleye gelmesi üzerine ihale iptal edildi. Teknik şartnamede yapılan düzenlemenin ardındın 17 Ekim’de ikinci kez proje hizmeti almak için ihale yapılacak. Proje Etüt birimi tarafından yapılacak ihale saat 10.30’da gerçekleştirilecek.ÖNCE TRAMVAY HATLARI


İhalenin yapılmasının ardından ihaleyi alacak olan firmaya yer teslimi yapılacak. Büyükşehir firmadan öncelikle Şehir Hastanesi Tramvay Hattı Kesin Projesi, Stadyum Tramvay Hattı Uygulama Projesi, Kuruçeşme Tramvay Hattı Uygulama Projesi ve Körfez-Derince Bölgesi Tramvay Hattı Ön Projesinin yapılmasını isteyecek. Bu üç projenin Ocak ayına kadar tamamlanmasını talep edecek. Büyükşehir yeni döneme tramvay hatlarının uzatılması yapım ihaleleri ile girmeyi hedefliyor.ULAŞIM SİSTEMİ RAYLI OLACAK


450 gün yapım süresi olan projelerinde öncelik tramvaya verecek olan Büyükşehir, ardından İzmit-Köseköy arası 37 kilometre uzunluğundaki metro hattı kesin projesi, İzmit-Gölcük arası 20 kilometre metro hattı ön projesinin yapılmasını isteyecek. Büyükşehir kenttin ulaşımı raylı sisteme dönüştürmek amacı ile yapacağı ihalede, ön yeterlilik ihalesini geçen 3 firmanın katılması bekleniyor.
Alıntı:
demokratkocaeli gazetesi


MRT1977
10 ay önce - Prş 11 Ekm 2018, 12:05TRAMVAY HATTI HEDEFLENEN ZAMANDA TAMAMLANACAK

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, yapımı devam eden Plaj Yolu Tramvay hattını inceleyerek, çalışmaların hedeflenen zamanda tamamlanacağını belirtti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Akçaray tramvay hattına ilave olarak projelendirdiği Sekapark-Plajyolu hattı çalışmaları hızla devam ediyor. Genel Sekreter İlhan Bayram tramvay hattı çalışmalarını inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vatandaşlar tarafından sıkça kullanılan Akçaray’ın, Sekapark-Plajyolu hattı tamamlandıktan sonra daha uzun bir güzergâhta hizmet vereceğini belirten Bayram, “İki etap halinde çalışmaları gerçekleştirilen Sekapark- Plajyolu hattının Bilim Merkezi-Okullar birinci etabında çalışmalar ağırlıklı olarak sürdürülüyor. Altyapı çalışmaları ve zemin beton dökümü yapılan birinci etapta, ray döşeme işleri gerçekleştiriliyor. İkinci etap olan Okullar Bölgesi-ve Plaj Yolu arasında ise hattın altyapı uygulama çalışmaları devam ediyor.

HEDEFLENEN SÜREDE BİTECEK

Sekreter Yardımcısı Alaeddin Alkaç ile birlikte Sekapark’taki ray çalışmalarını inceleyen, Genel Sekreter Bayram, projenin zamanında yürüdüğünü ve hedeflendiği zamanda tamamlanacağını ifade etti. İki kısım halinde yapılacak olan Sekapark – Plajyolu hattı projesinde 4 istasyon bulunuyor. Çalışmalar kapsamında eski olan menfez ve köprüleri de yıkılarak yenileri inşa ediliyor. Bin 600 metrelik Seka Devlet Hastanesi – Okullar Bölgesinden oluşan birinci kısım, özellikle öğrenim gören öğrencilerin hizmetine sunulacak. Projenin devamında ise 600 metrelik ikinci kısım hayata geçirilecek

.ŞEHİR HASTANESİ VE KOCAELİ STADYUMU

Genel Sekreter Bayram, Kocaeli Stadyumu ve Şehir Hastanesine de tramvay hattının uzatılacağını da belirterek” Başkan Karaosmanoğlu’nun direktifleri doğrultusunda, Akçaray tramvay hattının kentin önemli durakları olan Şehir Hastanesi ve Kocaeli Futbol Stadyumu’na kadar ulaştırılması konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızın büyük memnuniyetini kazanan Tramvay hizmetimizi bu doğrultuda kentin önemli noktalarına ulaştırma gayretindeyiz” şeklinde konuştu.

4 YENİ İSTASYON

Günlük kullanımda vatandaşların sıkça tercih ettikleri Akçaray Tramvay hattına 4 yeni istasyon yapılacak. 2.5 km uzunluğundaki hatta istasyonlar Seka Devlet Hastanesi, Kongre Merkezi, Okullar Bölgesi ve Plajyolu mevkilerinde bulunacak. Gidiş-dönüş 15 km’lik mevcut tramvay hattına 5 km’lik tramvay hattının eklenmesiyle Kocaeli’ndeki tramvay hattı uzunluğu 20 km’ye çıkartılmış olacak. Kaynak: Tramvay hattı hedeflenen zamanda tamamlanacak
Alıntı:
Özgürkocaeli gazetesi


MRT1977
9 ay önce - Prş 01 Ksm 2018, 17:18Tramvay hattı uzatıldı

Sekapark-Plajyolu arasında uzatılan Akçaray tramvay hattı birinci etap çalışmaları okullar bölgesine ulaşt

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Otogar-Sekapark Bilim Merkezi arasında hizmet veren Akçaray Tramvay Hattı’nı Sekapark’tan Plaj Yolu’na kadar uzatıyor. İki etap olarak ayrılan projede birinci etabın çalışmaları sürdürülüyor. Okullar bölgesine ulaşan çalışma kapsamında bölgedeki dere üzerinde menfez uygulaması gerçekleştiriliyor. Burada birinci etabın son istasyonunda kazı çalışmaları yapılıyor. Ray döşeme uygulamaları Seka Hastanesi bölgesine kadar tamamlandı. Rayların beton işlemleri tamamlandığı çalışmada asfalt hazırlıkları yapılıyor. Güzergahta kaldırım ve tek şerit yol düzenlemesi de yapılıyor. Birinci etaptaki çalışmalar tamamlanınca hemen ikinci etaba başlanacak.

600 METRE KALDI
Günlük kullanımda vatandaşların sıkça tercih ettikleri Akçaray tramvay hattının Sekapark-Plajyolu bölümünde 4 yeni istasyon yapılacak. 2 kilometre uzunluğundaki hatta istasyonlar Seka Devlet Hastanesi, Kongre Merkezi, Okullar Bölgesi ve Plajyolu mevkilerinde bulunacak. Bin 600 metrelik Seka Devlet Hastanesi-Okullar Bölgesinden oluşan birinci kısım, özellikle öğrenim gören öğrencilerin hizmetine sunulacak. Projenin devamında ise 600 metrelik ikinci kısım hayata geçirilecek.


ŞEHİR GENELİNE YAYILIYOR
Öte yandan tramvay hattı giderek şehir geneline yayılıyor. Daha önce ihalesi yapılan projeye göre Kuruçeşme, Şehir Hastanesi ve Alikahya stadyum güzergahında toplamda 8 kilometre olmak üzere üç yeni hat mevcut hatta entegre edilecek. Kuruçeşme hattı 1 kilometre uzatılarak Plajyolu tramvay hattına bağlanacak. Alikahya Stadyum hattı da 3 bin 500 metre uzanarak Yahya Kaptan’da mevcut hatla birleşecek.


(+)(+)

(+)

(+)


Alıntı:
kocaeli gazetesi
adnan41
9 ay önce - Pzr 04 Ksm 2018, 09:44

AKÇARAYIN YENİ REKORU 1 MİLYON YOLCU

Vatandaşlar tarafından ulaşımda tercih edilen Akçaray; 1 ayda 1 milyon yolcu taşıyarak rekorlarına bir yenisini daha ekledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocaeli’nin ulaşımına kazandırılan UlaşımPark A.Ş. tarafından işletilen Akçaray, rekorlar kırmaya devam ediyor. 1 Ağustos 2017 tarihinden itibaren İzmit ilçesinde seferlerine devam eden Akçaray, rekorlarına bir yenisini daha ekleyerek 1 ayda toplam 1 milyon yolcu taşıdı. Son kırdığı rekorla nüfusu 1 milyon 883 bin 270 olan Kocaeli’nin yarısından fazlasını bir ayda taşıyan Akçaray, halkın sevgisini kazandığını bir kez daha gösterdi. 
MİSAFİR ODAKLI HİZMET
Akçaray tramvay hattı; günlük, haftalık ve son olarak da aylık 1 milyon yolcu ile rekorlarına bir yenisini daha eklemeyi başardı. Hafta içi 272, hafta sonu ise 240 sefer yapan Akçaray; toplamda gidiş-dönüş 15 km mesafede Kocaeli halkına hizmet veriyor. Yolcularını hızlı, güvenli ve ekonomik şekilde gitmek istedikleri yere ulaştıran tramvay, her gün 06:00 – 24:00 arası çalışıyor. Ayrıca 15 dakikada bir sefer yapan Akçaray, yoğun saatlerde 5 dakikaya kadar seferlerini düşürüyor. 
4 YENİ İSTASYON EKLENECEK
Günlük kullanımda vatandaşların sıkça tercih ettikleri Akçaray tramvay hattına 4 yeni istasyon yapılacak. 2.2 km uzunluğundaki hatta, istasyonlar Seka Devlet Hastanesi, Kongre Merkezi, Okullar Bölgesi ve Plajyolu mevkilerinde bulunacak. Gidiş-dönüş 15 km’lik mevcut tramvay hattına 5 km’lik tramvay hattının eklenmesiyle Kocaeli’ndeki tramvay hattı uzunluğu 20 km’ye çıkartılmış olacak.


MRT1977
8 ay önce - Cum 30 Ksm 2018, 06:37SEKAPARK PLAJYOLU HATTI ŞUBAT’TA AÇILIYOR

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, yapımı devam eden Sekapark- Plajyolu tramvay hattı çalışmalarının son aşamaya geldiğini söyledi.Bayram, “Altyapı çalışmaları ve zemin beton dökümü tamamlandı, raylar döşendi. Şuan sinyalizasyon çalışmaları devam ediyor. Ocak sonu şubat ayı ortalarında hizmete açacağız” dedi.

KRİZDEN ETKİLENDİK

Akçaray Tramvay hattında Sekapark-Plajyolu bölümü yapımı ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, yaşanan ekonomik kriz ile birlikte dövizin yükselmesi nedeniyle iş yaptıkları firmaların da etkilendiğini fakat işi durdurmadıklarını söyledi. Bayram, “Projelerimizde çalışan firmalar dövizin yükselmesinden etkilendi. Ancak işi durdurmadık. Şuan sinyalizasyon çalışması yapılıyor. Ocak ayı ortası şubat başında hizmete açılacak” dedi.

MEVCUT HATTA BAĞLANDI

Sekapark ile Okullar Bölgesi arasında yapılan 2,2 kilometrelik tramvay hattı ikinci etabı mevcut hatta bağlantısı yapıldı.

ŞUBAT’TA AÇILACAK

Sekapark, Seka Devlet Hastanesi, Kongre Merkezi, Okullar Bölgesi ve Plajyolu mevki arasında yapılacak 2,2 kilometre uzunluğunda, gidiş-dönüş 5 kilometre olan tramvay hattının tamamlanma aşamasına geldiğini söyleyen Genel Sekreter Bayram, “Bu bölgede 4 adet istasyon kuruyoruz. Çalışmalar hava koşullarına rağmen sürüyor, aksama yok. Sekapark-Otogar arasında gidiş-dönüş olarak 15 kilometrelik mevcut tramvay hattına yapımı süren 5 kilometrelik hattında eklenmesiyle birlikte Kocaeli’ndeki tramvay hattı uzunluğu 20 kilometreye çıkacak” ifadesini kullandı.

RAYLAR DÖŞENDİ

-Şubat ayında hizmete açılacak
ikinci etap tramvay hattında alt yapı çalışması tamamlandı. Hatta sadece sinyalizasyon çalışması devam ediyor.

YENİ HATLAR GELİYOR

Bayram, tramvay hatlarının giderek şehir geneline yayılacağını belirt Bayram, şunları söyledi: “Daha önce ihalesi yapılan projeye göre Kuruçeşme, Şehir Hastanesi ve Alikahya stadyum güzergahında toplamda 8 kilometre olmak üzere üç yeni hat önümüzdeki dönemde mevcut hatta entegre edilecek. Kuruçeşme hattı 1 kilometre uzatılarak Paljyolu tramvay hattına bağlanacak. Alikahya stadyum hattı da 3,5 kilometre uzanarak Yahya Kaptan’da mevcut hatla birleşecek. Tüm bu çalışmalara yerel seçimden sonra süratle devam edecek” dedi.
Alıntı:
özgürkocaeli gazetesi
mustafaguler
8 ay önce - Cum 30 Ksm 2018, 09:37

Birileri şu yöneticilere tramvay hatlarının mesafesi gidiş-dönüş hesaplanmaz diye söylemesi lazım.

Ogün4161

8 ay önce - Cum 30 Ksm 2018, 10:11

Utanmasalar tek ray uzunluğu verip 4 ile çarpacaklarsametykcll
8 ay önce - Cmt 01 Arl 2018, 20:18

Haberlerde söylenenin aksine yeni hat mevcut hatla birleşmemiş durumda:


(+)Kataner direklerini dikmeye başlamışlar fakat tel çekimine henüz başlanmamış (başlandıysa da mevcut hattın olduğu bölgeye henüz ulaşmamış). Ayrıca kaldırımlar da döşenmeye başlanmış:


(+)

(+)


(Üç fotoğraf da bugün çekilmiştir.)

Ayrıca ne zamandan beri bu şekilde bilmiyorum fakat Sekapark istasyonu da çift peron çalışmaya başlamış. Bugün Yeni Cuma'dan Sekapark'a gelirken her zamankinin aksine Plajyolu yönüne göre sol peronda yolcu indirdi. Dönüşte bindiğimde de her zamanki gibi Otogar yönüne göre sol perondan yolcu aldı.MRT1977
8 ay önce - Cmt 15 Arl 2018, 13:48


(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)


Kataner direklerinin cogu dikilmiş ayrıca duraklar yapılmaya başlanmış fotoğraflar güncel

Not :Büyük bir 5 yıldızlı kompleks otel yapılması planlanan mannesmann fabrikasıda büyük ölçüde yıkılmış


adnan41
8 ay önce - Cmt 15 Arl 2018, 15:58

Bende bu kadar hızlı ilerlediğini tahmin etmiyordum, bu hızla giderse 2- 3 ay içinde biter.sayfa 84
« önceki   123 ... 838485 ... 909192   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara