Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Pts 25 Arl 2017, 21:05

(+)


Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Prş 28 Arl 2017, 15:07


(+)Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Cmt 30 Arl 2017, 17:54

(+)Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Cmt 13 Oca 2018, 11:43
Yüksek Hızlı Tren Niğde’den geçmiyor / 12.01.2018


Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ankara’yı Antalya’ya bağlayacak olan Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi’nde Kayseri, Nevşehir, Aksaray ve Konya’nın olmasına rağmen Niğde’nin proje dışında kalmasına tepki gösterdi.

Ömer Fethi Gürer, konuyu Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’a yönelttiği sözlü soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı. Bakan Arslan YHT Projesine dâhil edilmeyen Niğde merkezin, Hızlı Tren Projesi kapsamında değerlendirileceğini açıkladı.

Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a Niğde merkezin neden YHT Projesine dahil edilmediğini sordu.

Ömer Fethi Gürer’in sözlü soru önergesini Meclis kürsüsünden yanıtlayan Bakan Arslan; “Yüksek hızlı ve hızlı tren hatları koridor yaklaşımıyla doğu-batı aksında ve kuzey-güney aksında yapılmak üzere belirlenmektedir. Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri güzergâhı Antalya’yı İç Anadolu’ya bağlayacaktır; Kırıkkale-Kırşehir-Aksaray-Ulukışla-Adana-Mersin güzergâhı ise özellikle saydığım bölgelerin Mersin ve İskenderun limanlarına ulaştırılmasını sağlamış olacak, böylece önemli bir güzergâhı tamamlamış olacağız” dedi.

Bu güzergâhlarda hızlı tren proje çalışmaları devam etmekte olduğunu anlatan Bakan Arslan, söz konusu etüt, proje çalışmalarının tamamlanmasını müteakip yapım ihalesine çıkılacağını belirterek, “ Ankara-Mersin güzergâhı kapsamında Niğde il sınırları içerisinden geçen Kırıkkale-Kırşehir-Aksaray-Ulukışla demir yolu projemiz bulunmakta, Niğde ilimiz de Ulukışla-Niğde hattının modernizasyonuyla birlikte hızlı tren hattına bağlanmış olacaktır” diye konuştu.

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ise Ulukışla-Niğde hattının modernizasyonuyla birlikte hızlı tren hattına bağlanacağını söyleyen Bakan Arslan’ın konuşması devam ederken araya girerek, “Yüksek yok ama değil mi?”diye sordu.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ise “Değerli Vekilim, yüksek hızlı tren ile hızlı trenin farkı şu: Yüksek hızlı tren sadece yolcuya hizmet eder, 250 kilometre hızla gider; hızlı tren ise 200 kilometre hızla hem yolcuya hem yüke hizmet eder. Dolayısıyla bölgenin yolculuk ve yük yoğunluğu dikkate alınarak yüksek hızlı tren veya hızlı tren olarak projelendirilmektedir.

Kapadokya bölgesiyle ilgili çalışmalar ise tüm projelerde olduğu gibi teknik kriterlere göre belirlenerek kültür varlıklarını koruma bölge kurulları dâhil olmak üzere ilgili tüm kurum-kuruluşların olumlu görüşleri alınmıştır. Mevcut Kayseri-Niğde-Ulukışla demir yolu hattına yol yenilemesi yapılarak yol standardı yükseltilmiş, hattın sinyalizasyonu da tamamlanmıştır ”dedi

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bu yanıt üzerine söz alarak; “Ankara-Kayseri-Niğde-Adana tren yolu güzergâhı vardı. Bu güzergâhta yüksek hızlı tren güzergâhı için de yalnızca Niğde merkez devre dışı bırakılıyor. Ankara-Kayseri-Sivas’a gidiyor, öbür taraftan Ankara-Aksaray Ulukışla ilçesi üzerinden Adana’ya gidiyor. Yüksek hızlı tren de Niğde merkeze gelmiyor. “ diye tepki gösterdi.

Alıntıdır


Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Pzr 14 Oca 2018, 12:07

(+)Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Cum 19 Oca 2018, 15:02
Hızlı Tren Projesi Aksaray’a Hayırlı Uğurlu Olsun / 17.01.2018


Aksaray’ın da içinde bulunduğu Hızlı Tren projesi ile Kırıkkale, Yozgat-Yerköy, Kırşehir, Aksaray, Niğde-Ulukışla illeri birbirine bağlanıyor.

Geçtiğimiz nisan ayında, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, “Demiryolu ile ilgili sondaj çalışmaları devam ediyor. Yapım ihalesinin ardından yılsonuna doğru proje, ilk kazmanın vurulması ile başlayacak.” demişti. Çalışmaları tamamlanan Hızlı Tren projesi yatırım programına alındı.

Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy yapmış olduğu açıklamasında Hızlı Tren Projesi Aksaray’a, ülkemize hayırlı uğurlu olsun, dedi.

Başkan Altınsoy, “Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu, Mustafa Serdengeçti ve Belediye Başkanımız Haluk Şahin Yazgı ile birlikte ortak bir çalışma yaparak Hızlı Tren Projesi için çalışmalarımızı başlatmıştık. Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir, Aksaray ve Niğde illerini ilgilendiren Hızlı Tren projesi yatırım programına alındı. Projeye ek olarak Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) 8 kilometrelik bağlantı yapılarak, OSB’nin yükleri Mersin limanına indirilecek.

Projede emeği geçen Grup Başkanvekilimiz İlknur İnceöz, Milletvekillerimiz Cengiz Aydoğdu, Mustafa Serdengeçti, Belediye Başkanımız Haluk Şahin Yazgı, Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Ali Rıza Alaboyun, Önceki Dönem Milletvekillerimiz Ruhi Açıkgöz, Ahmet Yaşar ve Nevzat Palta beylere de teşekkür ediyor, şükranlarımız sunuyoruz.

Proje, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek. Yozgat, Kırşehir, Aksaray ve Niğde illeri birbirine Hızlı Tren ağı ile birbirine bağlanacak. Şehrimize ve Ülkemize hayırlı uğurlu olsun. ifadelerinde bulundu.

Sultanhani


Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Prş 22 Mar 2018, 19:01

İktidar Partisi Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Aksaray Ulukışla Demiryolu Projesi’ne ilk kazmanın vurulmasına sayılı günler kaldığını açıkladı.

Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Aksaray Ulukışla Demiryolu Projesi’ne ilk kazmanın vurulmasına sayılı günler kaldığını açıkladı. Ulaştırma Denizcilik ve Habercilik ve Kalkınma Bakanlığı ile yapılan görüşmeler ve çalışmalar neticesinde “Aksaray Ulukışla Demiryolu”nu 2018 Yatırım Programına alındığının altını çizen İnceöz; “Demiryolumuzun faaliyete geçmesiyle birlikte Aksarayımızda üretilen ihraç mallarının Mersin Limanına ekonomik olarak daha cazip fiyat ve koşullarda taşınması Aksarayda yatırım yapan iş adamlarına büyük bir avantaj sağlayacak. Aksarayımız böylece yatırımcılar için biz cazibe şehri haline gelecektir” dedi.

İnceöz; “Bilindiği üzere demir yolunun özellikle ticari, lojistik faaliyetlerde maliyet oranı oldukça düşüktür. Aksaray Ulukışla Demiryolu Projesinin, 8 kmlik bağlantı yolu ile OSBmize bağlanması ile, OSBmize gelen yatırımcı sayısında artış olacağını göz önüne alarak, 3. OSB alanı için gerekli tüm adımlara atmaya başladık.” dedi.

İnceöz, Aksaray Ulukışla Demiryolu’nun bir önce hayata geçirilmesi için tüm çalışmaları yakından takip ettiğinin altını çizerek, “2018 yılı yatırım programına aldırdığımız proje 1 milyar 131 Milyon 500 bin TL’ye mal olacak, 86 kilometre hat uzunluğuna sahip Aksaray-Ulukışla Demiryolu Projesi’nin kesin projelendirme çalışmalarında artık sona gelindi” dedi.

KIRŞEHİR-AKSARAY DEMİRYOLU`NDA İLK İMZA TAMAM

16 Şubat tarihinde, Kırşehir-Aksaray Demiryolu etüt-proje sözleşmesinin imzalandığını ve Mart ayı içerisinde yer tesliminin yapılarak proje çalışmalarına başlanacağının müjdesini veren İnceöz, “Aksaray-Ulukışla Demiryolu Projesinin hayata geçirilmesine sayılı günler kala, yatırımcılar Aksarayımıza büyük ilgi göstermeye başladı. Kırşehir-Aksaray demiryolu projesinin tamamlanmasıyla birlikte, Aksarayımızı Samsun Limanına da bağlayarak Kuzey-Güney tren yolu bağlantı hattı sağlanmış olacaktır” dedi.

AKSARAY OSB BÜYÜYÜYOR

Aksarayın teşvik sisteminde 6. bölgede yer almasından dolayı yatırımcılar için cazibe merkezi haline geldiğini ve 2. Organize Sanayi Bölgesinin de yüzde 100 doluluğa ulaştığı bilgisini veren İnceöz; “Bilindiği üzere demir yolunun özellikle ticari, lojistik faaliyetlerde maliyet oranı oldukça düşüktür. Aksaray Ulukışla Demiryolu Projesinin, 8 kmlik bağlantı yolu ile OSBmize bağlanması ile, OSBmize gelen yatırımcı sayısında artış olacağını göz önüne alarak, 3. OSB alanı için gerekli tüm adımlara atmaya başladık.” dedi. Aksarayın sanayi ve üretim şehri olma yolunda kararlı adımlarla ilerlediğini ifade eden İnceöz sözlerine şöyle devam etti: “Aksaray OSBmize 3. ek alanı için yer tahsis işlemlerini tamamlayarak, alt yapı ve arıtma çalışmalarının startını verdik. Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra en kısa zamanda OSBmizin 3üncü etabı Aksaray`ımıza yatırım yapan iş adamlarımızın hizmetine sunulacaktır.”

AKSARAY BÖLGESİNİN CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Ulaştırma Denizcilik ve Habercilik ve Kalkınma Bakanlığı ile yapılan görüşmeler ve çalışmalar neticesinde “Aksaray Ulukışla Demiryolu”nu 2018 Yatırım Programına alındığının altını çizen İnceöz; “Demir yolumuzun faaliyete geçmesiyle birlikte Aksarayımızda üretilen ihraç mallarının Mersin ve Samsun Limanlarına ekonomik olarak daha cazip fiyat ve koşullarda taşınması Aksarayda yatırım yapan iş adamlarına büyük bir avantaj sağlayacak. Aksaray`ımız böylece yatırımcılar için biz cazibe şehri haline gelecektir” dedi.

AKSARAY HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK

İnceöz, Aksarayın göç veren değil, göç alan bir şehir olma yolunda emin adımlarla ilerlediğinin altını çizdi. Tarım ve hayvancılık şehri olan Aksarayın iktidar partisi ile sanayi alanında da hızla gelişme gösterdiğini ifade eden İnceöz, Teşvik Sistemiyle birlikte yatırımcıların artık Aksaray’ı tercih ettiğini ifade etti. Aksarayın ekonomisine, istihdamına ve büyümesine katkı sağlayacak yatırımların daha verimli, kalıcı ve artıcı hale gelebilmesi için Aksaray Ulukışla Demiryolunu hayata geçirmek için tüm çalışmaları yakinen takip ettiğini söyleyen İnceöz “Göreve geldiğimiz günden bu yana Aksaray`ımızda gerçekleştirmek istediğimiz ve büyük emek verdiğimiz projelerin başında gelen “Aksaray Ulukışla Demiryolu” projesinin bu aşamaya gelmesinde emeği geçen, katkısı olan tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte, bu projeye yüreğini koyan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

AlıntıdırAhmed Bayezid
1 yıl önce - Pzr 29 Tem 2018, 19:15
29.07.2018
(+)


Alıntıdıremre yildiz
1 yıl önce - Prş 09 Ağu 2018, 13:02

Projenin animasyonu;Misafir 125

10 ay önce - Prş 18 Ekm 2018, 16:32

Ben bi on yıldır biliyorum etüd proje etüd proje etüd proje.
Ne zaman kazama vurulacak artık ne zaman temel atılacak bilen varsa beri gelsin Allah aşkına.

Anca proje, rapor, proje, rapor, proje, rapor.

KIrşehir'de 2007 yılında her yere hızlı tren geliyor, tren geliyor, geldi gelecek afişleri asılıp sonra da halkın katılımı toplantısı düzenlenmişti.
Aradan 11 yıl geçmiş, hadi tamam inşaat o kadar kolay başlamaz da hala mı etüd proje işleri????sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM