Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2312
Şükrü Güllüoğlu

2 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 05:24
Ramir

Verdiğin bilgiler hem konu dışı hem de yanlış. Konu dışı olduğu için düzeltmeyeceğim.

oturkmen

2 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 08:57

Alıntı:
Arkadaslar Metro Istanbul'da calisan bir görevliden (üst kademe idareci falan degil) sertifikanin dün itibariyle alinmis oldugunu ögrendim.

Acilisin önünde artik engel kalmadi.
Hatta Metro Istanbul'un personel kaydirmalara basladigini söyledi görevli bana.
Mesela yeni duraklar icin 60 tane yeni güvenlikci görevlendirilmis.

Kendisinin sahsi tahmini bu cumartesi veya pazar sessiz sedasiz bir acilis yapilip törenin daha sonra yapilacagi yönünde ama dedigim gibi bu sadece bir tahmin.

Bütün bu konusmalarin en önemli tarafi sertifikanin alindigini ögrenmis olmak.

Hayirli olsun.

Yani Cumartesi mi açılıyor?

29mart
2 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 09:08

Cumhurbaşkanı açmadan açılmaz metro [/quote]

burakxx123
2 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 09:30

Çok heyecanlı hadi artık açıl, törensiz açılıp daha sonraki günlerde tören olabilir bunun örneğini gördük umarım böyle ilerler

sinsinan
2 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 10:57

Alıntı:
Kaç Yazılım ve Bilgisayar Mühendisi, kaç çalışma saati? Birde kaç yaşında. İşte sihirli cümle bu. Yaş. AB'de 29 yaşına kadar o yazılım dilinde sertifikalı bir yazılım mühendisi aylık 40-50.000 eurolara kadar ücret alır. 30 yaşında artık ücreti 15.000-20.000 eurolara düşer. Elinoğlu verimliliğin yazılım mühendislerinde 29 yaşından sonra ciddi bir düşme gösterdiğini ölçmüş. Maaşlarını buna göre veriyor.

böyle bir maaş yok. yurdumun asgari ücretlisi bakıp depresyona girmesin.
arkadaş rakam konusunda haklı olabilir ama avrupa ve amerika'da özellikle it ilanlarında yıllık maaş belirtilir. bir çok ülkede insanlar maaşlarının vergisinden kendileri sorumlu oldukları için bu şekilde hesabı daha kolaydır. maaş/a gibi şeyler yazıyorsa annual=yıllık anlamına gelir, arkadaş aylık anlamış olabilir.

40-50 bin euro uzman olmayan kadro için yıllık makul maaş olabilir. buradaki 30 üstü düşer önermesi de yanlış. uzmanlaşma veya yönetici pozisyonuna geçme söz konusu olduğunda maaş artar.

Dokak
2 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 11:14

Nihayet açılıyor artık

çorum1934
2 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 11:29

yıl 2012 haziran ayı ne heyecanlanmıştım metro geliyordu hemde çok yakınımıza 36 ay bekledik açılacak diye ümit bağladık ama olmadı sonra bir daha bekledik bir dahada bir yıl daha... Ümraniye belediyesinin afişleri hala gözümün önünde canlanır 2015 te ümraniyeye metro geliyor hey gidi günler hey... 6 yıl 3 ay 12 gün geçti ben üniversiteyi bitirdim kısa dönem askere gittim evlendim çocuğum oldu ama metro bitmedi yıllarca alemdağ caddesi Ümraniye Üsküdar yolu şantiye alanına dönüp bizleri mağdur etti.bilenleriniz vardır 11üs otobüsünü hani Üsküdar- Sultanbeyli arası çalışan hattı. ayaklarım kopardı ağrırdı sızlardı çekmeye köye kadar herkes derdi ki metro açılacak bu sıkıntılar bitecek ama nerde kim verecek bu kötü zor zamanların hesabını. Alınan bilgilere göre tamamen bitmiş hat açılmaması için bir sebep yok tamamen açılış için siyasilerin programları bekleniyor beklemeseler de bir sabah direk metroyu kullanıma açsalar da bizlerinde bu sıkıntıları son bulsa.

Ceko277
2 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 16:30

ah ah ben de 2010 ile 2016 yılları arasında madenler den karaköye sabah 5.30 gidiyordum hey gidi günler en sonunda işi değiştirdim rahat ettim

B alemdareyiz
2 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 18:27

devletin sözlerine güvenip ona göre hayatını planlayan insanlar çok çile çekti bu bölgede

Can344
2 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 19:31

Bazen araçlar o kadar kalabalık oluyor ki, sürekli özel araçlarını kullanan insanların bunu anlaması zor. Tek ayak üzerinde 45-50 dakika boyunca yolculuk ettiğim oluyordu. İnşallah metro açılınca bu tür rezaletlere katlanmak zorunda kalmayız.

sayfa 2312
ANA SAYFA -> ULAŞIM