Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1841
Misafir e12

8 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 17:46

Merhaba airport chart'lar yayınlandı mı?

KKorkmaz
8 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 17:50

jeppesen chartları yayınlandı.

igaspotter
8 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 18:22

#UçmayanKalmasın
(+)
DoganTuran

8 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 19:25

Selamlar
Meydan yer seçimi,

Meydanın yeri açısından; Rüzgarların konumu, hava muhalefet davranışları vs. bunlar bir meydanın projelendirilmesinde temel esaslardır ve bu meydanda da detaylıca ölçümlendi.. Bu konuda, Teknik ve Operasyonel bir sorun yok..

Fatih Altaylı Yazısı,
Fatih bey belli ki bazı ön bilgilerle gitmiş.. Toz, çamur giden kişileri nerede karşılayacak merak ettim.
Yolları, KMO facebook sayfasından dahi araştırsa/araştırtsaydı, meydan bağlantı kısmı dahil %95 bittiğini hatta Meydan da yapımı devam eden, kargo alanlarına yönelik yapılan bağlantıların dahi bitirildiğini görürdü. Yassıören kısmına doğru, asfaltlama, peyzaj devam ediyor..

Meydan bağlantı kısmından

(+)


(+)(+)


Yassıören kısım sonundan
Tabela konusu, Kmo tabelaları monte ettiği gibi, İGA meydan girişine ait yönlendirme tabelalarını monte etmiş ve araç giriş alan/yollarının çevre düzenlemesini yapıyordu..

Bülent Bey 2 gün önce paylaşımından.

(+)


Meydan düzenlemesi,
Meydan araç/yolcu girişinde ki düzenleme, Yol kenarları/aralarının topraklandırılması, kısmi ağaç/fidan dikilmesi ve çimlendirilmesinden ibarettir.. Buda ilgili alanı değerlendirirsek vasat bir peyzaj firmasının bile en fazla 1 haftalık işi ki, resimden intibayla şuan o aşamalar başlamıştır.

Hava tarafında,
Pist kenarlarını vs çimlendirilmesi tercih edilmez, toprak/alan sıkıştırılır ve doğal çimlenme kontrol altında tutulur.. Hatta yakın kısımlarda çim tehlikesi oluşuyorsa, özel kauçuklar ile kaplanır. Ara iç kısımlarda ise, meydan da devam eden tesisler kendi çevre düzenlerini hazır veya sıkı ekim çimden yana kullanıp, DHMİ denetiminde kontrol ederler.

Kısaca, Fatih Bey,
Keşke gitmeden önce meydan inşaat/bağlantı yolu ve çevre düzenlemeleri hakkında, bilen kişilerden soru ve görüşlerini teyit etseydi.. Böyle bir yazı yerine, Geniş gövdeli Tayyare seferlerini, Metro'yu vs sorsaymış kendine de hamallık ettirmezdi.


En son DoganTuran tarafından Cum 12 Ekm 2018, 19:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Efe Elaldı

8 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 19:33

Zaten giden yolcu terminal onunde indirilecek hemen terminale girecek sanki pistlerin onunde dolasacak fotograf cekinecek yapilan yapilarin terminalle yolcuyla hic bir alakasi yok zaten ilk gun gidenlerde gorecekler yollara gelince 29 ekim sabahi hepsi bitmis olur bence cok buyutuldu bazi seyler gereksiz yereBiray Mühendislik

8 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 19:34
Otopark cevre duzenlemeleri(+)
(+)
(+)
(+)
. Via:Ahmet Sevinc


Yiğitler
8 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 19:36

Alıntı:
Meydan yer seçimi,
Meydanın yeri açısından; Rüzgarların konumu, hava muhalefet davranışları vs. bunlar bir meydanın projelendirilmesinde temel esaslardır ve bu meydanda da detaylıca ölçümlendi.. Bu konuda, Teknik ve Operasyonel bir sorun yok..

Doğan bey bu mümkün değil. . Hepsi ölçümlenmiş bile olsa kuşları sayamamışlardır. Bu havalimanının yapılmaması için meslek odasından rapor yazdırdılar yahu. Ne yapıyorsunuz buraya havalimanı yapılamaz, rüzgardan uçak inemez, yer çöker,kuş kaçar motora...Biray Mühendislik

8 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 19:41
ISL-ADB. :)


DoganTuran

8 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 19:56

Alıntı:
Doğan bey bu mümkün değil. . Hepsi ölçümlenmiş bile olsa kuşları sayamamışlardır. Bu havalimanının yapılmaması için meslek odasından rapor yazdırdılar yahu. Ne yapıyorsunuz buraya havalimanı yapılamaz, rüzgardan uçak inemez, yer çöker,kuş kaçar motora...


Ne güzel işte, açıldığında ve operasyon başladığında Meslek odasının dedikleri çıkacak mı yoksa DHMİ Operasyonu her açıdan etüt edip/hesapladığı gibi sorunsuz götürecek mi hep birlikte Net olarak görmüş olacağız.


erdall erdall
8 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 20:51

Alıntı:
Doğan bey bu mümkün değil.
yer çöker,kuş kaçar motora


Bu cevap saçmalik bilader sen sacmalıyosun hatta süpürgeye pislemis etrafa serpistiriyorsun. Ne dedigini bilmiyorsun git baska ulkere ordaki tum havlimanlarini protesto et.. yok yok bi doktora görün senin durumun hilal cebecinin cav bella klibi gibi konuyla ilintili değil..
Kuşlari saymamamışlardır nedir tobe yarabbi Allah akil fikir versin? amin.En son erdall erdall tarafından Cum 12 Ekm 2018, 20:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


sayfa 1841
ANA SAYFA -> ULAŞIM