Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4423
Misafir 581

2 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 17:09

Tcg Anadolu gemisinde son durum nedir? uzun zamandir gorsel paylasilmiyor? resim ya da video ya paylasabilir misiniz konuya yakin arkadaslar? bir de tcg trakya ihalesi belli m? yani ne zaman insaatina baslanacak ne zaman envarterde olur? teşekkürler.

ozbey kara
2 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 17:15

şu akıncı ile ilgili 2 ay önce yaptığım bazı sallamalarımı kısaca ekliyorum.

zaman geçtikçe düşüncem daha da doğru geliyor bana.

tabi bir de iki arkadaş hatırlar 2-3 hafta önce 5000 ton olayını eklemeye gerek yok.

"2 ay önce - Çrş 08 Ağu 2018, 08:26

bunlardan anladığım

akıncı bildiğimiz akıncı değil.
motor bildiğimiz motor değil.
...
gene söylüyorum, bu yazılanlar doğru ise ve ben doğru anladıysam
karşımızda tusaş'ın Akıncısı değil Tusaş'ın çift motorlu Anka'sının pd170'dan çok daha güçlü ve t.p motorla mutasyona uğramış bir hali var. "

sayfa 4013
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=98836& ...tart=40120

"tabi ben hala akıncının 5 ton olduğundan ciddi şüpheliyim.

.... daha ilerisi de beş tonluk uçakla olmaz, olsa olsa 2-3 tonluk uçak ile 400-500kg faydalı yükle 30000-35000ft irtifalarda olması olabilir gibime geliyor.

tabi benim şahsi sallamalarımın tutmadığı da çok olmuştur.

belki dediğiniz gibi sadece uçağı havalandıracak bir test içindir bu yazılanlar.

En son ozbey kara tarafından Çrş 08 Ağu 2018, 16:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere "

sayfa 4014

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=6664752

safsata00

2 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 17:36

Alıntı:
Tcg Anadolu gemisinde son durum nedir? uzun zamandir gorsel paylasilmiyor? resim ya da video ya paylasabilir misiniz konuya yakin arkadaslar? bir de tcg trakya ihalesi belli m? yani ne zaman insaatina baslanacak ne zaman envarterde olur? teşekkürler.

İki üç gün önce jarjar bir görsel paylaşmıştı.

(+)

15-20 günlük ve buda haziran ayı...tcg trakya için çalışmada devam ediyor.

(+)

jarjar
2 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 17:36

Eğer uçak gemisi yapacaksak bu nükleer enerji ile çalışan bir sistem olmalı , eğer mazotla çalışacaksa hiç gerek yok , ihtiyaçları karşılayamaz... Altay’da ki en büyük sorun milletin kulağının üstüne yatması doğru dürüst bir açıklama yapılmaması, eğer sen böyle yaparsan herkes herşeyi söyler yazar bu iş bu kadar basit... Almanya ziyaretinden sonra ne bizim ne Alman tarafından hiçbir açıklama gelmedi Altay motoru topu ve güç aktarım organları hakkında, bu arada ne leoparlar nede modernize edilen 70 lerden kalma tanklar ciddi bir ülkeyle çatışma esnasında bir işe yaramaz, siz Murat 124 ü istediğiniz kadar modifiye edin 2018 model bir mercedes veya BMW ile bir hayatta olamaz... Gününün en güzel haberi pd170 motoru, bakalım ihalarda nasıl bir güzellik getirecek .

jarjar
2 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 17:42

Ek olarak, otokar dan bmc ye geçen mühendisler ne tank motoru ne topu ne de güç aktarım organlarını yapabilecek Kişiler değil , zaten Altay tankında ki sıkıntı da bu saydığımız bölümler bunu hepimiz de biliyoruz...Son olarak biz zor da olsa ileride motoru ve güç aktarım organlarını yaparız ama topu ne edeceğiz, almanlar dünyanın en iyi topunu yapıyor, amerikalılar bile tanklarına bu topu takıyorlar o işte zor... alman topu standartında topu biz en az 15 senede üretiriz...

safsata00

2 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 18:09

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/canakkaleye-ucak ...uz/1278659
Yukarıdaki haberi okuyunca pakistandan bir sitede yazan arkadaşın yorumu:

(+)

I think they gonna build atılgan.
https://reklam_link/pdf/threads/turkish-naval-prog ...6/page-260
Defence pk
Yorum yok!!!

rogerr
2 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 19:27
Bakan Soylu: Altay Tankı’nda seri üretime geçiliyor

Kaynak:https://www.star.com.tr/teknoloji/bakan-soylu-altay-tankinda-seri-uretime-geciliyor-haber-1394978/

Misafir a34

2 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 19:31

Türkiye yakın gelecekte bir çatışma ortamına girecekse bu Doğu Akdeniz de olacak. Bu nedenle Deniz Kuvvetleri ile ilgili projelerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ancak TCG Anadolu ve TCG Trakya ile ilgili tereddütlerim var. Aşağıdaki 2 sorunun yanıtının önemli olduğunu düşünüyorum.

1) Böyle bir çatışma ortamında TCG Anadolu ve TCG Trakya ne gibi fayda sağlayacak? Anakaradan kalkacak F35'ler yeterli olmaz mı? Menzilleri yetersiz mi kalır? Bir fayda sağlamayacak ise hedef olurlar mı?

2) Normal F35'leri vermekte nazlanan ABD F35B verir mi? Verse de Doğu Akdeniz'de kullanmamıza izin verir mi?

jarjar
2 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 19:41

Altay önümüzdeki dönemde seri üretime geçecekmiş !!! Eyvallah ta önümüzdeki dönemin zamansal ölçütü nedir acaba, 3 vakte kadar mı !!!

jarjar
2 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 19:48

Anadolu LHD'yi sırf üstünden uçan birlikler hareket eden bir su üstü gemisi olarak değerlendirmek hata olur, asıl görevi kara birliklerini tanklar ve yardımcı araçları ve tabi ki askelerimizi güvenli olarak operasyon bölgesine intikal etmesini yada operasyon bölgesinden çıkarmak olacaktır. Anadolu LHD kullanıma geçtiğinde Türk Deniz Kuvvetlerinin Kuvvet Çarpanı 2 kat artacaktır her konu da desem yeridir...

sayfa 4423
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET