Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4414
ozbey kara
4 ay önce - Prş 11 Ekm 2018, 16:50

altay tankı için karar anlayana çoktan duyuruldu.

tank modernizasyonu imzası yeterince açık bir duyuruydu.

anka ile kader arkadaşı oldu altay.

güzel bir günde yola çıkıyorsun. memlekete gideceksin.
yola çıktığın andan itibaren kamyonu, otobüsü, dolmuşu, tırı, otosu, motosikleti, traktörü, bisikleti ve hatta atarabası bile sana çarpıyor.
araba pelt.


sanırım ilyas salman'ın böyle bir filimi vardı.
almanya'dan bir vatandaş güzel bir araba alıp memleketine gelirken yolda başına gelmeyen kalmıyor.
araba hurdaya dönüyordu.


Misafir a06

4 ay önce - Prş 11 Ekm 2018, 17:39

LİSANS ALTINDA ÜRETİM

Lisans altı üretim deyip geçmemek lazım.
Çeşit çeşit lisans altı üretim şekli vardır. Buda üretim kontratında açık bir şekilde izah edilmiştir.
Örneğin f16 üretimi lisans altı bir üretimdi. Hangi parçalar ABD den gelecek hangisi Türkiye'de üretilecek tek tek yazılmıştı. Ayrıca hangi 3. ülkelere satışı hangi şartlarda yapılacak bu da kayda alınmıştı.
Atak t-129 da lisans altı üretim. Ancak İtalyanların kar ortağı olduğu ve Türkiye'nin daha çok söz sahibi olduğu, Türkiye'de üretilen parçaların üzerinde Türkiye'nin her türlü hakka sahip olduğu bir lisans yapısı var. Tabii motorunda ABD parmağı olduğu için sıkıntı yaşayabileceğimiz bir durum var.
TFX de de geliştirilecek motorun IP (intellectual property) haklarını bize vermek istemeyen Rolls Royce firması ile olan anlaşmazlığı aşamazsak TFX motorunun lisans altı üretimi problem olacaktır.
155 mm Fırtına obüsleri de lisans altı üretimdir. G.Kore bize ucu açık lisans altı üretim hakkını vermiş görünüyor. Yivli 155 mm topun da her türlü üretim hakkını Almanlardan almışız. Ancak motorunu Almanya'dan temin ettiğimiz için 3. Ülkelere (Azerbaycan gibi) satışı olamıyor.


safsata00

4 ay önce - Prş 11 Ekm 2018, 18:14
Savunmada ilki başardı, 16 ülkeye ulaştı


"Türkiye'nin ilk savunma yazılımı ihracatını" gerçekleştiren Altay Yazılım, geçen sürede bu başarının tesadüf olmadığını gösterdi. Şirket, ihracat başarısını 16 ülkeye taşıdı.(+)


Danışmanlık ve alan uzmanlığı hizmeti vermek amacıyla 1957 yılında kurulan Altay Yazılım, 60 yılı aşkın sürede çok sayıda büyük ölçekli projede görev aldı.

Şirket, 1998'de savunma yazılımları alanında yatırımlar yapmaya ve bu alanda geliştirdiği çözümleri kullanıcılarına sunmaya başladı.

İlk ihracatını 2004'te Norveçli Kongsberg firmasına "Hawk-21 Hava Savunma Sistemi" için 4 farklı yazılım biriminin teslimatıyla gerçekleştiren şirketin bu başarısı, Türkiye'nin yaptığı "ilk savunma yazılımı ihracatı" olarak kayıtlara geçti.

Bu başarısını sonraki yıllara taşıyan şirket, özgün yazılımlarıyla Türkiye başta olmak üzere 17 ülkede hizmet verir hale geldi. Altay Yazılım'ın ileri teknoloji alanındaki ürün ve hizmetleri silahlı kuvvetlerin de yer aldığı çeşitli ihtiyaç sahipleri tarafından güvenle kullanılıyor. Şirketin halen yurt dışında kullanılan 22 yazılımı bulunuyor.

Altay'ın ortaya koyduğu çözümler ABD, Almanya, Azerbaycan, Endonezya, Filipinler, Finlandiya, Güney Kore, Hollanda, İspanya, İtalya, Litvanya, Norveç, Polonya, Umman, Yunanistan ve Malezya'da kullanılıyor.

Şirketin ürünlerinin kullanıldığı projeler arasında Norveç Deniz Kuvvetleri için Mayın Karşı Tedbirleri Modernizasyonu ve ULA Sınıfı Denizaltıların Sonar Sistemleri Modernizasyonu, Hollanda Deniz Kuvvetleri için Valrus Sınıfı Denizaltı Modernizasyonu da yer alıyor. Ayrıca, Güney Kore Deniz Kuvvetleri, Tel Güdümlü Torpido Referans Modeli Yazılımı'nı, Filipinler ordusu ise Etkileşimli Bakım-Eğitim Yazılımı'nı kullanıyor.

Yurt içinde olduğu kadar yurt dışındaki faaliyetlere de önem veren Altay, Avrupa, Uzak Doğu Asya ve Körfez bölgesinde yeni iş imkanları üzerinde çalışıyor.

Altay Yazılım, Türkiye'de ise ASELSAN, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, ROKETSAN, HAVELSAN, FNSS gibi savunma sanayisinin önde gelen kuruluşlarının geliştirdiği platform ve sistemlere katkı veriyor.

https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/savunmada-ilki-b ...ti/1278630safsata00

4 ay önce - Prş 11 Ekm 2018, 18:29
Kazadan sonra tüm F-35 uçuşları durduruldu


ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’dan yapılan açıklamaya göre, Amerikan Deniz Piyadelerine ait F-35B uçağının düşmesinin ardından yapılan inceleme sonrasında tüm F-35’lerin uçuşları durduruldu.

Verilen bilgiye göre uçakların yakıt sistemlerinde bu arıza tespit edildiği, bu sorunun giderilmesi için imalatçı Lockheed Martin ile çalışmaların başladığına dikkat çekildi.

İLK KAZA

Geçen meydana gelen kazada, F-35B tipi ‘dikine kalkış yeteneğine’ sahip uçak yaşanan teknik arıza sonrasında ABD’de düşmüştü. Olayda pilot uçağı fırlatma koltuğu kullanarak terk etmişti.

Konfirme edilmemiş bilgilere göre yakıt sistemi kazada bilinmeyen bir nedenle motoru beslemeyi durdurdu. Pilotun motoru çalıştırmayı denemesi sonuçsuz kaldı.

Pentagon açıklamasında sorunun B modelinin yanı sıra uçuşlar hem hava kuvvetleri modeli F-35A ile donanma modeli F-35C’de de tespit edildiği tüm filonun uçuşlarının durdurulduğu belirtildi.


Kaynak: www.kokpit.aero


safsata00

4 ay önce - Prş 11 Ekm 2018, 18:32
Türk Hava Kuvvetleri’nin 7’nci A400M uçağı teslimat için gün sayıyor(+)


http://www.kokpit.aero/askeri_havacilik/a400m-yed ...kuvvetleri


Misafir 68c

4 ay önce - Prş 11 Ekm 2018, 18:33

Safsata hocam önceki sayfalarda ypg'nin yabancı militanlarının konuşmasını içeren bir video paylaşmışsınız . Hocam o militanlardan biri türkiye bizi şöyle ezdi böyle ezdi tarzında şeyler söylüyor . Peki bunu kim neden çekti ve neden yayınladı? Ve neden şimdi yayınladı? Malum psikolojik harp denilen bir şey var . Acaba sağ gösterip sol mu vuracaklar diye şüphelenmiyor değilim . Siz ne düşünüyorsunuz?safsata00

4 ay önce - Prş 11 Ekm 2018, 18:33
TUSAŞ ve TEI İngiltere’den Türk mühendisleri yurda getirmeyi hedefliyor


Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) ile TUSAŞ Motor Sanayi (TEI), Londra’daki Türk Büyükelçiliğinde önemli bir organizasyon düzenledi.

Büyükelçi Ümit Yalçın’ın ev sahipliği yaptığı organizasyonda, Londra’da öğrenim gören Türk mühendis adayları ve İngiliz şirketlerinde çalışan Türk mühendisleri bir araya getirildi.

Hem TUSAŞ hem de TEI'nin tanıtıldığı, gelecekte hayata geçirilmesi planlanan projelerin tanıtıldığı organizasyonda sunumlaı Türk mühendis ve mühendis adayları dikkatle izledi.

TUSAŞ ve TEI ekipleri Türk mühendis adayları ve çalışan Türk mühendisler ile yerli ve milli projelerimize verebilecekleri katkılar üzerine görüşmeler gerçekleştirildi.
Kaynak: www.kokpit.aero


Misafir cca

4 ay önce - Prş 11 Ekm 2018, 18:38

http://rewreward.reklam_link.com/2018/10/canakkaleye ...z.html?m=1
Haydi inşallah.


safsata00

4 ay önce - Prş 11 Ekm 2018, 18:50

Alıntı:
Safsata hocam önceki sayfalarda ypg'nin yabancı militanlarının konuşmasını içeren bir video paylaşmışsınız . Hocam o militanlardan biri türkiye bizi şöyle ezdi böyle ezdi tarzında şeyler söylüyor . Peki bunu kim neden çekti ve neden yayınladı? Ve neden şimdi yayınladı? Malum psikolojik harp denilen bir şey var . Acaba sağ gösterip sol mu vuracaklar diye şüphelenmiyor değilim . Siz ne düşünüyorsunuz?

Aslında Mete yarar çok güzel söylemişti bu konu hakkında;Teröristlerden bedava mehmetcik propagandası.

Adamlar oraya ava çıkmış geyik arayan ve bu anılarınıda kameralara çeken avcılar gibi.Bizimle karşılaştıklarında avcı durumundan av haline gelince çil yavrusu gibi dağılmışlar ama adrenalin yükseliyor ya kendileri için çektikleri videoyu paylaşmışlar.


Misafir a43

4 ay önce - Prş 11 Ekm 2018, 19:04

Savunma Sanayi İcra Komitesi Toplantısında, geliştirilmiş Atak Helikopteri projesinin başlatılması; muhtelif İHA/SİHA, deniz ve kara araçları, elektronik harp ve karıştırıcı sistemler, çeşitli akıllı mühimmat ve silah sistemlerinin geliştirilmesi ile güvenlik birimlerinin çeşitli ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik projeler değerlendirildi.

/www.sabah.com.tr/gundem/2018/10/11/son-dakika-kulliyede-kritik-toplantsayfa 4414
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET