Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sizce Adana Büyükşehir Belediyesi başarılı mı? [SİYASET]
« önceki   123 ... 164165166167168   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 165

Sizce Adana Büyükşehir Belediyesi başarılı mı?
Evet 25.8%  25.8%  [74]
Hayır 74.2%  74.2%  [213]
Toplam Oy : 287

Cemalim7
5 gün önce - Prş 11 Ekm 2018, 16:44

Alıntı:

Ama bunun yanında Adana ya ilk önce rantsız bir İmar gerek..


Kesin yaşanır bu

İmardan kasıtlarının yeni yerleşim yerleri için imara açmak olduğunu anlıyorum. Herkes de öyle anlıyordur heralde. Adana'da şu an bile konut fazlası varken en büyük vaatleri ve sloganı yandaş müteahhitleri kurtarmak üzerine olmuş Fatma'nın.

Düzeltme: Fikrimi değiştirdim Fatma Hanımın partisinde üstlerden izinsiz böyle bir kampanya yürütülemeyeceğini düşünüyorum. Fatma Hanım'dan bir şeyler bekleyen yağmacı müteahhit arkadaşlar onun adına lobicilik yapıyor herhalde.


Ahmet YükselS
5 gün önce - Prş 11 Ekm 2018, 21:00

İmar derken Adananın imarından, yani gelişmesinden bahsediyor olamaz mı? Hemen aklınıza imara açılacak alanlar gelmesin!. Topyekun bir imara ve yeni bir gelişim paradigmasına Adananın ihtiyacı olduğu bir gerçek. Sonuçta imar çalışması yapılmadan belediyenin proje yapması mümkün değil.

Reis0172
5 gün önce - Prş 11 Ekm 2018, 22:18

İmar; düzenleştirme ve geliştirme demek cemalim7 rumuzlu arkadaş mesela; sarıçama inşaat izni vermeden kanalizasyon yapmak çöplüğü kaldırmak yol elektrik su yapmak. batıya ve kuzeye doğru gelişen şehri rant için doğuya kaydırmamaktır. İnsanların daha çok yaşadığı seyhan la çukurovayı hiçe saymamaktır. (Zaten yüreğir hep hiçe sayıldı.) Projeleri gerçeklestirmektir reklam aracı olarak kullanmak değildir. Bilmem anlatabildim mi.Cemalim7
5 gün önce - Prş 11 Ekm 2018, 23:57

Anlatamadın. İmar bayındıra hazır duruma getirmek demek. İmara girmiş yerler Adana için yeterli, İmara zaten girmiş yerlerin düzenlenmesi için Adana'ya İmar gerek denmez. İmar bayındır durumdan önce yapılır. Kastedilen yeni yerleşim yerleri, dolayısıyla rant. Dediğim gibi kampanyasını da müteahhitler yapıyor gibi gözüküyor yoksa kim neden Fatma Hanım'a afişler hazırlasın? Bakanken bir mimar olarak Türkiye'de şehircilik adına ne yapmış saymak isteyeniniz var mı?

Şöyle bir algı var, bakanlık yaptı demek ki iyi bir mimar olmalı. Hayır efendim Türkiye'de işler böyle yürümüyor. İşinizi en çoık bilmeyen insansanız bile bakan olabilirsiniz. Önceki MEB bakanlarını hatırlarsınız.


Reis0172
5 gün önce - Cum 12 Ekm 2018, 00:34

Adana konut açığı olan bir şehir daire fiyatlarına bakarsan anlarsın şimdi kentsel dönüşüm diyeceksiniz ama kentsel dönüşüm adana da olmuyor adam arsasını değil dairesini biliyor denizlide 4 katlı evimiz var dedemden kalma arsa 130 m2 orada oturan akrabalarım 2 tane 2+1e vermez bu adananın heryeri için geçerli bu zamana kadar olan yerlerde hep bahçesi olan yerler bahçesi olmayan yerlerde bu iş yürümüyor zaten bu kentsel dönüşüm muhabbeti adanaya darbe indirdi kenar mahallelerinde kimse zaten evim yıkılacak diyip çivi bile çakmiyor gürselpaşa da normal bir sitede daire fiyatları 400.000 TL civarı siteye göre 1milyona kadar çıkıyor yüzüncüyılda 300bin TL civarı normal siteler. Adanadaki konut fiyatlarına baksan (seyhan ve çukurova) konut açığı olduğunu anlarsın zaten bu saatten sonra istesen de satamazsın. Bazı arkadaşlar konut fiyatları artsında kentsel dönüşümden daha çok daire alayım aptalca daire aldığı yerlerde kar elde etmek için yeni imar alanları olmasın diyor kendince hesap yapıyor. Aynı zamanda adanada inşaat yoğunluğu 1.2 ile 1.6 arasında imara açılacak bölgelerde emin olun türkiye ortalamasınin altında olan bir yoğunluk Heleki adana gibi büyükşehir için adananın merkezi yerlerdeki daire fiyatlarına bakarsanız o zaman anlarsınız konut açığı olduğunu bu böyle devam ederse yeşiloba küçükdikili gibi yerler komple gecekondu olacak. Bu isler denge işi imar acmazsan her taraf gecekondu olur yeşiloba civarına bakmanızı isterim bu fiyatlarla kimse daire almaz kendi gecekondusunu yapar. Zeyd an Karalar 2014te şu açıklamayı yaptı son 4 yılda 30.000 gecekondu yapıldı diyor neden konut açığı var fiyatlar pahalı insanlarda kendi çözümünü arıyor.sayfa 165
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 164165166167168   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA