Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sizce Adana Büyükşehir Belediyesi başarılı mı? [SİYASET]
« önceki   123 ... 828384858687   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 83

Sizce Adana Büyükşehir Belediyesi başarılı mı?
Evet 25.7%  25.7%  [75]
Hayır 74.3%  74.3%  [217]
Toplam Oy : 292

Cemalim7
8 ay önce - Prş 11 Ekm 2018, 16:44

Alıntı:

Ama bunun yanında Adana ya ilk önce rantsız bir İmar gerek..


Kesin yaşanır bu

İmardan kasıtlarının yeni yerleşim yerleri için imara açmak olduğunu anlıyorum. Herkes de öyle anlıyordur heralde. Adana'da şu an bile konut fazlası varken en büyük vaatleri ve sloganı yandaş müteahhitleri kurtarmak üzerine olmuş Fatma'nın.

Düzeltme: Fikrimi değiştirdim Fatma Hanımın partisinde üstlerden izinsiz böyle bir kampanya yürütülemeyeceğini düşünüyorum. Fatma Hanım'dan bir şeyler bekleyen yağmacı müteahhit arkadaşlar onun adına lobicilik yapıyor herhalde.


Ahmet YükselS
8 ay önce - Prş 11 Ekm 2018, 21:00

İmar derken Adananın imarından, yani gelişmesinden bahsediyor olamaz mı? Hemen aklınıza imara açılacak alanlar gelmesin!. Topyekun bir imara ve yeni bir gelişim paradigmasına Adananın ihtiyacı olduğu bir gerçek. Sonuçta imar çalışması yapılmadan belediyenin proje yapması mümkün değil.

Reis0172
8 ay önce - Prş 11 Ekm 2018, 22:18

İmar; düzenleştirme ve geliştirme demek cemalim7 rumuzlu arkadaş mesela; sarıçama inşaat izni vermeden kanalizasyon yapmak çöplüğü kaldırmak yol elektrik su yapmak. batıya ve kuzeye doğru gelişen şehri rant için doğuya kaydırmamaktır. İnsanların daha çok yaşadığı seyhan la çukurovayı hiçe saymamaktır. (Zaten yüreğir hep hiçe sayıldı.) Projeleri gerçeklestirmektir reklam aracı olarak kullanmak değildir. Bilmem anlatabildim mi.Cemalim7
8 ay önce - Prş 11 Ekm 2018, 23:57

Anlatamadın. İmar bayındıra hazır duruma getirmek demek. İmara girmiş yerler Adana için yeterli, İmara zaten girmiş yerlerin düzenlenmesi için Adana'ya İmar gerek denmez. İmar bayındır durumdan önce yapılır. Kastedilen yeni yerleşim yerleri, dolayısıyla rant. Dediğim gibi kampanyasını da müteahhitler yapıyor gibi gözüküyor yoksa kim neden Fatma Hanım'a afişler hazırlasın? Bakanken bir mimar olarak Türkiye'de şehircilik adına ne yapmış saymak isteyeniniz var mı?

Şöyle bir algı var, bakanlık yaptı demek ki iyi bir mimar olmalı. Hayır efendim Türkiye'de işler böyle yürümüyor. İşinizi en çoık bilmeyen insansanız bile bakan olabilirsiniz. Önceki MEB bakanlarını hatırlarsınız.


Reis0172
8 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 00:34

Adana konut açığı olan bir şehir daire fiyatlarına bakarsan anlarsın şimdi kentsel dönüşüm diyeceksiniz ama kentsel dönüşüm adana da olmuyor adam arsasını değil dairesini biliyor denizlide 4 katlı evimiz var dedemden kalma arsa 130 m2 orada oturan akrabalarım 2 tane 2+1e vermez bu adananın heryeri için geçerli bu zamana kadar olan yerlerde hep bahçesi olan yerler bahçesi olmayan yerlerde bu iş yürümüyor zaten bu kentsel dönüşüm muhabbeti adanaya darbe indirdi kenar mahallelerinde kimse zaten evim yıkılacak diyip çivi bile çakmiyor gürselpaşa da normal bir sitede daire fiyatları 400.000 TL civarı siteye göre 1milyona kadar çıkıyor yüzüncüyılda 300bin TL civarı normal siteler. Adanadaki konut fiyatlarına baksan (seyhan ve çukurova) konut açığı olduğunu anlarsın zaten bu saatten sonra istesen de satamazsın. Bazı arkadaşlar konut fiyatları artsında kentsel dönüşümden daha çok daire alayım aptalca daire aldığı yerlerde kar elde etmek için yeni imar alanları olmasın diyor kendince hesap yapıyor. Aynı zamanda adanada inşaat yoğunluğu 1.2 ile 1.6 arasında imara açılacak bölgelerde emin olun türkiye ortalamasınin altında olan bir yoğunluk Heleki adana gibi büyükşehir için adananın merkezi yerlerdeki daire fiyatlarına bakarsanız o zaman anlarsınız konut açığı olduğunu bu böyle devam ederse yeşiloba küçükdikili gibi yerler komple gecekondu olacak. Bu isler denge işi imar acmazsan her taraf gecekondu olur yeşiloba civarına bakmanızı isterim bu fiyatlarla kimse daire almaz kendi gecekondusunu yapar. Zeyd an Karalar 2014te şu açıklamayı yaptı son 4 yılda 30.000 gecekondu yapıldı diyor neden konut açığı var fiyatlar pahalı insanlarda kendi çözümünü arıyor.Cemalim7
8 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 01:08

Alıntı:
Adana konut açığı olan bir şehir daire fiyatlarına bakarsan anlarsın şimdi kentsel dönüşüm diyeceksiniz ama kentsel dönüşüm adana da olmuyor adam arsasını değil dairesini biliyor denizlide 4 katlı evimiz var dedemden kalma arsa 130 m2 orada oturan akrabalarım 2 tane 2+1e vermez bu adananın heryeri için geçerli bu zamana kadar olan yerlerde hep bahçesi olan yerler bahçesi olmayan yerlerde bu iş yürümüyor zaten bu kentsel dönüşüm muhabbeti adanaya darbe indirdi kenar mahallelerinde kimse zaten evim yıkılacak diyip çivi bile çakmiyor gürselpaşa da normal bir sitede daire fiyatları 400.000 TL civarı siteye göre 1milyona kadar çıkıyor yüzüncüyılda 300bin TL civarı normal siteler. Adanadaki konut fiyatlarına baksan (seyhan ve çukurova) konut açığı olduğunu anlarsın zaten bu saatten sonra istesen de satamazsın. Bazı arkadaşlar konut fiyatları artsında kentsel dönüşümden daha çok daire alayım aptalca daire aldığı yerlerde kar elde etmek için yeni imar alanları olmasın diyor kendince hesap yapıyor. Aynı zamanda adanada inşaat yoğunluğu 1.2 ile 1.6 arasında imara açılacak bölgelerde emin olun türkiye ortalamasınin altında olan bir yoğunluk Heleki adana gibi büyükşehir için adananın merkezi yerlerdeki daire fiyatlarına bakarsanız o zaman anlarsınız konut açığı olduğunu bu böyle devam ederse yeşiloba küçükdikili gibi yerler komple gecekondu olacak. Bu isler denge işi imar acmazsan her taraf gecekondu olur yeşiloba civarına bakmanızı isterim bu fiyatlarla kimse daire almaz kendi gecekondusunu yapar. Zeyd an Karalar 2014te şu açıklamayı yaptı son 4 yılda 30.000 gecekondu yapıldı diyor neden konut açığı var fiyatlar pahalı insanlarda kendi çözümünü arıyor.


Tamam haklısınız, iyice kendimi anlatayım ben de. Elimizde tek bir görsel var o da Fatma Demet Fan sayfasının bir seçim için destek afişi ve bu tek afişte Adana'ya imar gerek cümlesi var sadece. Diyelim ki siz ya da ben Fatma hanımı çok seviyoruz ve aday olmasını istiyoruz. Sıradan insanlarız. Bizim ilk aklımıza gelecek şey 'imar' mı olur? Fatma Hanım'a seçim kazandıracak olan şey imar vaat etmek midir? Bu yüzden ben bunun çok net bir şekilde müteahhit işi olduğunu hissediyorum. Biliyorsunuz adana'da sarıçama giren bütün müteahhitler patladı ve konutlarını satamıyorlar. Yani açık bir şekilde adana'da konut fazlası var. Ama kapitalizmde müteahhitlerden satamama durumunda bir fiyat düşürme bekleyemezsiniz.Çünkü bu insanlar asla ama asla zarar etmek istemeyecekler. Onların çıkarlarını koruyacak bir otorite yani devleti arayacaklar ve buna göre lobicilik yapacaklar. Yani düşmeyen konut fiyatlarından konut fazlası olup olmadığı anlaşılmaz. Türkiye'nin bu durumunda bile hala konut kampanyaları yapılıyor ve resmi rakam 2 milyon konut fazlası olduğu.1.2 ve 1.6 asla ama asla az yoğunluklar değil. Daha da düşürülmeli. 1.2'nin üstündeki her yoğunluk talanın önünü açar. Müteahhitlerin müstakil evleri yıkıp 15 katlı bina kondurmalarına asla izin verilmemeli. Bunun hiçbir mantığı yok. Bu sözlü'nün yaptığı her şey başından sonuna kadar yanlış. Eğer bir müdahale gerekiyorsa bunun belediye eliyle yapılması lazım ama Fatma hanımın afişinde kast edilen bu değil dediğim gibi konut fiyatları hiçbir zaman düşmeyecek. Çünkü devlet hala müteahhitlerin arkasında. Umarım hepsinin teker teker battığını görürüz.


Reis0172
8 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 02:29

Ben Fatma Hanımın afişinden bahsetmiyorum çok yanlış bir afiş dediğin gibi büyük olasılıkla müteahhitlerin işi heleki seyhan ve çukurovadaki müteahhitlerin ve emlakçıların işidir çünkü oraların adamları emin ol sözlüyü günahı kadar sevmez çünkü sözlü sarıçamdan başka yer görmüyor gerçi orayıda eline yüzüne bulaştırdı. Seçimin yaklaşmasından ötürü yeni yeni ilgilenmeye başladı birde valiliğin baskısıda var çünkü akp lilerin o civarlarda çok arsası var fetönünde çok var hepsine el konuldu.Ahmet YükselS
8 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 06:40

Alıntı:
1.2 ve 1.6 asla ama asla az yoğunluklar değil. Daha da düşürülmeli. 1.2'nin üstündeki her yoğunluk talanın önünü açar. Müteahhitlerin müstakil evleri yıkıp 15 katlı bina kondurmalarına asla izin verilmemeli. Bunun hiçbir mantığı yok. Bu sözlü'nün yaptığı her şey başından sonuna kadar yanlış. Eğer bir müdahale gerekiyorsa bunun belediye eliyle yapılması lazım ama Fatma hanımın afişinde kast edilen bu değil dediğim gibi konut fiyatları hiçbir zaman düşmeyecek. Çünkü devlet hala müteahhitlerin arkasında. Umarım hepsinin teker teker battığını görürüz.


Kulağa hoş geliyor ama gerçek? Sanki Adananın Konya gibi yatay şehirleşmeye uygun sınırsız arazisi varmış gibi konuşuyorsunuz! Şehrin 3 tarafı tarım arazileri, bir tarafı da baraj gölü ile çevrili. Nereye gidecek bu şehir? İmar sıkıntısı olan kenarlara gitmeyecekse, orta kısımlarda kentsel dönüşümle yukarı doğru gidecek mecburen. Seyhan ve Çukurovada işini bilen müteahhitler, 3-4 katlı binaları kentsel dönüşümle alıp 18-19 kata kadar bina yapıyor. Nedense imardan en çok şikayetçi olanlar, imar kanununu en çok esnetenler oluyor!


ceyhanlı umut
8 ay önce - Cmt 13 Ekm 2018, 14:29

https://maps.app.Reklam_link/?link=https://www.google. ...amp;_icp=1 Akp bu adamı aday göstersin çok güzel düşünceleri var seyhan Ceyhan nehirlerini rehabilite edecekmiş sosyal alanlar kazandıracakmış karataş-tuzla arası 22km ilk kumsalı değerlendirecekmiş golf sahaları yapılacakmış

Ahmet YükselS
8 ay önce - Cmt 13 Ekm 2018, 15:48

Karataş Tuzla arası Sit ve yaban hayatı koruma alanı. Çivi bile çakamazsın değil golf sahası..sayfa 83
« önceki   123 ... 828384858687   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET