Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sdk048
2 yıl önce - Pzr 11 Eyl 2016, 16:38
Yalova Yeni Projeler


Emay İnşaat'tan Yalova'ya yeni yatırım!

Emay İnşaat, Osmangazi Köprüsü’nün açılmasının ardından Yalova’ya 400 milyon dolarlık yatırım yapıyor. TOKİ ile birlikte yapılacak KentPlus Yalova, yatay mimarinin ilk örneklerinden olacak.4 Eylül 2016, Pazar / 08:21

Konut

İstanbul Anadolu Yakası’nda KentPlus gayrimenkul yatırımlarıyla tanınan Emay İnşaat, Osmangazi Köprüsü’nün açılışı sonrası Yalova’da bir ilke imza atıyor. Emay İnşaat, yerli ve yabancı yatırımcıların ilgi odağı olan ve Osmangazi Köprüsü’nün açılışıyla değerini katlayacak Yalova’da,  TOKİ  iştiraki EPP (Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi ve Ticaret AŞ) güvencesi ve desteğiyle ‘KentPlus Yalova Wellness SPA Resort’ projesini hayata geçiriyor. Proje, TOKİ’nin öncülüğünü yaptığı, yeni yatay mimari yapılanmanın ilk örneklerinden olacak.


MALİYETİ 400 MİLYON DOLAR


Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar “383.500 metrekare alan üzerine konumlanacak denize sıfır karma proje; konut, alışveriş merkezi, termal oteller, sağlık merkezi, okul, sosyal alanlar ile hayatın tüm ihtiyaçlarını barındıran bir yaşam alanını doğanın içinde, deniz kenarında sunacak” dedi. Çağlar, konumu, mimarisi, yerleşim planı ve hizmetlerle tam donanımlı bir hayat sunacak KentPlus Yalova Wellness SPA Resort’un yatırım maliyetini 400 milyon dolar olarak açıkladı.


ÜÇ TERMAL OTEL


Doğal su kaynaklarıyla çevrili projede, 163 blokta toplam 1.001 daire konumlanacak. Dairelerin, 1+1, 2+1, 3+1, 5+1 olarak planlandığı projede evler, geniş teras bahçelerine sahip, deniz ve doğa manzaralı olmak üzere 60 farklı tipten oluşacak. Projede yer alan 1.001 konut, devremülk ya da konut seçenekleriyle sunulacak. Projede; 4 ve 5 yıldızlı, 500 yatak kapasiteli, üç farklı temadaki KentPlus Yalova Wellness SPA Resort termal otelleri de yer alacak. Otellerde termal suyun sağladığı imkanlarla oluşturulan  ayrı bir sağlık merkezi yer alacak.  


2018’DE BİTECEK


Denize sıfır proje, 230 bin metrekare peyzaj alanı, 1.200 metrekarelik gölet ile doğa ile iç içe yaşam sunarken, kent hayatından da uzaklaştırmayacak. Gölet çevresine konumlanmış sosyal alanlar, gençler ve çocuklar için tasarlanmış aktivite alanları, kreş, cami, okul, dünya mutfağından fastfood’a kadar farklı seçenekler sunan restoranlar, alışveriş merkezi, eğlence merkezi, spor tesisleri, güneşlenme terasları ihtiyaçlara cevap verecek. Bu yaşam alanının sosyal tesisinde, açık havuz ile termal havuz aynı yerde konumlanacak. Projenin önemli özelliklerinden biri de kum plajı. Deniz hamamı gibi farklı bir hizmetin de yer alacağı projenin 2016 yılının son çeyreğinde temelinin atılması, 2018 yılı sonunda ise yaşamın başlaması hedefleniyor.Star
Haber Vatan Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...KentPlus markalı projeleriyle tanınan ve Ataşehir, Kadıköy, Kartal gibi bölgelerde önemli gayrimenkul yatırımlarına imza atan Emay İnşaat, Osmangazi Köprüsü’nün açılışının ardından Yalova’da 400 milyon dolarlık büyük bir projeye başlıyor. Emay İnşaat, yerli ve yabancı yatırımcıların ilgi odağı olan ve Osmangazi Köprüsü’nün açılışıyla değerini katlayacak Yalova’da, TOKİ iştiraki Emlak Planlama (EPP) güvencesi ve desteğiyle KentPlus Yalova Wellness SPA Resort projesini hayata geçiriyor. Proje, TOKİ’nin öncülüğünü yaptığı yatay mimarinin örneklerinden olacak.


1.001 konut yapacak


Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar, 383 bin 500 metrekare alan üzerine konumlanacak denize sıfır karma projenin konut, alışveriş merkezi, termal oteller, sağlık merkezi, okul, sosyal alanlar ile hayatın tüm ihtiyaçlarını barındıracağını söyledi. KentPlus Yalova Wellness SPA Resort’un sadece Yalova değil Türkiye için de değerli ve değer üretecek bir proje olduğunu vurgulayan Çağlar, projenin yatırım maliyetini 400 milyon dolar olarak açıkladı.


Doğal su kaynaklarıyla çevrili projede 163 blokta toplam 1.001 daire konumlanacak. Dairelerin, 1+1, 2+1, 3+1, 5+1 olarak planlandığı projede evler, geniş teras bahçelerine sahip, deniz ve doğa manzaralı olmak üzere 60 farklı tipten oluşacak. Projede yer alan 1.001 konut, devremülk ya da konut seçenekleriyle sunulacak.


Termal sağlık merkezi


Projede, 4 ve 5 yıldızlı, 500 yatak kapasiteli, üç farklı temadaki KentPlus Yalova Wellness SPA Resort termal otelleri de yer alacak. Oteller misafirlerine, konferans salonları, balo salonları, SPA ve fitness salonları ile restoranlarıyla dünya standartlarında hizmet verecek.


Projede, otellerde verilen SPA hizmeti dışında, termal suyun sağladığı imkanlarla oluşturulan ayrı bir sağlık merkezi yer alacak. Fizik tedavi, rehabilitasyon merkezi ve termal havuzların bulunacağı sağlık merkezinde, detox ile birlikte dünya literatüründe yer alan terapi ve tedaviler de uygulanacak. Bu tam donanımlı kentin sakinleri, yenilenmek istediklerinde her imkanın sunulduğu sağlık merkezi ile yaşadıkları konutun aynı alan içerisinde olmasının konforunu yaşayacaklar.


Kum plaj da yer alacak


DENİZE sıfır proje, 230 bin metrekare peyzaj alanı, 1.200 metrekarelik gölet ile doğa ile iç içe yaşam sunarken, kent hayatından da uzaklaştırmayacak. Sosyal tesiste açık havuz ile termal havuz aynı yerde konumlanacak. Projenin önemli özelliklerinden biri de konut sakinlerine ve tatilcilere kum plaj ayrıcalığını sunmak olacak. Deniz hamamı gibi farklı bir hizmetin de yer alacağı proje, hem deniz-kum-güneş ve sağlık turizmini hem de stresten uzak bir hayatı en üst konforda yaşatacak.


Dubai’de tanıtılacak


KENTPLUS Yalova Wellness SPA Resort
, lokasyon avantajıyla da öne çıkıyor. İstanbul’dan karayolu ile 130 km., deniz yolu ile


1 saat mesafede bulunan proje, Bursa’ya karayolu ile 75 km. mesafede yer alıyor. Projede 2018 yılı sonunda yaşamın başlaması hedefleniyor. Proje, 6-8 Eylül tarihleri arasında Dubai Cityscape fuarında tanıtılacak.

Gerçekten büyük proje. Yalova’ya hayırlı olsun.


Ern022
2 yıl önce - Cum 16 Eyl 2016, 22:10

Proje ne zaman başlıyor?

Misafir 597

1 yıl önce - Cum 02 Şub 2018, 10:16

PROJE BAŞLAMIŞ DURUMDA OTEL İNŞAATLARI HENÜZ BAŞLAMAMIŞ. SADECE KONUT VE SOSYAŞL TESİSİ TARAFI BAŞLAMIŞ DURUMDA. TAMAMLANMA %20 DENEBİLİR. SATIŞLARDA BAŞLAMIŞ DURUMDA. ŞİRKET İLE İLGİLİ NAKİT SIKIŞIKLIĞI SÖYLENTİLERİ VAR AMA İNŞAAT SEKTÖRÜ NORMALDİR.Misafir 597

10 ay önce - Prş 05 Tem 2018, 16:10

kaç aydır sitesindeki kamre çalışmıyor, ne durumda merak ediyoruz

Misafir 597

7 ay önce - Çrş 26 Eyl 2018, 10:29

EMAY İNŞAAT PROJEYİ BIRAKMIŞ.

YENİDEN İHALE YAPILACAKMIŞ

EPP PROJE 2019-12 DE BİTECEK DİYOR

FİRMA 2018 YIL SONUNDA 1. ETABI TESLİM EDERİM DEMİŞ ANCAK İPTAL OLDUĞU İÇİN EV ALANLAR MADUR DURUMDAANA SAYFA -> Diğer Şehirler