Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

20 Eylül'de Açıklanacak 3 Yıllık OVP ve Tasarruf Tedbirleri Enflasyonla Mücadelede Etkili Olacak mı ?
Evet, OVP ile enflasyon düşme eğilimine girer 22.6%  22.6%  [12]
Hayır, OVP hiçbir işe yaramayacak 54.7%  54.7%  [29]
Kararsızım, hele bir açıklansın da 22.6%  22.6%  [12]
Toplam Oy : 53

Arda Beşir
9 ay önce - Cum 14 Eyl 2018, 11:46
3 Yıllık OVP 2018 (Orta Vadeli Program) Ne Getirir, Ne Götürür


Arkadaşlar bildiğiniz üzere 20 Eylül'de OVP açıklanacak.

Mali taraftaki en önemli husus enflasyonla mücadele, sürdürülebilir ve sağlıklı büyüme, cari açığın düşürülmesi konularıdır. Ekonominin 3 yıllık yol haritası olacak OVP'den beklentiniz nedir ?

Bakan Albayrak şunları söyledi:

GERÇEKÇİ MAKRO HEDEFLER
OVP'de herkes gerçekçi, günün sorunlarını doğru tespit etmiş ve doğru aksiyon planlarını kurgulamış bir program görecek. OVP'de gerçekçi makro hedefler ortaya koyacağız. Bu hedeflere ulaşmak için atacağımız adımları paylaşacağız.

PERFORMANSI TAKİP EDİLEBİLECEK
Performansı takip edilebilir, şeffaf ve hesap verilebilir bir OVP olacak. OVP, küresel piyasaların ve yatırımcıların Türkiye'ye güvenlerinin güçlü şekilde tesisini sağlayacak.

DENGELENME EKİMDE
Para politikaları ile mali politikalar uyumlu ve koordinasyonlu şekilde uygulanıyor. Ekimden itibaren enflasyonda da dengelenme ve aşağı yönlü trendi gözlemleyeceğiz.

GÜNDEM ENFLASYON
Türkiye'nin ana gündem maddesi ekonomi, ekonomi yönetiminin ana gündem maddesi de enflasyon ve faiz ile mücadeledir.

TÜM BAKANLIKLAR MÜCADELE EDECEK
Bundan sonraki süreçte tüm bakanlarla birlikte enflasyonla mücadele, tasarruf ve verimlilik esaslı çalışmaların benimsenmesi ana ve temel hedef olacak. Hep beraber bu hedefler doğrultusunda çalışacağız.

ÖZEL SEKTÖRÜN DE DESTEĞİNİ ALACAĞIZ
Gelinen nokta, enflasyon ile topyekun mücadele gerektirmektedir. Kamunun yanında özel sektör, bankalarımızın ve STK'larımızın da bu konuda katkı sağlamalarına çalışacağız. Hepsi ile gerekli görüşmeleri yapacağız.

SPEKÜLASYONLARLA GÜÇLÜ MÜCADELE
Kur bahanesi ile, fiyatlarda spekülatif artışlar ve fırsatçılık asla kabul edilemez. Farklı kurum ve kuruluşların bünyesinde kurulacak birimlerle bu spekülatif girişimleri denetleyecek ve önüne geçeceğiz.

YÖNETMELİK ÇIKACAK
Dövizle ödemeleri ve işlemleri yasaklayan düzenlememiz çıktı. Yönetmeliğimizi de kısa sürede yayımlayarak, geçmiş işlemlerin hangi esaslar üzerinden yapılacağını açıklayacağız.


Fethi94
9 ay önce - Cum 14 Eyl 2018, 11:48

Önceki OVP'lerde enflasyon yüzde 5,5; büyüme oranı da yine bu civarlardaydı, kur da 4 küsürdü. Yani OVP'ler zaten beklenti ve temennileri yansıtır. Realiteye bir katkısı yok.

Zaten tutmayacağı için bakmak bile gereksiz.


Arda Beşir
9 ay önce - Cum 14 Eyl 2018, 12:40

Haftaya açıklansın, içeriğini görelim derim. Yalnızca her kesime hitap edecek bir OVP etkili olur. Yoksa sadece kalantor tabakaya hitap ederse zengin ile fakir arasındaki makas daha da açılır.Misafir dac

9 ay önce - Cum 14 Eyl 2018, 16:45

Olumlu etkileri olacaktır, kalıcı ve etkili tedbirler alınırsa iyi olur.

Arda Beşir
9 ay önce - Cum 14 Eyl 2018, 17:20

Şimdi durum kritik, zaten son şansları. İyi ve başarılı bir OVP ile düzlüğe çıkılabilir, yoksa ALLAH korusun tepetaklak oluruz.Arda Beşir
9 ay önce - Pts 17 Eyl 2018, 15:13

Tasarruf önlemleri ağırlıklı bir paket olacaktır

Arda Beşir
9 ay önce - Çrş 19 Eyl 2018, 12:45
Haber siteleri yavaş yavaş OVP içeriğini vermeye başlıyor. OVP ye yeni isim de bulunmuş


OVP BEKLENİYOR

ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşı da gelişmekte olan ülke para birimleri üzerinden baskı yaratırken, benzer para birimlerinden negatif ayrışan TL'de yarın açıklanacak Orta Vadeli Program (OVP) bekleniyor. OVP'de özellikle maliye tarafı ve sorunlu kredilerle ilgili kurtarma planlarına yönelik olası gelişmelerin yanı sıra hükümet eliyle yapılması planlanan projelerin ne yönde ilerleyeceği izlenecek.bluemet

9 ay önce - Çrş 19 Eyl 2018, 12:51

Asıl önemli olan kamu kamuda nasıl tasarruflar olacak kamuda olan israf inanılmaz boyutlarda ve bizi en çok zorlayan konu bence bu kamu dairelerinde gereksiz binlerce insan çalışıyor hep vatandaş tasarruf yapsın özel sektör tasarruf yapsın deniyor vatandaşın eti Budu belli kamu ne yapacak peki kamunun musrifligi cozulmezse işimiz Allah'a kalır

Arda Beşir
9 ay önce - Çrş 19 Eyl 2018, 12:51

Kamu tasarrufu öncelikli hedef olacaktır.

mehmeterden198
9 ay önce - Çrş 19 Eyl 2018, 14:26

Alıntı:
Kamu tasarrufu öncelikli hedef olacaktır.


KPSS ye girip memurluk bekleyenlere özellikle duyurulur. Devlet tasarrufa gidecek. Zaten kadrolar dolu.sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET