Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1716
Kerem Efeoglu

2 ay önce - Cum 14 Eyl 2018, 14:35

Insanlarin haklarini aramasini bile teröre bagliyorsunuz ya yuh size daha bisey demiyorum

bulent kucuk

2 ay önce - Cum 14 Eyl 2018, 15:33

Merhaba, bugün eylem adı altında yapılan tiyatroyu gördüm. Eylemi organize eden grup bilindik bir taşeron firmanın çalışanları. Aynı grup, Cumhurbaşkanımızın uçakla geldiği gün, alanda tören için kaldırılması gereken ekipmanları bilerek sabote eden grup. İlginç bir bilgi de, bu eylem daha dışarı çıkılmadan yatakhanelerde organize edilmiş ve milleti gaza getirenler dışarı hiç çıkmamış. Saf Anadolu gençliği de gaza gelip ortaya çıkmış. Menşei de, terör eylemlerinden dolayı, etkin pişmanlık hükümleri çerçevesinde salıverilen, takiyye yapan birtakım vatandaşlar!.
29 ekimde açılış yapılacak ama bunun için şantiyede çalışanlara ek bir sorumluluk yüklenmiştir ibaresi doğru değildir. Herkes kendi işini yapıyor. Kimse fazladan mesai yapmıyor. Mesela, Kalyonun önderliğinde, sair binalar yapılıyor ve thy, kesenin ağzını açmış, taşeron firmalar, 100 kişi çalışacağına 200 kişi çalıştırarak bu meseleyi çözüyorlar.
Ana firma iga, işçi ödemelerini aksatan firmaların hakedişlerini keserek işçiye kendi ödeme yapıyor.
Ağaç, çevre, 1.pist eğri, 2.pist çökmüş şimdi de otobüs sırası muhabbeti. Emin olun amiyane tabiriyle, hiç sarmıyor.

Yatakhanelerde 1830 kişilik boş yer olduğunu da yaklaşık 2 saat önce öğrendim.
Kısacası mesele ağaç değil mevzusu.

veysel döker
2 ay önce - Cum 14 Eyl 2018, 15:38

Alıntı:
Merhaba, bugün eylem adı altında yapılan tiyatroyu gördüm. Eylemi organize eden grup bilindik bir taşeron firmanın çalışanları. Aynı grup, Cumhurbaşkanımızın uçakla geldiği gün, alanda tören için kaldırılması gereken ekipmanları bilerek sabote eden grup. İlginç bir bilgi de, bu eylem daha dışarı çıkılmadan yatakhanelerde organize edilmiş ve milleti gaza getirenler dışarı hiç çıkmamış. Saf Anadolu gençliği de gaza gelip ortaya çıkmış. Menşei de, terör eylemlerinden dolayı, etkin pişmanlık hükümleri çerçevesinde salıverilen, takiyye yapan birtakım vatandaşlar!.
29 ekimde açılış yapılacak ama bunun için şantiyede çalışanlara ek bir sorumluluk yüklenmiştir ibaresi doğru değildir. Herkes kendi işini yapıyor. Kimse fazladan mesai yapmıyor. Mesela, Kalyonun önderliğinde, sair binalar yapılıyor ve thy, kesenin ağzını açmış, taşeron firmalar, 100 kişi çalışacağına 200 kişi çalıştırarak bu meseleyi çözüyorlar.
Ana firma iga, işçi ödemelerini aksatan firmaların hakedişlerini keserek işçiye kendi ödeme yapıyor.
Ağaç, çevre, 1.pist eğri, 2.pist çökmüş şimdi de otobüs sırası muhabbeti. Emin olun amiyane tabiriyle, hiç sarmıyor.

Dediklerim kelimesi kelimesine çıktı. Hala bu tiyatroları yiyen var mı?

Arda Beşir
2 ay önce - Cum 14 Eyl 2018, 15:41

Çok güzel fotoğraflar var, açılış günü kısmetse orada olacağım

naims1
2 ay önce - Cum 14 Eyl 2018, 15:44

Bu işin çapulcu ve gezicilerin işi olduğunu söylemiştik, bülent beyin verdiği bilgilerde bizleri doğruladı.

Peki biz niye en başından bildik.

Çünkü bu malları yakından tanıyoruz da ondan bunların yapamayacakları tezgah yoktur.

Ulan bu adamlar 5 sene önce tüm ülkeyi yangın yerine çevirdiler, havalimanına mı acıyacaklardı

İşçi hakları ayağına sabahtan beri bu sayfalara üşüşenler bizlerden özür dileyecekler mi, tabiki hayır.

Böyle adamlara acımayacaksınız, dötünden kan alacaksınız ki bir daha böyle işlere yeltenmeye kalkamasınlar.

Her zaman dediğimizi tekrarlayalım.

İt ürür kervan yürür.

En son naims1 tarafından Cum 14 Eyl 2018, 15:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

hulki99
2 ay önce - Cum 14 Eyl 2018, 15:47

Alıntı:
Cumhurbaşkanımızın uçakla geldiği gün, alanda tören için kaldırılması gereken ekipmanları bilerek sabote eden grup.

Bak sen. Sabotajcı hain işçiler(!) aylardır projede çalışmaya devam ediyorlar demek.

ali şükrü bey
2 ay önce - Cum 14 Eyl 2018, 15:58

Alıntı:
bulent kucuk

23 dakika önce - 15:33 (bugün)

Bu sabotajcı taşeronu orada tutan kafayı sevsinler,yarın bir gün açılışta dünyaya rezil etmek için daha büyük bir hainlik yaparsalar belki kıçlarına tekme atar sorumlular.

Bu nankör pisliklere ekmek vermeye devam etsinler bakalım.

bulent kucuk

2 ay önce - Cum 14 Eyl 2018, 16:05

Çoğu kimse bilmez ama içeride her türlü şahsiyet mevcut. Kimin ne yaptığı an be an biliniyor. Tuvalet kapısına yazı yazanlar dahi. Zamanı gelince gereken yapılıyor.
Servis konusunda biraz bilgi vermek isterim.
Servislerin, çalışanları alarak kamp alanına gidip gelmesi yani ring süresi yaklaşık 1 saattir. Firmaların tamamına yakınının servis anlaşması yaptığı firmalar mevcut ve herhangi bir sıkıntı durumunda iga tarafından 15 dk içinde ikame yada fazladan araç verilebiliyor. Çalışanlar, 16,17,18 ve 19 olmak üzere çeşitli zaman dilimlerinde paydos ediyorlar. Çoğu zaman karşılaştığım üzere, 19 da paydos edecek personel 17 servisinde kaçak bir şekilde kampa gitmeye çalışıyor.
Arkadaşı akrabası var diye başka servise binmek isteyen mi ararsınız, paydosa 45 dk kala kuyruk oluşturan mı ararsınız hepsi var. Dün akşam, terminal ve otoparkın birleşme noktasında kuyruk vardı. Bir tanesi sırada bulunanları sayıyordu. Az ileride birisine evrak verdim dönüyordum, birisi beni durdurmak istedi yanımda ki taşeron firma Formeninin dediği cümle; kesin otobüsün arka koltuğuna denk geldi.

Şener86
2 ay önce - Cum 14 Eyl 2018, 16:10

Bu inşaatta tam olarak kaç kişi hayatını kaybetti gerçek anlamda bilen var mı?

Misafir 20a

2 ay önce - Cum 14 Eyl 2018, 16:27

Maşallah, nazar değmez İnşallah. Elemtere fiş kem gözlere şiş.

sayfa 1716
ANA SAYFA -> ULAŞIM