Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4

Conectolar'dan memnun musunuz?
Evet memnunum 84.3%  84.3%  [70]
Hayır memnun değilim. 15.7%  15.7%  [13]
Toplam Oy : 83

emrah.kahraman
14 yıl önce - Sal 02 Oca 2007, 12:53
Otobüslerde Cep Telefonu Yasağı

Herkese merhaba,
Cep telefonları, bu otobüsleri (O345 - yeşil, conecto - sarı) gerçekten de etkiler mi? Bunun teknik ve/veya bilimsel açıklamasını yapabilecek biri var mı acaba?
Nedense herkes birbirinden duyduğuna inanma eğiliminde yada otobüste fren sisteminin, gösterge panelinin devre dışı kalması gibi durumları bizatihi yaşadığında suçu cep telefonlarına atma eğiliminde. Peki ama gerçekte durum nedir? Gerçekten de günlük hayatta hepimizin ayrılmaz bir parçası haline gelen cep telefonları suçlu mudur, yoksa sanıldığının aksine masum mudur?

Bu konuda henüz bilimsel bir bilgiye ulaşmış değilim ancak genel ağda yaptığım kısa bir araştırma neticesinde İstanbul Belediyesi'nde de aynı marka ve model otobüslerin kullanıldığı ve aynı tartışmaların uzunca bir süredir orada da sürdüğünü ve bazen dozajın artarak karakolda sona erdiğini öğrendim.
Hal böyle olunca tabiki insanlar belediyeye danışma gereği duymuşlar gerçekten etkisi var mıdır diye? aldıkları cevap biraz şaibeli, sonra bu cevapla da yetinmeyen bazı vatandaşlar konuyu en yetkilisine yani otobüsleri üreten mercedes firmasına sormayı akıl etmiş. TüketiciMerkezi web sitesinde yayınlanan ilgili şikayet yazısı ve Mercedes-Benz Turk A.S.'nin yaptığı açıklama:

http://www.tuketicimerkezi.org/haftaninsikayeti.php?id=18

Hatta bu konu gazetelerde bile yayınlanmış işte size o yazı:

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=120008

Ben de bununla yetinmeyip, Mercedes-Benz Turk A.S. yetkilisi Sn.Eyüp ERGÜN'den konuyu bir kez de biz Bursalılar için açıklamalarını rica ettim. Cevap geldiği zaman sizlerle paylaşacağım.
Hepinize iyi bayramlar.

Metin Dağıstanlı
14 yıl önce - Sal 02 Oca 2007, 14:42
Bursa Belediye otobüsleri

Otobüsler çok güzel ancak oturma koltulkarının dizaynı çok kötü

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Sal 02 Oca 2007, 15:23

Toplutaşıma araçlarında taban alçaldıkça, iç dizaynda simetrinin oturtulması giderek zorlaşır. Çünkü tekerlek çıkıntısı, motor elemanlarınn bağlantısı gibi gizli kalması gereken birçok dezavantaj, aracın içinde yer işgal etmeye başlar. Bu da koltuk yerleşimlerini etkiler...

Akın KURTOĞLU

Cem Telgeren
14 yıl önce - Prş 04 Oca 2007, 00:07

Alıntı:
Otobüsler çok güzel ancak oturma koltulkarının dizaynı çok kötü

Metin Bey'in Conectoların koltuklarının şeklini mi yoksa koltukların yerleştirme düzenini mi kasdettiği pek anlaşılmıyor.Eğer iç yerleştirme düzeni ile ilgiliyse gerekli açıklamayı Akın Üstad yapmış zaten.Yok Metin Bey'in şikayeti koltukların şekline dönükse bunda haklılık payı var aslında.Ancak maalesef son yıllarda otobüs üreticileri süngerli rahat kotuk tasarımını terkederek plastik alaşımlı koltuklara yöneldiler.Herhalde bu şekilde maaliyetleri düşürüyorlar.Conectoların koltuk dizaynı ise 1997 model 345K'lara göre daha iyi bana kalırsa.Yani kötünün iyisi diyebiliriz.Hiç olmassa Conecto'ların kotukları 345K lar gibi sırf plastik değil.

emrah.kahraman
14 yıl önce - Sal 16 Oca 2007, 14:43
OTOBÜSLERDE CEP TELEFONU KULLANIMI İLE İLGİLİ MERCEDES-BENZ FİRMASININ BASIN AÇIKLAMASI

Mercedes-Benz firmasının konu ile ilgili soruma istinaden yazmış olduğu basın bültenini rapidshare'e yükledim buyrun:
http://rapidshare.com/files/11946014/Cep_telefonu ...B.doc.html

Sayın Emrah Kahraman,

Konu ile ilgili açıklamamız ekte bilgilerinize sunulur.

Saygılarımızla,

Ms. Idil Peker
Basın ve Halkla Iliskiler / Press & Public Relations
Mercedes-Benz Turk A.S.
Burmali Cesme Sokak
Askeri Firin Yolu No:2
Davutpasa / Istanbul
Tel:  +90 212 482 36 10/11
       +90 212 482 35 00 (4706)        
Fax: +90 212 482 36 09
e-mail: idil.peker@daimlerchrysler.com
www.mercedes-benz.com.tr
www.media.daimlerchrysler.com
www.mondialogo.org

em.kahraman@gmail.com
30.12.2006 22:18
To eyup.ergun@daimlerchrysler.com  
cc  
Subject Şehiriçi toplu taşıma otobüslerinde cep telefonu kullanımı ile ilgili

Sayın Eyüp ERGÜN,
         Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin bir süre önce toplu taşıma aracı olarak hizmetimize sunmuş olduğu Mercedes Conecto Solo ve Conecto K Körüklü tip otobüslerde, şöför mahallinin üst bölümündeki panelde yer alan " cep telefonu kullanılmaz" görsel işareti, bu araçlarla hemen hergün seyahat etmekte olan biz Bursalılar'ı zaman zaman dozu yükselen şiddetli tartışmalara sevketmektedir.
         Genel ağ'da yaptığım kısa bir araştırma neticesinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde kullanılmakta olan benzer tip otobüslerde de aynı sorunun yaşandığını ve sizlerle temasa geçen vatandaşlarımıza, konu ile ilgili gerekli açıklamayı yaptığınızı öğrendim.
         Sizden ricam, üretimini yaptığınız otobüslerde cep telefonu, telsiz, çağrı cihazı, gps ve buna benzer iletişim araçları kullanımının, otobüsün sevk ve idaresini güçleştirecek yada bozacak herhangi bir etki yaratıp yaratmadığını bir kez de biz Bursalılar için açıklamanız. Bir ricam da, ilgili açıklamanızın www.mercedes.com.tr kurumsal adresinizin "Şehiriçi Toplu Taşıma Otobüsleri" bölümüne de eklenmesidir. Çünkü bu konu daha uzunca bir süre hem biz yolcuları, hem de siz üreticileri meşgul edeceğe benziyor.

Saygılarımla,
Emrah KAHRAMAN

turker ustun

13 yıl önce - Pts 19 Mar 2007, 20:27

iyi güzelde ben çalan telefondan sonra boşalan otobüsün frenlerinin yüzünden otobüsün ön camında neden kafamı yardım...

ayriyetten bvh 41 plakalı solo conecto otobüs kapılar tarafından derin 6-7 sıyrık almış... bilginize...

onatonur
13 yıl önce - Cmt 10 Ksm 2007, 13:38
cep telefonu

conectolarda cep telefonu kullanılması ile ilgili daha birşey yaşamadım... etkilendiğini biliyorum ancak şoförlerin bile bir telefondan bişey olmaz demesi halkı etkilemekte.

yusuf ülkü
13 yıl önce - Pzr 11 Ksm 2007, 00:10

Bence gayet güzel araçlar ama çoğunun körüklü olmasını isterdim.Bursa ya körüklü daha çok yakısıyo. Sarı olmasıda ayrı bir hava katmış. Kanımca dikkat çekmek için yapılmış olabilir.Yeşil - gri olsaydı emin olun kimse anlamazdı yeni olduğunu. Belediye ulaşımda boş durmuyo imajına katkı sağlıyo

ÖF.TOKGÖZ

13 yıl önce - Pts 12 Ksm 2007, 20:40

Connectodan memnunum ama sarı rengınden değili. Bursaya Sarı renk yakısmıyor. Yeşil mavi olabilirler

Okan C.
13 yıl önce - Sal 11 Arl 2007, 03:56

Güzel araçlar.İç dizayn olarak da iyi oldugunu söyleyebilirim.Renk olarak Mercedes 345k modeli rengindeki bir rengi Bursa ya özgünlük olması ve Bursaray rengi ile benzerligi açısından çok daha ilgimi çekse de sarı rengin de iyi gittigini söyleyebilirim bu araçlara.Ama keşke o yeşil renkten olsaydı diye kendimi alamıyorum=)

sayfa 4
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara