Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 357
ekselans0666
1 hafta önce - Çrş 08 Ağu 2018, 17:36
Derekışla Viyadüğü

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

halll
1 hafta önce - Prş 09 Ağu 2018, 02:56

Biraz düşündüm Türkiye'de Faal, inşaat, İhale ve Proje olupta inşaatı yakın olan Otoyollar ı yazdım.

Halihazırdaki Otoyollar.

1.Edirne, Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Adapazarı, Düzce, Bolu, Ankara Otoyolu.
2.Niğde, Ulukışla, Pozantı, Tarsus Otoyolu.
3.Mersin, Tarsus, Adana, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa Otoyolu.
4.Çeşme, İzmir, Aydın Otoyolu.
5. Gebze, Yalova, Bursa Otoyolu.

İnşaat Halinde Otoyollar.

1.Ankara Niğde Otoyolu.
2.Kuzey Marmara Otoyolu.
3.Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu.
4.Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir Otoyolu.
5.Malkara, Lapseki, Çanakkale Otoyolu.

İhale Aşamasında Otoyollar.

1.Aydın Denizli Otoyolu.
2.Çeşmeli Taşucu Otoyolu.

İhale Edilecek Otoyollar.

1.Antalya, Anamur Otoyolu.
2.Ankara, Kırıkkale, Delice Otoyolu.
3. Ankara, Polatlı, Sivrihisar Otoyolu.
4. İskenderun, Hatay Otoyolu.

Eksik varsa düzeltin.

Suddenly
1 hafta önce - Prş 09 Ağu 2018, 18:47

Sevgili Platform Arkadaşlarım,
Yıllık izninde yurtdışında olmam nedeniyle bir süre sizlerle olamadım, ama döndükten sonra platformdaki arkadaşları okudum neler olmuş neler demekten de kendimi alamadım.
Ankara Niğde otoyolunun hızla devam etmesinden ve oluşan otoyol rüzgarından Gölbaşı ve otoyol çevresinin etkilenmesinden son derece memunum.
Ancak buradan hep yazdığım cümleleri bir kez daha sizlerle paylaşmak isterim.
1. Oluşan rüzgarı kaçırmamak ve ciddi bir şekilde değerlendirmek lazım. Gölbaşı'nın halen bakir olan özellikle ÖÇK bölgesinin geniş ölçekli parsellerle (minimum 10-15 bin m2) inşaat yapılaşmasına açılarak değerlendirilmesi lazım, ÖÇK demek "yassak kardeşim" demekle olmuyor.
2. Gölbaşı ve ÖÇK bölgelerinde ağaçlandırma yapılarak yeşil olmasını sağlamak için belirli motive edici önlemler almak lazım. Burada sorumlu olan Çevre Şehircilik Bakanlığı ile Gölbaşı ve Büyükşehir Belediyeleri. ÖÇK bölgelerinde veya göle uzaklığı örneğin 4 kilometre olan alanlarda bir dönüme ekilen 5-10 ağaç varsa bunların teşvik edilerek Bakanlar Kurulundan veya Belediye Meclisinden alınacak Kararla emlak vergisinde indirimler sağlanması bir mihenk noktası olabilir. Dönüm başına beş ağaç varsa % 10, on ağaç varsa % 15 emlak vergisi indirimi getirin bakın bölge nasıl yeşilleniyor, özel çevre nasıl korunuyor, kuş popülasyonu, toprak florası nasıl canlanıyor.
3. Bölgede Millet bahçelerinin kurulması bölgeye canlılık kazandıracak olmakla birlikte gelecek kişilerin sayısı ve davranış biçimlerinin iyice hesaplanarak projelendirilmesinde fayda var,
4. Gölbaşının özellikle bakir bölgelerinin Ankara'nın en itibarlı Beverly Hills i olmaması için hiçbir engel yok, 300-500 bin dolara satılan villalar mümkün. Ancak bunun için özellikle Çevre Şehircilik ve Belediyelerin elele güzel projeler üretmesi lazım. Kendi haline bırakırsanız Gölbaşının merkezi gibi bir saga öbürü sola bakan binalar, kiminin üstü metal, kimi cam, kimi fayans, tuğla, ahşap renkleri kırmızı, yeşil, sarı, mor binalar bulursunuz,
5. İnşalah bu yazdıklarımı birileri okur ve değerlendirir.

Sizlerle önümüzdeki dönemde daha güzel ve gelişen haberleri paylaşmak dileğiyle

Ali Kürkçü
1 hafta önce - Prş 09 Ağu 2018, 19:22

Alıntı:

3. Bölgede Millet bahçelerinin kurulması bölgeye canlılık kazandıracak olmakla birlikte gelecek kişilerin sayısı ve davranış biçimlerinin iyice hesaplanarak projelendirilmesinde fayda var

Millet bahçelerinde mangal/restoran olmayacak olması profile olumlu olarak yansıyacaktır. Mangallı mangalsız parklar arasında gözle görülür bir profil farkı oluyor.

Erdemleee
1 hafta önce - Prş 09 Ağu 2018, 19:40

Bugün şans eseri ABB'den yetkili birisyle sohbet etme imkanım oldu , aldığım bir kaç cevabı sizinle paylaşmak isterim ;

1) Bala köprülü kavşağı 2019 ikinci yarısında ihale edilerek haymana yolu ve otoyol ile bağlanacak ve kavşak etrafı hareket kazanacak.

2) iptal edilen kanal ankara ihalesi Mogan göl havzası göleti dahil yeniden ihale edilerek defalarca konustugumuz Mogan gölünün büyütülmesi projesi 2019'da ihale edilerek hayata geçilecektir. Şu an gölün ve gölü besleyen derelerin temizliği bekleniyor akabinde bu büyük proje Gölbaşı için büyük bir devinim sağlayacaktır

Saygılarımla

Yatırım tavsiyesi değildir

Misafir cd3

1 hafta önce - Prş 09 Ağu 2018, 21:48

Mogan Gölü’nün büyütülmesi projesi, ihtimali, hayali adı herneyse muhteşem bir fikir. Beton dışında böylesi şeyler duymak çok güzel. Umarım havada kalmaz ve hayata geçer.

mertgil
1 hafta önce - Prş 09 Ağu 2018, 22:41

1) Bala köprülü kavşağı 2019 ikinci yarısında ihale edilerek haymana yolu ve otoyol ile bağlanacak ve kavşak etrafı hareket kazanacak.

Sn Erdemleee Selamlar.Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Bahsedilen bağlantı haymana kavşağına mı(Gökçehöyük) olacak?Bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Erdemleee
1 hafta önce - Cum 10 Ağu 2018, 08:27

Sn Mertgil otoyol bağlantısı hakkında detaya çok girmedi yetkili ancak mevki olarka makul olanı gökçehöyük çıkışı olacaktır diye düşünüyorum bende

mertgil
1 hafta önce - Cum 10 Ağu 2018, 09:37

Teşekkürler Sn Erdemleee

Suddenly
1 hafta önce - Cum 10 Ağu 2018, 14:22

Teşekkürler, göle ilişkin tüm projeler bana sevimli geliyor, ağaç dikmek, yeşil alanlar oluşturmak, suni göller yapmak, bir motor marifetiyle yukarıdan aşağıya cazibesi ile akacak yapayda olsa akarsular oluşturmak Gölbaşına çok şey katar,

sayfa 357
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet