Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Üçyol-Buca (Çamlıkule) Metro Hattı
« önceki   123 ... 242526

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 26
iyonya miletos
1 hafta önce - Cum 10 Ağu 2018, 14:12

detaylara takılma, harita burda, hattın ucu adliyeden geçip bayraklıya gidiyor, benim sorum da bu uçla ilgili idi, konu karıştı, bayraklının bu ucu bornova merkeze gitmeli mi?

"Buca-Üçyol-Bayraklı-Bornova Merkez" olmalı mı?

AnL_95
1 hafta önce - Cum 10 Ağu 2018, 15:20

Hayır gitmemeli gidebileceği tek bir alternatif güzergah var (YZB İbrahim Hakkı Cd.) oradan da istenilen yoğunlukta yolcu çıkmaz.

Adliye'den kıvrılıp Manavkuyu'dan devam etmeli.

En son AnL_95 tarafından Cum 10 Ağu 2018, 15:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

AnL_95
1 hafta önce - Cum 10 Ağu 2018, 15:23

Silinsin.

mahmut11
1 hafta önce - Cmt 11 Ağu 2018, 02:03

kafaya bir şeyi takıp aynı şeyleri sorup durmayın. !

gitse desek ne olacak hemen kazmaya başlayacaklar mı sanki?

Buca'nın şu anda acilen merkeze ulaşma talebi var. İZBAN kaldırmıyor. Koca ilçeye, (ki İzmir'in en yüksek nüfuslu ilçesidir.) İZBAN'ı metro gibi lanse edip insanlara eziyet çektiriyorlar bunu reva görüyorlar.

Ancak metro üçyola ulaştıktan sonra bunları konuşabiliriz.

Gelelim Buca-Bornova meselesine:

İzmir'de en çok yolcu olan güzergahların başında gelir Buca-Bornova hattı. Dolmuşları para basıyor. 415 pik saatlerde ayakta yolcudan patlıyor. Eskiden yani 515 döneminde o yöne körüklü otobüsler giderdi ve yetmezdi. Hem Üniversite öğrencileri, hem Manavkuyu ve çevresindeki yerlerde, sanayilerde, adliyede çalışanlar derken çok büyük bir talep vardı.

Ancak otobüs hatları 2014 Seçimlerinden sonra saçma bir hırs uğruna kırpılınca 515 yolcusu dolmuşlara kaydı. Mafyatik olduğu düşünülen dolmuşçular belediyeye baskı yaparak Buca-Osmangazi hattını açtırdı.

Ardından 415 çıkarttılar o bile güzergahı ters ve seferi seyrek, şoförün istediğine göre sefer olsa dahi yolcusu baya çok. Belediye kâr eden bir hat olduğu için özellikle yolcu yoğun saatlerde İZULAŞ gönderiyor. Gerisini sen düşün artık.

Evet metro hattı Üçyol'da sonlanmadan Çankaya-Alsancak üzerinden Yeni kent merkezi / adliye / manavkuyu olarak yeni bir kol oluşturmalı. YZB İbrahim Hakkı caddesi'nden gitmemeli. Orada ileride talep oluşacak yeni yeni gelişen bir semt ama metro hissettirecek kadar değil. En fazla Manavkuyu'daki bir istasyona ring yaptırılır.

iyonya miletos
1 hafta önce - Pzr 12 Ağu 2018, 22:31
NARLIDERE-BAYRAKLI METROSU OLSUN MU?

Alıntı:
kafaya bir şeyi takıp aynı şeyleri sorup durmayın. !

kafaya taktığım yok, soruma net cevap alamıyorum da o yüzden soruyorum, biraz daha açık yazayım,

İzmir Metrosu bugün evka3'e kadar gidiyor, kıvrılıp bornova merkeze gitme durumu var, bornova son durak mı olsun? yoksa ilerleyip bayraklı'ya mı dönsün? (ister adliye, ister yüzbaşı ister başka bir yerden) bu soruma tatmin edici cevap alamadım,

Salhane-Bornova Tramvay Projesi:

haritanın orijinali:

Tramvaydan metroya çevrilse, İzmir Metrosu Bornova'dan Bayraklı/Salhane'ye uzasa nasıl olur?

yoksa hem tramvay hem de metro ayrı ayrı mı olmalı?

erkinalp
1 hafta önce - Pzr 12 Ağu 2018, 23:34

Yüzbaşı İbrahim Hakkı'dan metro geçerse Haydar Aliyev Caddesinden tramvay geçmesine gerek yok. Metro hattının toplama mesafesi dahilinde kalır. Metronun iki paralel kolu arasında dikine otobüs hatları (Atatürk Mahallesi-Varyant-Bornova Metro, Osmangazi-Dumlupınar-Bölge Metro, Osmangazi-Aliye İzzet Begoviç Caddesi-Sanayi Metro, Adalet Mahallesi-Tapu Müdürlüğü) ile bu iki bölge arası toplanabilir. Metronun Nursultan Nazarbayev Caddesinde sonlanması yeni kent merkezine de bağlantı sağlar.

iyonya miletos
1 hafta önce - Pts 13 Ağu 2018, 10:19

Alıntı:
Metronun Nursultan Nazarbayev Caddesinde sonlanması yeni kent merkezine de bağlantı sağlar.

beklediğim cevap buydu, metro bornovadan sonra bayraklıya insin mi demiştim, cevabı aldım, teşekkür ederim,

2. sorum; buca metrosu 3. etap üçyol-alsancak-bayraklı metrosu ile entegrasyonu nasıl olmalı? o bölgede bir yoğunlaşma olacak, metro kuzeye mi devam etmeli, mevcut hatla buluşup bornovada mı bitmeli mi?

sayfa 26
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 242526
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege