Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pts 03 Arl 2007, 00:04

Alıntı:
Birde küçük ayrıntı;
Duraklarda çöp kutusu yada poşeti henüz konulmamış, merdivenler ve duraklar çöplük halinde...

Anlaşılan 31 Aralık 2007 gecesini Metrobüsler için "milât" kabul ettiklerinden olsa gerek , yapılması gerekenleri Aralık'ın içine sıkıştırdılar iyice... Bakalım, 1 Ocak 2008 sabahı nasıl bir pozisyonla karşılacak İstanbullular?

Akın KURTOĞLU

mustafa mavi

14 yıl önce - Pts 03 Arl 2007, 00:17

Avcılar-iett kampı durağından biniyorum her sabah, buraya hiç turnike takılmamış, iki adet dikme konulmuş, erken saatte bindiğim için ben görmüyorum ama yanılmıyorsam seyyar akbil cihazı konuyor...

Birde yeri değil belki ama, şöförler kalkışı ve fren yapmayı hala öğrenemediler ya, çok üzülüyorum kalkış anında gaza yüklenmeleriyle birlikte tüm yolcular istemeden de olsa ''arkaya ilerliyorlar'' durağa geldikleri sırada ise frene öyle bir asılıyorlar ki az önce arkaya ilerleyenler, tekrar eski yerlerine dönüyor...

Kris Hazel
14 yıl önce - Pts 03 Arl 2007, 00:38

Bahçelievler Kadir Has ın oraya metrobus durağı yapılmadı . Bahçelievliler olarak bu konuda çok sıkıntı yaşıyoruz çünki Ömürün oradaki durak çok uzak. Özellikle Yayla siyavuşpaşa da oturanlar kesinlikle metrobus ı kullanamıyor. Bunun için herhangi birşey yapamazmıyız. Yetkililere sesimizi duyuramazmıyız. Özellikle kışın o durağa gitmesi imkansız.

Yılmaz_z

14 yıl önce - Pts 03 Arl 2007, 01:26
Kadirhas

Kadirhas'n bulunduğu yer metro durağının çıkışı. Orada gördüğüm kadarıyla bir durak çalışması var. Üst geçidin orta bölümünden açılacak bir merdivenle bunu halledeceklerdir zira ayaklar geçidin ilerisinde.

Topkapı'daki durakta aynı yolcular cevizlibağdan biniyor. Tranvayın Topkapı durağı buraya uzak.
Ama Topkapı durağı inşa ediliyor. Sanırım sırayla eksik gördükleri noktalara ilave duraklar yapacaklar.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pts 03 Arl 2007, 01:32

Alıntı:
Kadirhas'n bulunduğu yer metro durağının çıkışı. Orada gördüğüm kadarıyla bir durak çalışması var. Üst geçidin orta bölümünden açılacak bir merdivenle bunu halledeceklerdir zira ayaklar geçidin ilerisinde.

Böylece, bir süre yola paralel ilerleyen LRT hattının tüm istasyonlarıyla Metrobüs entegrasyonu tamamlanmış olacak bu durumda...

Akın KURTOĞLU

recep demirbas
14 yıl önce - Pts 03 Arl 2007, 01:47

bahçelievler metro durağının yanında durak çalışması falan yok arkadaşlar. sadece eski üst geçit yenilendi o kadar. durak yapmak için önce yolun adam akıllı genişletilmesi gerekiyor o bölgede. ama durak yapılması şart
demirciler ve bağlar gibi duraklar varken metrobüste kadir has durağının olmaması büyük kayıp.

Burç

14 yıl önce - Prş 13 Mar 2008, 02:54

Topkapı metrobüs durağı bugün itibari ile kullanıma açılmış durumda.
Ne zaman açılmış bilmiyorum ama bugün yolcular kullanıyordu.

Maalesef Topkapı metrobüs durağı yanında otobüs durağı olmadığı için,
yolcuların hemen hepsi Cevizlibağ'da inmek zorunda kalıyor.
Gene de Topkapı minibüs terminalini kullanan yolcular için hayırlı olsun.

recep demirbas
14 yıl önce - Prş 13 Mar 2008, 02:56

cevizlibağdaki yoğunluğu da biraz azaltır bu durak sanırım. tramvaydan gelecek yolcular cevizlibağ yerine burayı kullanabilirler akşam saatlerinde

Burç

14 yıl önce - Prş 13 Mar 2008, 02:59

Ancak Cevizlibağ'da otobüsler kalkış sıralarını beklerken yolcular ne yapıyor onu bilemiyorum.
İnip de öndekine biniyor olabilirler.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Prş 13 Mar 2008, 03:03

Alıntı:
Topkapı metrobüs durağı bugün itibari ile kullanıma açılmış durumda.
...
Maalesef Topkapı metrobüs durağı yanında otobüs durağı olmadığı için,
yolcuların hemen hepsi Cevizlibağ'da inmek zorunda kalıyor.

Asıl buranın değeri, Edirnekapı-Topkapı tramvay bağlantısı tamamlandığı ve buraya ulaştığı vakit ve de Kalekapı'ya giren 83 ve 28T'nin bu alanın yanına uzatılması sonrasında anlaşılacak...

Akın KURTOĞLU

sayfa 4
ANA SAYFA -> ULAŞIM