Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
hasana23
9 ay önce - Cmt 14 Tem 2018, 12:28

Alıntı:
Arkadaşlar bu su fiyatı okadar abartıldıki öbür şehirlerdeki su fiyatlarına baklılırsa bu zamlı su fiyatı bile çok ucuz

Olay kalabak suyunun ucuz yada pahalı olmasından ziyade gelen zam oranı ve zammın arkasındaki bahaneler .( damacana maliyeti artmış ).
Ayrıca yanlış olan diğer şehirler ile karşılaştırmaktır.
Oradaki şartlar ile şehrimizde ki şartlar aynı değil.
Nakliye ve dağıtım masrafı şehrimizde çok daha az.
Sular arasında fiyatta 10 etken varsa 8 i bizde avantaj yaratması gerekir.
Uzaklık
Dağıtım
Litre
Şirket
İlk akla gelen etkenlerden.

Misafir e32

9 ay önce - Cmt 14 Tem 2018, 16:06

Hsana23 beğernmiyorsan bu fiyata bu suyu,bir çok firma var içebilirsin.ekmek 1.25 olmus yıl 2018 olmus sebil mi dağıtcak belediye suyu.sen 3.50 ye 12 litre suyu begenmiyosun.ben de ak partiliyim ama eskişehir de suyu ucuza içiyoruz bunun aksini iddaa etmek haksızlık olur.

aliiiiiiiii
9 ay önce - Cmt 14 Tem 2018, 20:07

Kaç para diğerleri? Kalite ve fiyat olarak en avantajlı olan hangisi? Zammı savunacak halimiz yok. Kalabak hala piyasadaki en ucuz su. 5 litrede dahi 1 TL yakın daha ucuz. Raporlardaki durumu da ortada. Muhalif olmak için şehrin değerini itibarsızlaştırmanın anlamı yok. Partiler değişir.

eses_65
9 ay önce - Cmt 14 Tem 2018, 20:48

Akaryakıt ve enerjiye gelen zamları unutmamak lazım. Su kaynağından kendi akıp gelmiyor, kaynak şehire 40 km uzakta. O suyu getirmek için enerji kullanılıyor, akaryakıta dünyanın zam geldi dağıtım yapan kamyonlar suyla çalışmıyor herhalde. Herşeye zam gelince doğal olarak suyada geldi.

hasana23
9 ay önce - Cmt 14 Tem 2018, 21:31

Alıntı:

Akaryakıt ve enerjiye gelen zamları unutmamak lazım. Su kaynağından kendi akıp gelmiyor, kaynak şehire 40 km uzakta. O suyu getirmek için enerji kullanılıyor, akaryakıta dünyanın zam geldi dağıtım yapan kamyonlar suyla çalışmıyor herhalde. Herşeye zam gelince doğal olarak suyada geldi.

ESKİ nin zam gerekçesi bunlar değil.
Damacana üretiminde kullanılan hammadde fiyatları bahane ediliyor.
3.50 TL pahalı demiyoruz.
Diğer şehirler le ve 19 litre su ile karşılaştırmak yanlış.
Ve 6 ay sonra gelen 2. Zam oranı (%27 ) fazla

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR