Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 559
OkanY
2 ay önce - Prş 12 Tem 2018, 00:45

Berat Albayrak’ı bahane gösterip basbayağı operasyon yapılıyor.

OkanY
2 ay önce - Prş 12 Tem 2018, 00:46

Erkek gibi cevap verin. 00:46’daki oynamadan kim sorumlu?

huseyin yildirim
2 ay önce - Prş 12 Tem 2018, 00:47

2001 krizi gibi bir şeyler olacak diye korkuyorum...90 li yillarin faiz .enflasyon donemine gidecez

mehmetlu
2 ay önce - Prş 12 Tem 2018, 00:47

Amin çakma ekonomist kardeş. Kur fetişistliğini bırak da o zaman üstün bilgilerinle aydınlat bizleri, nasıl oluyor bir dk içerisinde bu kadar oynama!

ali şükrü bey
2 ay önce - Prş 12 Tem 2018, 00:52

Alıntı:

Kenanhan1

Bir kerede biz dış mihrak olalım onlar çıldırsın.Demek zayıf düştük.
Güçlü olan diğerine yumruğu çakıyor olay bu.

İyi de onların ülkesinde yabancı para birimine 194 milyar dolar yatıran bir halk yok,yabancı döviz kuru arttı diye ekonomi battı diyen de yok.
Adam günlük rutininde,ekmeğe zam gelirse fırıncı ile kavga ediyor.

Bu işler büyük işler kardeş,şimdi bilek güreşi zamanı,kim kime gücünü kabul ettiriyor yakında görürsünüz.

OkanY
2 ay önce - Prş 12 Tem 2018, 00:54

Berat Albayrak yüzünden oldu diyorsanız sa olayın siyasi olduğunu kabul etmek zorundasınız.

Ki siyasi yönü de var. Saldırmak için yer arıyorlar.

ali şükrü bey
2 ay önce - Prş 12 Tem 2018, 00:55

Alıntı:
efe3464

@mehmetlu

Kes sesini. Bir halttan çaktığın yok konuşup duruyorsun.

Dolar düşünce bakın düşürdük, biz başardık deyip artınca hain düşman, dış mihrak.

Bir halttan anlamayıp konuşup duruyorsun. Makro-Mikro ekonomi mi biliyorsun? Para Politikası/Teorisi mi biliyorsun da gelip bana artistlik yapıyorsun?

Ulan efendimiz bile haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır diyor.

Berat hata diyince mi suçlu olduk. Al sana Berat. 24 saat içinde 4,70'den 4,98'e gelir sonra dış mihrak deyip durursun.

Sen ekonomistsin ya soruyorum bir gece vakti bu kadar döviz kuru neden artar,hangi ekonomik veri kötü oldu da bir anda bu para çıkışı oldu.
Ayrıca Berat Albayrak kim?

Amaç Berat Albayrak mı yoksa onun üzerinden ülkenin başkanına biz seni takmıyoruz havası vermek mi?

Yoksa Erdoğan'ın bir kaç gün içinde piyasaya süreceği çok yüklü miktarda USD'yi duyanların dolarları alıp,kaçma operasyonu mu?

OkanY
2 ay önce - Prş 12 Tem 2018, 00:57

Berat Albayrak daha yeni bakan olmuşken, hiçbir karar almamışlen nasıl suçlayabiliyorsunuz ve yatırımcılar yatırım kararı alıyor?

Şerefsiz, adi bir operasyon olduğunu görmeniz için daha ne söylenmeli?

efe3464
2 ay önce - Prş 12 Tem 2018, 00:58

Doların ve borsanın durumunu öğlen sordular açıkladım

3 nedeni olabilir demiştim:

1- Ekonomi yönetimini ve kabineyi beğenmeyen yabancı yatırımcı parasını alıp gitmiş olabilir.

2- Adnan Oktar'a yapılan operasyondan sonra kendisine de operasyon yapılabileceğini düşünenler paralarını alıp gitmiş olabilir.

3- Acil paraya ihtiyacı olan bir fon konjonktürden bağımsız olarak borsadan çıkıp parasını alıp gitmiş olabilir.

Ekstra 4. neden: Çin ile ABD arasındaki Ticaret savaşından dolayı tüm dünya borsaları etkilendi ama para birimleri stabil kaldı. Bizde Sabah 4,70 olan dolar yarım saat önce 4,98'i gördü. Borsanın düşmesinde bir etken olsa da dövizdeki aşırı volatilizasyona sebep değil.

Reis'in çıkıp: Merkez'in bağımsız olduğunu söylemesi, faiz kararının Merkez'de olduğunu ve Merkez'in para politikası araçlarını kendisinin kullanacağını söylemesi gerekiyor. Bu piyasaya ve yatırımcıya güven verir.

mehmetlu
2 ay önce - Prş 12 Tem 2018, 00:59

@efe3464

Senin gibi çakma ekonomist cazgırların bile salya akıttığı ortamda ben neden susayım? Ben ahkam kesmiyorum ki senin gibi. Sen nasıl ekonomistsin ki 4.98, 4.88, 4.92.. Birşeyler oluyor yahu diyorsun? Ekonomist adam böyle mi der? Sen mahalle cazgırısın, kur fetişistisin. Gerçi bu ülkede senin gibi reziller kendini ekonomist diye adlandırırsa bu ülkenin ekonomisinden tabii ki birşey bekleyemezsin. Ben mühendisim. Yüksek lisansımı ise ekonomi dalında yaptım. Senin gibi kendime ekonomistim deme cüretinde bulunmam ama senden daha iyi bildiğim de kesindir. Türk ekonomisinin onca yapısal sorunu var sen burada robot gibi kur cazgırlığı yapıyorsun. Senin anladığın ekonomiye tüküreyim.

Ayrıca ben kimseler gibi dış mihrak şu, bu demedim. Al, sana ders niteliğinde cevap.

mehmetlu demiş ki:
Ekonomideki her sıkıntıyı dış güçlere bağlayamazsın. Lakin ekonomide dış kaynaklı spekülasyonu da görmezden gelemezsin. Buna sığınıp, başını kuma gömemezsin. Onlar, tabii ki senin iyi olmanı istemez. Sen de buna karşı önlemler alıp ne kadar müdahale ederse etsinler ekonominin bundan etkilenmemesini sağlayacak noktaya gelmelisin. Sokaktaki vatandaşın buna çözüm üretmesini veya teşhis koymasını tabii ki beklemiyoruz. Ancak ekonomimiz battı, öldük bittik edebiyatı yapanların ve onların peşinden koşanların iki çözüm önerisini duymayı isteriz. Üreteceğiz, markalaşacağız, fabrika açacağız gibi içi boş cümleler olmazsa seviniriz. Çünkü bunların altı doldurulmazsa kuru laf kalabalığıdır.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=6582443#6582443

sayfa 559
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET