Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 560
ali şükrü bey
1 hafta önce - Prş 12 Tem 2018, 00:55

Alıntı:
efe3464

@mehmetlu

Kes sesini. Bir halttan çaktığın yok konuşup duruyorsun.

Dolar düşünce bakın düşürdük, biz başardık deyip artınca hain düşman, dış mihrak.

Bir halttan anlamayıp konuşup duruyorsun. Makro-Mikro ekonomi mi biliyorsun? Para Politikası/Teorisi mi biliyorsun da gelip bana artistlik yapıyorsun?

Ulan efendimiz bile haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır diyor.

Berat hata diyince mi suçlu olduk. Al sana Berat. 24 saat içinde 4,70'den 4,98'e gelir sonra dış mihrak deyip durursun.Sen ekonomistsin ya soruyorum bir gece vakti bu kadar döviz kuru neden artar,hangi ekonomik veri kötü oldu da bir anda bu para çıkışı oldu.
Ayrıca Berat Albayrak kim?

Amaç Berat Albayrak mı yoksa onun üzerinden ülkenin başkanına biz seni takmıyoruz havası vermek mi?

Yoksa Erdoğan'ın bir kaç gün içinde piyasaya süreceği çok yüklü miktarda USD'yi duyanların dolarları alıp,kaçma operasyonu mu?


OkanY
1 hafta önce - Prş 12 Tem 2018, 00:57

Berat Albayrak daha yeni bakan olmuşken, hiçbir karar almamışlen nasıl suçlayabiliyorsunuz ve yatırımcılar yatırım kararı alıyor?

Şerefsiz, adi bir operasyon olduğunu görmeniz için daha ne söylenmeli?


efe3464
1 hafta önce - Prş 12 Tem 2018, 00:58

Doların ve borsanın durumunu öğlen sordular açıkladım

3 nedeni olabilir demiştim:

1- Ekonomi yönetimini ve kabineyi beğenmeyen yabancı yatırımcı parasını alıp gitmiş olabilir.

2- Adnan Oktar'a yapılan operasyondan sonra kendisine de operasyon yapılabileceğini düşünenler paralarını alıp gitmiş olabilir.

3- Acil paraya ihtiyacı olan bir fon konjonktürden bağımsız olarak borsadan çıkıp parasını alıp gitmiş olabilir.

Ekstra 4. neden: Çin ile ABD arasındaki Ticaret savaşından dolayı tüm dünya borsaları etkilendi ama para birimleri stabil kaldı. Bizde Sabah 4,70 olan dolar yarım saat önce 4,98'i gördü. Borsanın düşmesinde bir etken olsa da dövizdeki aşırı volatilizasyona sebep değil.

Reis'in çıkıp: Merkez'in bağımsız olduğunu söylemesi, faiz kararının Merkez'de olduğunu ve Merkez'in para politikası araçlarını kendisinin kullanacağını söylemesi gerekiyor. Bu piyasaya ve yatırımcıya güven verir.mehmetlu
1 hafta önce - Prş 12 Tem 2018, 00:59

@efe3464

Senin gibi çakma ekonomist cazgırların bile salya akıttığı ortamda ben neden susayım? Ben ahkam kesmiyorum ki senin gibi. Sen nasıl ekonomistsin ki 4.98, 4.88, 4.92.. Birşeyler oluyor yahu diyorsun? Ekonomist adam böyle mi der? Sen mahalle cazgırısın, kur fetişistisin. Gerçi bu ülkede senin gibi reziller kendini ekonomist diye adlandırırsa bu ülkenin ekonomisinden tabii ki birşey bekleyemezsin. Ben mühendisim. Yüksek lisansımı ise ekonomi dalında yaptım. Senin gibi kendime ekonomistim deme cüretinde bulunmam ama senden daha iyi bildiğim de kesindir. Türk ekonomisinin onca yapısal sorunu var sen burada robot gibi kur cazgırlığı yapıyorsun. Senin anladığın ekonomiye tüküreyim.

Ayrıca ben kimseler gibi dış mihrak şu, bu demedim. Al, sana ders niteliğinde cevap.

mehmetlu demiş ki:
Ekonomideki her sıkıntıyı dış güçlere bağlayamazsın. Lakin ekonomide dış kaynaklı spekülasyonu da görmezden gelemezsin. Buna sığınıp, başını kuma gömemezsin. Onlar, tabii ki senin iyi olmanı istemez. Sen de buna karşı önlemler alıp ne kadar müdahale ederse etsinler ekonominin bundan etkilenmemesini sağlayacak noktaya gelmelisin. Sokaktaki vatandaşın buna çözüm üretmesini veya teşhis koymasını tabii ki beklemiyoruz. Ancak ekonomimiz battı, öldük bittik edebiyatı yapanların ve onların peşinden koşanların iki çözüm önerisini duymayı isteriz. Üreteceğiz, markalaşacağız, fabrika açacağız gibi içi boş cümleler olmazsa seviniriz. Çünkü bunların altı doldurulmazsa kuru laf kalabalığıdır.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=6582443#6582443


OkanY
1 hafta önce - Prş 12 Tem 2018, 01:00

Yahu adam seçilmiş siyasetçi ve partinin önde gelenlerinden.

Halk yerine yabancılara mı sorulacak?

Demokrasiyi hazmedemeyen şerefsizler var işte. Batı ve içinizdekiler.


efe3464
1 hafta önce - Prş 12 Tem 2018, 01:01

Erdoğan NATO zirvesinde. Henüz ajanslara düşen bir haber yok ama oradan ekonomi ile ilgili açıklamalar yaptıysa ve yine faizin düşürülmesini söylediyse bu artışın nedeni bu durum olabilir.

Ama TL son 3 ayda aşırı değer kaybetti. Seçimden sonra revalüasyon beklerken devalüasyon oluyor. Acilen müdahale edilmeli.OkanY
1 hafta önce - Prş 12 Tem 2018, 01:02

Erdoğan’ın dediğine göre tersini yaptıklarını kendi ağzınla söylüyorsun.

huseyin yildirim
1 hafta önce - Prş 12 Tem 2018, 01:03

Yarin merkez faizi artirmali eger siyasilerden korkup veya onay alma durumuna duserse daha beter olur..zaten sıkinti burdaki bagimsizlugina golge dusen merkez bankasindan cikiyor

ali şükrü bey
1 hafta önce - Prş 12 Tem 2018, 01:06

Bağımsız Merkez Bankası yoktur,ABD ve onun paralı köpeklerine hizmet eden Merkez Bankaları vardır,bir de Milli Merkez Bankaları,birileri Türkiye'de eskisi gibi sömürü,paradan para kazanma devrinin bittiğinin farkında.

Bunlar da son vurgunları.Ne de olsa parasını götürüp,elin parasına yatıran mal çok memlekette,hem de hiç ihtiyacı yokken.


efe3464
1 hafta önce - Prş 12 Tem 2018, 01:06

Yahu ben dış kaynaklı değil mi diyorum? Ben diyorum ki Erdoğan ellerine koz veriyor. Merkez'in bağımsızlığını tartışmaya açıyor, damadını ekonominin başına getiriyor. Bunlar spekülatörlere koz verir ve seninle fare gibi oynarlar. Piyasalara güven vermez, aksine her şey bana bağlı dersen doları fırlatırsın, borsayı çakarsın. 16 yıldır her şeyi Öğrendi Reis ama ekonomi yönetimini öğrenemedi.

Sen ve senden kaç tane varsa hala kalkıp sanki durup dururken spekülatörler harekete geçti algısı yapıyorsunuz.

Bana istediğin kadar çakma ekonomist de. Okulunu okudum. Kimseye burada yatırım tavsiyesi de yapmıyorum. Siz ise ayağınız sehpaya vursa dış mihrak diyecek kadar şirazeden çıkmışsınız.sayfa 560
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET