Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3879
Çavuşeski
1 hafta önce - Prş 12 Tem 2018, 00:53

Alıntı:
Üstadım merakımdan soruyorum paylaştığınız görsel yenimi ?
Tainin paylaşımında Atak 2 de cats ters cevrilip gatling top gövde altına alınmamışmıy dı ?

Tainin site görselinde hala bu resim var

Ben Atak'da olduğu gibi Atak 2'de de mevcut platform (AW249) üzerinden gidileceğine eminim. Diğer türlü en az on yıl sürer.

Nasıl ki T-625 ve 10 Ton sınıfında yapılacak olan helikopterimiz Agusta Westland karoseri üzerine şekillenecekse-şekillendiyse, Atak 2 de öyle olmak zorunda -bence olacak da- yoksa geç kalırız.

Çavuşeski
1 hafta önce - Prş 12 Tem 2018, 00:54

Mangusta mı kaldı? Nato'nun basın bildirgesini hazırlayan kişi Bizim Basından transfer olmuş sanırım.

safsata00

1 hafta önce - Prş 12 Tem 2018, 00:58

Alıntı:
Misafir 197 kardeş mangusta helikopteride çift motorlu idi . Fakat sadece teknolojisi eski idi. Biz çalısır durumdaki platformu alıp üstüne yeni teknolojiler ekledik .Mesela lhtec motor ve avcı kask sistemi gibi. Sonuç olarak ortaya çok daha iyi bir helikopter çıktı. Iki tarafın da büyük katkıları oldu.

Bu bilgi eksik üstadım.Neredeyse gövdenin bir iki kısmı hariç helikopter komple bizim tarafımızdan değiştirildi.Resmen helikopteri baştan yarattık.Binlerce parçası değişti.
Alıntı:
Ruslar titanyum isleme isinde cok iyi. Bizimde bu islere hizlica girmemiz gerekir.

zaten iyi durumdayız.Rusların gelmesi bize sadece denenirken ne tür sıkıntılarla karşılaşılabileceğini bildiklerinden üretim süresini kısaltmak olurdu ama bizim üretim ekolümüz batı tarzı makinelerden tut bütün dizaynlarıda değiştirmek zorunda kalırdık.Faydalımı olur kestirmek güç.
Alıntı:
Mühim bir mesele daha mevcut. Sizce Venezuela Devlet Başkanı Maduro Anka'yı mı daha çok beğenmiştir yoksa Bayraktar'ı mı

Anka ya 1 e 10 veriyorum

Çavuşeski
1 hafta önce - Prş 12 Tem 2018, 01:00

Alıntı:
Geçen haftalarda bahsettiğim müspet havadisin bugün yarın temelleri atılır. Nato buluşmasında Stoltenberg-Trump-Erdoğan F35 Tayyareleriyle alakalı sıkıntıları çözüme kavuşturmak için görüş alış verişinde bulunmak üzere yetkilileri görevlendirecek.

Mühim bir mesele daha mevcut. Sizce Venezuela Devlet Başkanı Maduro Anka'yı mı daha çok beğenmiştir yoksa Bayraktar'ı mı

Hocam biz ikisinden de gönderelim hangisini daha çok beğenirlerse ondan bir kaç adet daha yollarız

Hunarion
1 hafta önce - Prş 12 Tem 2018, 02:26

Atak-2 için T-129'da A-129 gibi yabancı bir platformdan yararlanılması durumu tarzında bir durum şimdilik söz konusu değil ama gelecek bizlere neler gösterecek bilemeyiz. Yani kısacası Atak-2'yi şimdilik kendi öz kaynaklarımızla geliştiriyoruz. İlk uçuş tarihi için ise 2022 yılı hedefleniyor.

2022: Hürjet & Atak-2

Misafir be4

1 hafta önce - Prş 12 Tem 2018, 07:04

Tabiki anka hocam sınıf farkları bariz belli

erkan_gs_mk

1 hafta önce - Prş 12 Tem 2018, 07:05

T70 Genel Maksat Helikopter Projesi ne aşamada? Üretime başlandı mı. Bildiğim kadarıyla bu projede %67 oranında yerli sanayii katılımı gerçekleşecek.

Tıpkı F-35'te olduğu gibi olası bir ambargo bu helikopteri de mi kapsıyor..

Misafir 139

1 hafta önce - Prş 12 Tem 2018, 13:38

Atak2 de agusta ile ilisigimiz olmayacak. Suan yapilan ic teslimatta bile agusta pay aliyor. 2 den itibaren lisan ve pay isi bitiyor. Tum paralar bize kalacak.

Hunarion
1 hafta önce - Prş 12 Tem 2018, 14:20

Sayın erkan_gs_mk T-70'lerin üretimi başladı. İlk helikopterin 2020 yılında teslim edilmesi planlanıyordu ama teslimat 2021'e sarkacak gibi duruyor. Helikopterin yerlilik oranı da %67. Motoruda lisans altında tarafımızdan üretilecek. Yerlilik oranı %54 olacak. Aşağıdaki fotoğrafta sağ tarafta gözüküyor.

Bu arada anlaşması imzalanan DİMDEG'in de yerlilik oranı %77'imiş.

korayguray
1 hafta önce - Prş 12 Tem 2018, 16:03

Aselsan'dan 100'ün üzerinde çalışanın bir Hollanda firmasına geçeceğine dair dedikodu duydum... Bilgisi olan var mı ??

sayfa 3879
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET