Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
kankaytsin
13 yıl önce - Prş 29 Ksm 2007, 01:24
ÇNK » Kepez Limanı KapatılıyorÜlkemizdeki boşa yapılmış bir yatırım daha kazandı.
Uzun badereler sonunda yap-işlet-devret modeli olarak yapılan bu limanda kapatılarak ülkemizde ki ölü yatırımlarından birisi oldu.
Ulaştırma bakanlığı bu konu üzerine gidip gerekeni yaparak limanın çalışmasın sağlar, bunu bekliyoruz.

Alıntı:
Kepez Limanı Faaliyetini Durdurdu
Resmi büyütmek için tıklayın Yapımı sırasında birçok badireler atlatan, ihalesi birkaç defa tekrarlanan ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ÇTSO) gayretleriyle yap-işlet-devret modeliyle 14 milyon dolara malolan Kepez Limanı işletmeye kapatıldı.
Yapımı sırasında birçok badireler atlatan, ihalesi birkaç defa tekrarlanan ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ÇTSO) gayretleriyle yap-işlet-devret modeliyle 14 milyon dolara malolan Kepez Limanı işletmeye kapatıldı.
Açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından görkemli bir törenle yapılan limanın yapımını Kolin İnşaat üstlenmişti. 2005 yılında hizmete giren Kepez Limanı'nın işletmesini 29 yıllığına alan Çanakkale Liman İşletmesi AŞ'den yapılan yazılı açıklamada, "Kepez beldesinde 2005 yılından itibaren limancılık ve diğer faaliyetlerde bulunan kuruluşumuz, yönetim kurulu kararıyla bütün limancılık faaliyetlerini durdurmuştur" denildi.
Şehir yöneticileri ise konuyla ilgili bir bilginin şirket tarafından kendilerine iletilmediğini, konu intikal ettiğinde gerekli açıklamaların yapılacağını bildirdi.

www.haber.com


ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara