Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Nüfus artışını durdurmak için 'çocuk vergisi' uygulanmalı mı?
« önceki   123 ... 121314 ... 171819   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Emre Ahlatlı
6 yıl önce - Çrş 28 Ksm 2007, 20:51
Nüfusumuz hızla azalıyor

''Çocuk başına yılda ortalama 50 YTL ödenecek. Çocuk sınırlaması olmaması nüfus artışına teşvik olmaz mı?'' demiş bir arkadaş.. Zaten nüfusumuz hızla azalmaya başlamıştır. Yakın zamanda çocuk yapma primleri konursa hiç şaşmayalım... Nüfusu azalan toplumlar kendilerini yenileyemez ve varlıklarını sürdüremez. Ülkemizin sadece bir bölgesinden nüfus artmakta, o artan nüfusun etnik kimliği tahrik edilmektedir.. . Bu durum ilerde büyük sıkıntılar doğurabilir. Trakya bölgesinde 20 yaş üstü nüfusun toplam nüfusa oranı % 70 iken, güneydoğuda bu oran %35 dir. Bu şu demek oluyor, güneydoğu haric nüfus yaşlanıyor ve doğurganlık azalıyor. Aile başına ortalama 3 çocuk nüfusu ancak koruyabiliyor.2 çocuktan birisi anne ve babayı karşılıyor.3.çocuk , çocuksuz olanları kısırları hiç evlnememişleri karşılıyor. Çevremize bakmamız yeterlidir nüfusmuzun azaldığını görmek için. Ülkemizde nüfus planlaması yanlış uygulanmıştır. Bu yanlışlık etnik kimliklerini önplana çıkartanlara avantaj sağlamıştır. Bu da ayrı bir tartışma ve ihanetdir... Ve ne acıdır ki Türk milleti kısırlaştırılmıştır.

AgaH
6 yıl önce - Çrş 28 Ksm 2007, 23:02

Alıntı:
Zaten nüfusumuz hızla azalmaya başlamıştır. Yakın zamanda çocuk yapma primleri konursa hiç şaşmayalım... Nüfusu azalan toplumlar kendilerini yenileyemez ve varlıklarını sürdüremez.

Arkadaşım sen başka ülkede yaşıyorsun galiba. Nüfusumuz azalmıyor artıyor

Türkiye nüfusunun 2050 yılında 100 milyon olması bekleniyor.
10 yıl sonra 80 milyon olacağız
Türkiye nüfusunun kendini yenileyememe durumu da 2050'den önce gerçekleşmeyecek.

Yukarıdaki ek yardıma gelirsek 6 çocuklu bir aile yılda yaklaşık 1000 YTL (maaş hariç) net ek gelir alacak. Bu uygulama devam ederse bence 100 değil 150 milyon oluruz

Doğukan Kahraman
6 yıl önce - Çrş 28 Ksm 2007, 23:10

Yok yok bu ülkenin nüfusu bırakın 100 milyonu 1 milyar olur. Özelikle İstanbul bile 2050 yılında 50 milyon olur biraz abartıyormuyum hayır bakın Doğu Anadolu Bölgesi'nde geçen haberlerde gördüm sunucu soruyor beyfendi kaç çocuğunuz var adam cevap söyülüyor 30 tane çocuğum var. Gördüğünüz gibi Türkiye'nini gerçek hali bu.

yusuf ülkü
6 yıl önce - Prş 29 Ksm 2007, 02:52

İşin şöylede bir yönü var.Nüfus patlaması deniyor ama dikkat edin genelde hep nüfusu çok olan ülkelerin ekonomileri gelişmiş oluyor.Bugün Avrupa dayatmasıyla aile planlaması isteniyor fakat dayatmayı yapan Avrupadaki her devlet her yeni doğan çocuğa para ödüyor.Garip değil mi?Aile planlaması yapılacağına, insan planlaması yapmak daha iyi olmaz mı?(insan planlaması=eğitilmiş insan)He bide nüfus yoğunluğundan bahsediliyor İstanbul için.Tokyo'nun nüfusu cevre sehirleriyle birlikte 35 milyon civarı(Japonya dünyanın en büyük 2. ekonomisi) {Yani genç nüfus avntajı kullanılsa + devlet hertürlü desteği verilirse(sermaye, teknoloji geliştirme olanağı)}=Uçan arabalarla gezeriz Yeterli derecede iş sahası yok bu ülkede, o olursa korkmayın gelecekten Doğudaki vatandaşlarımızdan bahsediliyor.Sen o insanları eğit, onlar genede 30 çocuk yapsın, özel hayata saygımız var Ama yeter ki eğit!

semsettiiin
6 yıl önce - Cum 03 Ekm 2008, 10:46

alim80 "Kürtlerin sayısı bu ülkede 15 milyon değildir. Bu rakamı açıklığa kavuşturalım. Bir şehir doğuda diye halki kürt diye bir kaide yok. Mesela Erzurumun %90'ı Türktür. Keza van,elazığ,malatya,adıyaman,urfa,antep,maraş gibi şehirlerin tamamıda kürt değildir. Diğer güneydoğu şehirlerindede sadece kürtler yaşamamaktadır. Mesela Siirtte çok yüksek oranda Arap vardır."

kaynağın nedir? bence atıyorsun. erzurumda %50 civarında Kürt var. doğu anadolu olarak düşünürsek erzurumun %90 ı Kürt'tür. erzurumun tortum, narman, ispir, oltu, olur, şenkaya, pazaryolu ilçeleri karadeniz bölgesi sınırları içerisindedir. erzurumun hınıs, tekman, karayazı, karaçoban ilçeleri %100'e yakın Kürt'tür. Çat, Horasan, Köprüköy, Hasankale, Şenkaya, Aşkale'de yine büyük Kürt nüfusa sahip ilçeler. bunun dışında Narman, Oltu, Olur ve Tortum'da da Kürt nüfus vardır, hatta oldukça fazladır.

uzaktan bakarak göremezsin. gezmen lazım alim.

itaki
6 yıl önce - Cum 03 Ekm 2008, 12:27

bu durum 30 yıldır tehlike arz ediyor ama biz hiç mi hiç birşey yapmıyoruz . çünkü kendi adımıza bir şeylere karar veremeyecek kadar aciziz.

abete
6 yıl önce - Cum 03 Ekm 2008, 12:52

Konu biraz sapmış ama;
Bizim kanımızla,canımızla ,namusumuzla yerleştiğimiz bu topraklara bazıları çok çocuk yaparak yerleşeceklerini zannediyorlar ama yanılıyorlar.

Anlamayanlara, bizim derken Türk Milletini kast ediyorum.

En son abete tarafından Cum 03 Ekm 2008, 13:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ilkera
6 yıl önce - Cum 03 Ekm 2008, 14:03

Su parasini tahsil edemedigimiz , kullandiklari kacak elektrigi kesmeye gelen görevlilerin kafasini gözünü kirip geri gönderen, büyük cogunlugu kayit disi calisan bazi kisilerden bu vergiyi nasil tahsil ederiz merak ediyorum.

KAĞANCAN ATA GÜLER
6 yıl önce - Cum 03 Ekm 2008, 19:07

Nüfus artışını durdurmak için her aileye en fazla iki çocuk kısıtlaması getirilmeli.Üç çocuklu ailelerden (tabi bu uygulamadan haberdar olduğu halde yapanlardan)vergi alınmalı.

mehmet ÇİMEN

6 yıl önce - Cum 03 Ekm 2008, 19:31

Eğitim,eğitim,eğitim
Bilinçli bir toplum oluşturmanın temeli mallesef eğitimden geçiyor,bu işler vergiyle felan olacak şeyler değil bana göre.
Daha ülkemizde prezervatifin ne olduğunu bilmeyen insanlarımız var,en basit örneği:aile planlama kurumunda çalışanlardan bir grup güzel ülkemin,şirin bir beldesini pilot bölge seçiyorlar ve orada bulunan ailelere prezervatif dağıtıyorlar.nasıl kullanılacağı konusunda üstün körü bilgiler verip ayrılıyorlar..1 ay sonra sonuçları hakkında bilgi edinmek için gittiklerinde,vatandaşın birinin uygulaması tam bir şok...
yaa doktor bey bu bana kısa geldi ucunu kestim

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET