Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3760
safsata00

1 hafta önce - Çrş 13 Hzr 2018, 13:19
Huğlu Yeni Pazarlara Açılıyor


Türkiye’nin yivsiz av tüfeği üreticilerinden olan Huğlu, Eurostary 2018’de Ovis tüfeğini tanıtıyor. Konya merkezli firmanın, yivsiz av tüfeğinin ardından başlattığı yivli tüfek çalışmalarının bir ürünü olan Ovis, 7,62x51mm (.308 Winchester) mermileri ateşleyebiliyor. 3+1 fişek kapasitesine sahip olan silah bolt action mekanizmaya sahip. 600 ila 2000 gram arasında ayarlanabilen tetik çekme kuvvetine sahip olan silahın ağırığı ise 7,5 kilogram.

Firma, yivli tüfek alanında kazandığı tecrübeyi, savunma sanayiine aktarmak için de çalışmalar yürütüyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/huglu-yeni-pazarl ...yor/6513/1


safsata00

1 hafta önce - Çrş 13 Hzr 2018, 13:23
Ata Arms, İlk Savunma Sanayii Ürünlerini Tanıttı
Ata Arms, av tüfekleri alanında kazandığı tecrübeyi, savunma sanayiine de aktarıyor. Firma, bu kapsamda geliştirdiği iki ürünü Eurosatory 2018 Fuarı’nda görücüye çıkardı. Bu ürünlerden ilki olan ASR308 keskin nişancı tüfeği, iki kademeli, ayarlanabilir çekme kuvvetine sahip tetik ile donatılmış. 61 santimetre namlu uzunluğuna sahip olan ve 7,62x51 NATO fişeklerini ateşleyebilen platform, beslemesini 5 fişek kapasiteli bir şarjörden sağlıyor. Üç konumlu bir emniyet sistemi olan platform, ilave ekipman takılabilmesi için Picatinny ray ile donatılmış.

(+)


Ata Arms standında tanıtılan diğer yeni ürün ise 40 milimetrelik bombaatar. Tek atımlı olan platform, tüfek altında ya da tüfekten bağımsız olarak kullanılabiliyor. 1,3 kilogram ağırlığındaki silah, 228 milimetrelik bir namluya sahip.


Misafir b8b

1 hafta önce - Çrş 13 Hzr 2018, 15:02

Ingilizler bmc deki katarlilarin payindan rahatsiz.ilk basdq bmc yokdu.simdi nerden cikti diyorlar.Misafir d11

1 hafta önce - Çrş 13 Hzr 2018, 15:09

Türkiye hazıra konmaya alışık olduğu için, ingilizlerin yıllardır çalışıp edindiği bilgi ve birikimine ortak olmaya çalışıyor. Sonrada ingilize bin çeşit kafir gavur gibi küfür ederler.
Kardeşim çalış seninde olsun.


Misafir 27f

1 hafta önce - Çrş 13 Hzr 2018, 16:38

Bize iyiden iyiye Çin Rusya gorunuyor tfx ortakliginda. Alabiliyorsak J31 kabuk olarak alip devam etmek gerek olmuyorsa. Japon atdx de olabilir. Olmadi Su 57 ortak gireriz. Nedirki. Cunku kfx ten endonezya da cikti. Ben zayen ingiliz bu ise nasil girdi onu dusundum hep aklima gelende proje yapilabilir hale gelince comak sokmak icin abd ile birlikte kurgulanip uygulandigini hep dusundum bu durumda onu ortaya cikartiyor. Becerilmeseydi zamanimizi ve ortaklik ayagina paralari cukkalayacaklardi. Yalniz abd almanin bogazina yapismaya basladi ab icindede abd ingiliz oyunlari varken polonyada bunlarin yaninda yer aldi italyada ypg ye abd ye sirinlik icin destek vermeye basladi alman iyice yalnizliga itildi. Oradan baya biseyler kopartabiliriz yani her kriz yaninda degerlendirmesinibilirsen avantajlarinida getirir.

Kaptan Barbaros
1 hafta önce - Çrş 13 Hzr 2018, 16:42

-İsmail Demir.-

F-35 projesi sayesinde bugüne kadar proje ortağı olarak 700 milyon dolarlık ihracat yaptık.

MMU motoru için 50 mühendis çalışmaya başladı. Motor için farklı bir yapı oluşturduk. Motor bilgi birikimini tek bir yerde topluyoruz. (Trmotor) Yurtdışından tersine beyin göçü yapıldı. Çok değerli 10 mühendis getirildi.

Yarı iletken çipler, farklı alaşımlar ve bor üzerine çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalar bizim görünmez yüzümüz.

Mühimmat üretiminde ve stoklarda sıkıntı yok. Her türlü duruma karşı hazirlikliyiz. " Sınırdan içeri girmeden Kandili hallaç pamuğu gibi dağatabiliriz"

Havada 100 yerli iha hedefimize az kaldı. Şuanda 40 İHA aynı anda havada kalabiliyor.

İHA yol haritamız var. Her türlü ihayı üretebiliriz. İHA'da en son hedefimiz savaşan bir İHA olacak.

İHA'larımızda ASELSAN üretimi milli kameramız İHA'larda kullanıma başladı.

Lazer silah sistemleri ile ilgili alt sistem geliştirmelerimiz devam ediyor. Deniz ve Kara sistemlerinde kullanılacak. Lazer güdümlü silahların önlenmesinde kullanılacak.

S-400 planlandığı gibi Temmuz 2019 gibi teslim. Edilecek. Samp-T ve Patriot için görüşmeler sürüyor.Misafir 0aa

1 hafta önce - Çrş 13 Hzr 2018, 17:22

Cumhurbaşkanımız müjdeyi verdi.
“Dünyanın en büyük 100 savunma sanayi şirketi içerisinde bulunan 3 savunma sanayi şirketimiz Ankara’da bulunmaktadır. Teröristlerle mücadeleyi yerli silahlarımızla sürdürüyoruz.”

“Kahramankazan’da 723 hektarlık alana Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesini kuruyoruz. Dünyanın sayılı uzay ve havacılık bölgelerinden biri olacak bu tesisin ihalesi yapıldı, yıl sonuna kadar inşaatına başlanıyor.”
Kahraman kazan saray sanayisi artık uçuşa gecti.hayırlı olsun.


Misafir 083

1 hafta önce - Çrş 13 Hzr 2018, 17:44

TFX projesi uzun uzun anlatmaya gerek yok ÇOK ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE, dünyada 5. nesil savaş uçağı yapan ülkeler ; ABD, Rusya ve ÇİN. Bu zamana kadar kendi savaş uçağını üreten veya konsorsiyumla/ortaklıla üreten ülkeler dahi 5. nesil uçak üretimi yapmıyorlar ( bazı ülkelerin projeleri var. Biz bu alanda asla geri adım atamayız, kendi 5. nesil savaş uçağımzıı yaparak;

-- Dışa bağımlılık son bulacak,
--Yetişmiş binlerce/onbinlerce mühendis
--Yerli savaş uçağı yapımı altyapısının kazanılması,
--Bölgesinde daha etkin/caydırıcı/söz sahibi ülke
--Kendi ihtiyacımızı karşıladıktan sonra, Milyarlarca dolar ihracat geliri
--Satışını yaparken bu sefer biz diyeceğiz, o silahı/füzeyi/elektronik sistemi İZNİM OLMADAN TAKAMAZSIN, uçağın satışından sonra alacak ülke üzerinde hiçbir sistemini yerleştiremeyecek, her sistemi senden alacak/almak zorunda kalacak
--Bu sayede alan ülke EN AZ 10-15 yıl sana muhtaç olacak,
--Yedek parçasından,bakım idamesine kadar yerli firmalar UÇAK SATIŞINDAN SONRADA PARA KAZANMAYA DEVAM EDECEK.
--Yetişmiş insan gücü, altyapı sonucu , mevcut sistemlerin ÜST VERSİYONLARINI ÜRETMEYE BAŞLAYACAĞIZ, UÇAK ÜZERİNDE modernizasyonu ve her türlü iyileştirmeleri KIITLAMA OLMADAN deneyeceğiz, kullanacağız,
--Yüzlerce alt sistem üreten şirket/firmamız olacak
-- 2030 lu yılların başında seri üretime geçeceğini düşünürsek ve (HENÜZ 3 ülke 5. NESİL üretimi yapıyor) ABD olsun, Rusya olsun Çin olsun her ülkeye satmayacaktır, bu ülkelerin ardından 4 ÜNCİ ÜRETİCİ ülke olduğumuzda PASTADAN GELECEK MİLYAR DOLARLAR...

--MOTOR KONUSUNA GELİNCE; Yandaş / mandaş muhabbetine girmeden eğer RR ile motor konusunda CİDDİ sorunlar varsa;

ŞAHSİ GÖRÜŞÜM motor işini TEI ile birlikte RR nin üretmesinden yanadır,şöyleki dünyada MOTOR ÜRETİMİ 3 TEKELİN ELİNDE; RR , PW ve GE ( Fransız SNECMA, İsveç VOLVO vs hariç), bizimde 5. nesil uçak motoru altyapımız olmadığına göre RR ile işbirliği kaçınılmaz( Forumda katılımcıların dediği gibi '' adam ( RR) yılların birikimini sana vermez/vermek istemez).

TEI ile RR ortaklık kurar ,ortak motor geliştirilir, sorun bu sayede halledilir, daha sonra ; yetişmiş insan gücü/tecrübe, tabana yayılmış altyapı ile kendi yerli milli motorumuzu üretiriz.

TR MOTOR ise ( BMC ortaklı ) ; mevcut TEI' nin ATAK 2 için, ANKA için, T 625 için geliştirme çalışmaları devam eden projeleri devralacak, ayrıca eksik kaldığı hususlarda YURTDIŞI TEKNİK DESTEK/TEKNOLOJİ TRANSFERİ YAPACAK, HALA EKSİK YÖNLERİ OLURSA; Ukrayna , Çin, İsveç, Rusya, Fransa vb ülkelerdeki üreticilerden destek alacak, ilerde İTHAL EDİLEN ve teknik destek alınan parçalarında YERLİLEŞTİRİLMESİ SAĞLANACAK ve sonuçta ortaya yüzlerce yerli alt sistem üreticileri ile birlikte MİLLİ TURBOŞAFT MOTORUMUZ ÇIKACAK.

SONUÇ:

TEI ; RR ile yapacağı işbirliği '' SONUNDA '' YÜKSEK YERLİLİK ORANINDA ve dışa bağımlı olmadan GAZ TÜRBİNLİ MOTOR TASARIM ve ÜRETİM kabiliyetine kavuşur.

TR MOTOR ise TURBOŞAFT MOTOR u aynı şekilde yüksek yerlilik oranı ile/ herhangi bir ambargoya maruz kalmadan TASARIM ve ÜRETİM kabiliyetine kavuşur.

En sonunda bu iki üretici TR MOTOR ile TEI ; ister iki motor üreticisi YERLİ firma olarak yollarına devam eder.( İllaki birbirlerine parçada imal edecekler, dövizler yurtdışına gitmeyecek, yerli firmalardan karşılanacak, kısıtlama/ambargo uygulanmayacak, AKERİ ve SİVİL HER TÜRLÜ HAVA ARACINDA GENİŞ BİR KULLANIMA HİTAP EDECEK; tasarımdan mühendisliğine kadar üretimine kadar 2 YERLİ MOTOR FİRMAMIZ OLACAK, Yada güçlerini birleştirip tek bir şirket olarak devam eder


Kaptan Barbaros
1 hafta önce - Çrş 13 Hzr 2018, 18:02

Gelecek hafta sahada
Yiğit3344
1 hafta önce - Çrş 13 Hzr 2018, 18:03

Nedir bu böylesayfa 3760
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET