Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 729

Dünya düz mü, yuvarlak mı?
düz 50.0%  50.0%  [6]
yuvarlak 50.0%  50.0%  [6]
Toplam Oy : 12

ibn haldun10
6 ay önce - Çrş 13 Hzr 2018, 11:58

Alıntı:
neyse ne, konunuz sizi ilgilendirir. murat sarar gibi kişiler polaris yıldızı davasında haklılar. sanırım bu da kanıtlandı. başka konu varsa konuşalım. teşekkürler murat bey, çok şey öğrendim ve devam ediyorum, sayenizde.

Alıntı:
bak bütün tutunacak dallarını kırdım. aldın mı cevabını?
/ vecih

Ne oldu? Bütün dalları kırdığını iddia ediyordun?

Bak güzel kardeşim. Bilgisizliğine bakmaksızın iddialı iddialı konuştun, bir dizi saçma açıklama yaptın. Çünkü konuya hakim değilsin. Ne oldu sonuç? Cevap veremediğin için "konu benim konum değil, diğer arkadaşlar açıklamış" diyip minder dışına kaçtın. Senin Night olduğundan şüphelendirecek çok veri var elimizde. Birincisi sözümona alaycı üslup. Ancak bu önemli değil. Night sorunlu bir arkadaştı, muhtemelen dikkat çekmeye çalışan yaşı küçük bir arkadaşımız. Night'ı ciddiye almıyoruz zaten. Çünkü tozumuzu atıyormuş

Kim verecekse versin, Polaris'in sabit olmasıyla Dünya'nın şekli arasında nedensel ilişki olduğunu söyleyen çıkıp bunu rasyonel biçimde açıklayacak.

Polaris tek başına düz dünya saçmalığını gümleten komik bir yıldızdır

Galip F
6 ay önce - Çrş 13 Hzr 2018, 12:53

Alıntı:
Gerçekleşiyor gibi... Ben mi yanlış okuyorum...14 milyon yıldan bahsediyor makale sahibi...

Selamlar ben yazayım

- güneş sisteminin içindeki dünya
- galaksinin içindeki güneş ve sistemi
düz yönde ve dikey yönde hareketler ederler. Bu sizin kaynaklarınızda var. Saniyede 200 km düz gidiyorlarsa saniyede 70 km de düşey gidiyorlar. Genişlettiğimiz zaman yılda 6,5 milyar km'ye yakın düz, 2 milyar km'den fazla da dikey hareket eder. 14 milyon yıl bambaşka bir olay. İşyerinden eve giderken yürüdüğünüz 2 kilometreden bahsetmiyorum, lavaboya giderken gittiğiniz 6 adımdan bahsediyorum. Gökte kastedilen değişimi bu dediğim 6 adım yerine koyunuz.

Alıntı:
1 gün olsa ne farkedecek ki? Eksenin üzerinde yıldız, bunu Patagonya, Yeni Zelanda, G.Afrika kıyılarında vs gören oldumu? Yok. Olay bu. Sarmal yapıyormuş, şu kadar yıl sürecekmiş... demogojiye girmenin anlamı var mı? Yüzlerce yıldır kuzey kutbunda, orda sabit!

Spiral hareketler dar süreçlerde gerçekleşiyor. Sizin dediğiniz mantıkla dünyanın güneş çevresinde dönmesi de binlerce yıl almalıydı ama 1 yıl alıyor. Dünyanın kendi çevresinde dönmesi, güneşin çevresinde dönmesi, güneşin de kendi sistemiyle beraber sarmal yani dikey+yatay hareket etmesi arasında uçurum denecek vadeler yok. 1 gün ile 1 yıl arasında çok büyük oran farkları yok yani. Sizin dediğiniz farklar milyar yıllardan ibaret. Güneş sisteminin samanyolu galaksisinde turlar atması, uzayda bir uçtan diğer uca ilerlemesinden falan sözkonusu değil burada, düşey ve yatay hareketlerin birleşimi spiral yörüngeyi oluşturur anlamında.

Alıntı:
Bize yalan söyleniyor etiketi çıkarmaya çalışıyorsunuz ama mesele daha farklı.

Mesele gayet açık. Nasa ve bağlı kuruluşlar bize yalan söylüyorlar. Herkes mi yalan söylüyor? Asla. Belli bir yere kadar eğimin fark edilmediğini, binlerce km sonrasında eğimin görüldüğünü küreciler de düzcüler de kabul ediyorlar. Bu sebeple pilotlar yalan mı söylüyor şeklinde bir cümleyi kabul edemeyiz.

Alıntı:
Bir model yanlışlanabilir. Bunu zaten baştan kabul eder bilim. Onu tek gerçek, değişmez gibi, hatta din ambalajına sokan, sunan medya. Aradaki farkı kaçırıyorsunuz. Nasa-aya gidiş konusu... Amerika bunu seneryo etmiş propoganda için kullanmış olabilir (Kötüsünü konuşuyorum) Fakat bilimi, bulguları, ayen beyan artık ortada olanları tukaka yapamaz. Yerçekimi ispatlı değil deniyor. Halbuki binlerce kez ispatlanmış, evrendeki tüm kütleli cisimlerde bu var. Olmasa zaten eksik kalır.

Küre dünya modeline göre zaten yer çekimi doğru. Dünya küreyse ve dönüyor ise yer çekimi olmak zorundadır. ancak bunun düz dünyadaki karşılığı : dünya dönmüyor + yer çekimi yerine öz kütle var. Bakın bu bambaşka bir konu ancak öz kütle kuralları zaten hem dikey hem de dikey+yatay hareketleri bizce de doğruluyor. Biz her şeye yalan demiyoruz. konuları farklı yerlere çeken bazı hedef şaşırtma ajanları bilimi hepten red ettiğimizi söylüyorlar. Düz dünya teorisyenleri küre dünyayı anlayarak anti-tez üretiyorlar ancak küre dünya teorisyenleri düz dünyacıların fikirlerini anlamak istemiyor.

Alıntı:
Düzdeki dünyanın yükselmesi ??? Nereye kadar yükseliyor bu? Nasıl yükseliyor? Nasıl bir güç var? Güneş bu kadar yakınsa diğer gezegenleri nasıl aydınlatıyor? Onların güneşe ve bize mesafeleri ne oluyor? Yer yükselirken onlara çarpmıycak mı?Biz yükseliyorsak hepsi de yükselmeli? Nerden bu enerji?

Yükselmiyor. Bizim ismimizi kullanarak biz diyormuşuz gibi yaratılan hissiyatın etkisi altında kalmayın. Dünya sabit, yerinde duruyor. cisimler yörünge çiziyor, hareket ediyor.

Alıntı:
Bir makale veya video hazırlamış beyimiz. Uzun uzun anlatmış yazmış. Eyvellah... Arada bir cümle " Siz bunu hissettiniz mi?" yahu ..... Dünyanın dönüşünü hissetmişmiyim Hissettim bugün başım çok dönüyor !!! Sen yükseldiğini hissettin mi?

Herkesin sunuş stili ve sarf ettiği kelimeler kendini ilgilendirir. Bu konuda size katılıyorum. Hissetmek ve sağduyu gibi kelimeler bu kadar büyük kütleler içerisinde bence de mümkün değildir. Kütle ile hız arasında belli bir oran var. Benim şu ana kadar öğrendiğim bilgiler (bu konuda yani) dünyanın dönmediğini söylüyor ancak dünyanın bağlı olduğu çok daha büyük bir sistem dönüyor olabilir, biz de bunu hissetmiyor olabiliriz. Hissetmek-hissetmemek olayı küre dünyanın bir açığı kesinlikle değil, evet.

iyi bayramlar dilerim!

altigen
5 ay önce - Cum 15 Hzr 2018, 08:54

‎www.bilimgenc.tubitak.gov.tr/makale/butun-uydular-ayni-yorungede-mi-hareket-eder

"Dünya üzerindeki farklı bölgeleri ve daha geniş alanları görüntüleyen uydular ise genellikle kutup noktaları arasında kuzey-güney doğrultusunda hareket eder. Örneğin kutupların çevresinde hareket eden üç uydudan alınan görüntüler birleştirilerek altı saatte Dünya üzerindeki her noktanın görüntüsü elde edilebilir."

Yuvarlaksa her noktanın görüntüsünü elde edemez ki? Ayrica kuzey güney doğrultusunda nasıl hareket ediyor. Yanlış olmuş[/b]

Ordi14
5 ay önce - Cmt 16 Hzr 2018, 02:14

Altigen, adamlar doğru yazmış ama sen anlamamışsın.

altigen
5 ay önce - Cmt 16 Hzr 2018, 08:08

Bilim sade yabancı kaynaklardan tercüme etmekle olmuyor. Çok bilseler kendileri yapardı.Doğrusunu görürduk. Yil 2018 hala birşey berceremiyorlar.

Yuvarlakçı prensibine göre uydular dünya ile birlikte döndükleri için geo yorungesinde kuzey güney doğrultusunda hareket etmesi mantıklı değil.

Bjk gakgos23
5 ay önce - Pzr 17 Hzr 2018, 02:07

Dünya düzdür olayı tamamen evanjelistlerin kilise gücünü arttırmak için yeniden hortlattigi palavradır.

Konu kilit

Misafir 72f

5 ay önce - Pzr 17 Hzr 2018, 02:08

Mikro uydu müthiş fotoğraflar çekti!Mikro uydu müthiş fotoğraflar çekti!

Popüler Bilim
Çin tarafından gönderilen mikro uydu, 20 günlük seyahatin ardından dünyayı fotoğraflamayı başardı. Mikro uydu, yeni görevler ile uzay çalışmalarına devam edecek.

Mikro uydu: Longjiang-2
Çin’in Queqiao uydusuna ulaşması hedeflenen mikro uydu Longjiang-2, zaman kaybetmeden dünya ve ay yüzeyinin fotoğraflarını çekmeye başladı. Bu görev ile müthiş fotoğraflar ortaya çıktı.

altigen
5 ay önce - Pzr 17 Hzr 2018, 10:40

Güzel fotoğraf çekmişler.

Ordi14
5 ay önce - Pzr 17 Hzr 2018, 15:04

Altigen hâlâ anlamamakta ısrar ediyorsun. Böyle basit birşeyi nasıl idrak edemiyorsun? Gerçi şaşırmıyorum 🤣

altigen
5 ay önce - Pzr 17 Hzr 2018, 15:36

Birazda işte müsait olunca ve yetki açıksa extranet mgm den, harita veya hava kuvvetlerinden bakayım.

sayfa 729
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET