Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
H.İ.Murat ÇELİK
12 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2007, 12:27
EXPO 2015 İzmir için üçüncü hedef : 26-27 Kasım Paris Sunumu

Paris’teki sunumu, ünlü yazar Marc Levy ve Obezite genini bulan Hotamışligil yapacak.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu da İzmir’i tanıtacak.

Alıntı:
2015 EXPO adaylığı için son dönemece girildi. İzmir’in Paris’teki sunumunda, İzmir’in tarihi Asansör’ünü yaptıran Nesim Levy’nin dünyaca ünlü yazar olan torunu Marc Levy, BİE (Uluslararası Sergiler Bürosu) delegelerine İzmir’i anlatacak.

Bakanlar da var

EXPO 2015 Yürütme Kurulu, 22 Kasım’da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün sunumu görmesinin öncesinde son sunum provasının detaylarını konuşmak üzere Kültürpark’taki İzmir Sanat’ta bir araya geldi. 26-27 Kasım’da yapılacak sunumda İzmir adına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocağlu, Marc Levy ve Sağlık alanında dünyaca tanınan Doktor Gökhan Hotamışligil konuşacak. Ayrıca Paris’e gidecek heyet içinde Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Devlet Bakanı Mehmet Aydın da bulunacak. İzmir’i temsil edecek heyet 25 Kasım’da Paris’e hareket edecek. Abdullah Gül 27 Kasım sabahı Türkiye’ye dönecek. Daha sonra 27 Kasım’da Türk ve İtalyan Heyetleri BİE Delegeleri’ne ortak yemek verecekler.Kritik sunumda geçtiğimiz günlerde İTO Başkanı Ekrem Demirtaş’ın daveti üzerine İzmir’e gelen Marc Lavy ile EXPO’nun sağlık temasıyla örtüşen ve obezite ve şeker hastalığına yol açan geni ortaya çıkararan Doktor Gökhan Hotamışligil de konuşmacılar arasında bulunuyor. Sunum hakkında bilgi veren EXPO 2015 İcra Komitesi Genel Sekreteri Tunç Soyer sunumla ilgili konuşarak, “Sunum da bircok görsel sürprizle delegeleri etkilemeyi hedefliyoruz. Yapılacak sunum 40-50 dakikalık olacak. Ayrıca toplantıda şubat ayındaki bilgilendirme Tayland, Vietnam, Slovakya gezileri çerçevesinde taslak bir proje hazırladık” dedi.
http://www.gazeteyenigun.com.tr/icerik.asp?page=m ...;nID=29180

Canas
12 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2007, 14:10
"Cennet Gibi" olsun :)

Uzun zamandir ilk defa, sunum isine dogru duzgun basladik gibi gorunuyor. Oncelikle Marc Levy gibi Fransa’nin cok satanlar listesinin en basindaki gibi bir insana sunum yaptirmak, gercekten onemli. Bunu nasil basirmislar bilmiyorum ama ellerine saglik. Ikincisi Cumhurbaskani Abdullah Gul’un gitmesi ve agirligini koymasi da Turkiye’nin verdigi onemi gosteriyor. Son olarak, partizanlik yapmadan bu isin CHP’li belediye baskani ile AKP’li bakanlar bu ise asilmasi gayet onemlidir. Cunku boyle buyuk bir projede sadece Belediye’nin degil merkezi hukumetin de elini tasin altina sokmasi gerekir.
Insallah Expo 2015’i Izmir alir. Bu sadece Izmir icin degil tum Turkiye icin cok onemli bir olaydir. Resmen bir Milli davadir. Bir Milli Mac icin seferber olan medyamizin bu kadar onemli bir konuyu gundeme cok az getirmesi hakikaten saskinlik vericidir.

Son olarak Marc Levy kim diye merak edenler varsa. Alttaki filmin konusunu aldigi romanin (Et si c'était vrai...)yazaridir. Kitaplari bir cok dile cevrilmistir. Ozellikle bu romanin 38 dilde tercumesi mevcuttur.
Eger Expo’yu alirsak Devlet Nisani verilsin arkadasa, nasilsa herkese veriyoruz

EnderYıldırım
12 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2007, 18:19

Zaten böyle büyük bir organizasyonu alabilmek için de büyük oynamak gerekli. Gerçekten de, önemli gelişmeler yaşandı. Expo yürütme kurulu, bir önceki adımları inceliyor ve eksiklikleri kapatıyor. İyi bir sunum atlatacağımıza ve bu sayede şansımızın daha da artacağına inanıyorum.
Yalnız, "İstanbul Medyası", İzmir' i yok saymayı ne zaman bırakacak?. Yoksa, Expo' yu almamızı mı bekliyorlar. Biz, İzmirli' ler büyük merak içindeyiz. Bir de Şehir Plancıları Odası' nın, İzmir' e (sürpriz) hediyesini unutmamak gerekiyor.

H.İ.Murat ÇELİK
12 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2007, 20:06

Marc LEVY, İzmir'in ünlü Asansörünü yaptıran Nesim LEVİ'nin torunu.
Hatta İzmir'i geçenlerde ziyaret etmişti.
Gerekli bağlantı bu ziyaret sırasında kurulmuş olmalı.
Aşağıdaki linkten bu ziyaretle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=47212

Canas
12 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2007, 20:55

Alıntı:
Yalnız, "İstanbul Medyası", İzmir' i yok saymayı ne zaman bırakacak?. Yoksa, Expo' yu almamızı mı bekliyorlar. Biz, İzmirli' ler büyük merak içindeyiz.

Arkadasin sitemine hak veriyorum ama butun Istanbulluari ayni kefeye koymasin; Turkiye'nin hayrini isteyen herkesin bu organizasyonu istemesi lazim, ben de bunlardan biriyim.

Insallah Izmir bu organizasyonu alacak ve ulkemizi en iyi sekilde temsil edecek.

EnderYıldırım
12 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2007, 22:08

Ulusal Medya olarak gözüken "İstanbul Medyası", görevini yapmıyor. Bunun İstanbullu' larla bir ilgisi yok.
Böylesine bir organizasyona talip olunacak (ve de Türkiye projesidir aynı zamanda), konunun adı dahi geçmeyecek. Bu benim değil, İzmir' in ortak görüşüdür. Ne zaman İzmir ile ilgili güzel bir şeyler olsa, bu kent daima ikinci plana atıldı. 2005 yılında gerçekleşen Universiade içinde bu geçerli.
Şunu da ayrıca belirtmekte fayda var. Bugün İstanbul' da medyada görev yapan yöneticilerin arasında İzmirli' ler yeralıyor. Hem de yöneticilik gibi üst makamlarda. Ama gene aynı ilgisizlik hakim.

VolkanAtalay
12 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2007, 22:56
protesto edin lütfen

protesto edin ben hergün fax çekiyorum lütfen duyarsız kalmayın...e mail atın
tolga.cilingir@deu.edu.tr
zuhrecelik@hotmail.com
ulaskilickaya@iyte.edu.tr
senaerkan@yahoo.com
ozalpberil@mynet.com
zeckyy@gmail.com
fax:0 232 421 41 90
spoizmir@spo.org.tr