Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Eşrefpaşa ve Bayramyeri - Eski Fotoğraflar
« önceki   123 ... 131415

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 15
feregliay

2 yıl önce - Pts 29 Ağu 2016, 00:19
Sayın Yaşar Ürük Bey

[url=]http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=1567289#1567289[/url]

Alıntı:
Fuara gelen şarkıcıların her fuar döneminde bir iki kez bu sinemalarda halk konseri vermesi şarttı. Çünkü ücretsiz çıktıkları bu konserlerin geliri doğrudan işletmeye kalırdı. Sözleşmeye mutlaka bu madde konurdu. (Zeki Müren hariç)

Sayın Yaşar Ürük Bey, Şenocak Sinemasındaki Zeki Müren konserleri İzmir Gazeteciler Derneği (veya Polis Derneği) yararına oluyordu diye hatırlıyorum, yanılıyor muyum?

Misafir 9ac

1 yıl önce - Pts 17 Tem 2017, 16:40

ban agoradan bayram yeri karataaş arası tüneller varmıydı öğrenmek istedim .çocukluğumda yeşilyurttan agoraya çıkan tünel var olduğunu biliyordum. su tünelleri olabilirdi. hani şimdilerde park olan yerlerde evler varmıydı hatırlıyorumda

Misafir 9ac

1 yıl önce - Pts 17 Tem 2017, 16:46

çocukluğumd o varyanta yürüm giderdik. agoraya giderdik. üç yoldaki yüksek taş duvarlarda babam usta çalışırdı

Misafir 9ac

1 yıl önce - Pts 17 Tem 2017, 16:52

çocukluğumd o varyanta yürüm giderdik. agoraya giderdik. üç yoldaki yüksek taş duvarlarda babam usta çalışırdı

Cemal
5 ay önce - Prş 24 May 2018, 09:57
Eşrefpasa ve Bayramyeri'nin demirbası Torbacı Dede

(+)

Eşrefpasa, Bayramyeri ve İkiçesmelik muhitlerinde seksenlerde yaşayanlar, gününü sokaklarda geciren bu dedemizi anımsayacaklardır.

Ben Halitbey İlkokuluna gidip gelirken kendisini hep görürdüm, Torbacı Dede der, arkadaşlarımıza gösterirdik.

Rivayete göre ailesini trafik kazasında kaybedip aklını yitiren bu dedemiz, esnafın, ahalinin verdikleriyle karnını doyuran çok efendi bir insandı. Geçmişi hakkında anlatılan ne derece doğrudur bilinmez.

sayfa 15
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 131415
ANA SAYFA -> İZMİR