Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
sazanhayko
3 yıl önce - Cum 30 Mar 2018, 05:16
İstanbul Bağdat Caddesi - Eski Fotoğraflar

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde dünyaca ünlü bir Bağdat Caddemiz vardır. Aslında bir ucu ta Kartal'a kadar uzanır ancak halkımız Bağdat Caddesi deyince Kızıltoprak'tan Bostancı'ya, daha da çoğunluğu Caddebostan ile Suadiye'ye kadar olan kısmı anlar.
Ben forumda Bağdat Caddesi'nin 1990'dan önceki eski resimlerini uzun zaman boyunca araştırırken bu konuyla alakalı fazla bir şey bulamayınca ve forumda mevcut olan iki Bağdat Caddesi başlığında da genelde güncel resimler olduğu için en sonunda eski resimlerimizi paylaşmak için bu başlığı açmaya karar verdim.
İlk olarak evde temizlik yaparken bulduğum bir Bağdat Caddesi kartpostalıyla başlıyorum:

(+)

Ancak bu kartpostalın caddenin hangi mevkii olduğunu bir türlü bulamadım. Benim aklımda iki seçenek var:
A: Çiftehavuzlar durağı, resim Bostancı'ya doğru çekilmiş.
B: Şaşkınbakkal durağı, resim Kadıköy'e doğru çekilmiş.
Caddenin ergonomisi bana ilk seçeneği çağırıştırıyor ancak üstadlarıma sormadan geçemeyeceğim.

Burç

3 yıl önce - Cum 30 Mar 2018, 08:21

Çiftehavuzlar olmalı. Yolun ortasındaki ağaçlı alan halen duruyor.
Başka da bir yerde yok benim bildiğim.

ERTUĞRUL
3 yıl önce - Cum 30 Mar 2018, 08:33

Alıntı:
B: Şaşkınbakkal durağı, resim Kadıköy'e doğru çekilmiş.

Bu şık doğru olan.Otobüs durağının arkasında kalan bina Kazım Kulan çarşısı.Önündeki basamaklar , binanın ve devamındaki binaların mimarisi vs. bunu doğruluyor.

sezinc
3 yıl önce - Cum 30 Mar 2018, 08:41

Evet, şu andaki Boyner mağazasının önü burası
Şaşkınbakkal

sazanhayko
2 yıl önce - Sal 22 May 2018, 23:22

Bağdat Caddesi Göztepe mevkii, 1979 ilâ 1987 arasından:

Facebok'tan alıntıdır.

sayfa 1
ANA SAYFA -> İSTANBUL