Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
S.Keskin
11 yıl önce - Cum 06 Tem 2007, 00:42

Evet 90 numaralı terminal hattı yoğun talep üzerine 20 dk'lık sefer sıklığıyla, mercedes O345k'larla seferlere tekrar başlamıştır.

seferoglu

11 yıl önce - Sal 10 Tem 2007, 20:44

Ankara Yeşil ÖHO'lardan kurtuldu , Bursa da bunlardan. Darısı başka kentlerin kurtulunası otobüslerine :

turker ustun

11 yıl önce - Prş 12 Tem 2007, 18:25

Uzun zamandır bilgisayarımdaki problem yüzünden katılamıyorum. Belediye otobüsleri ile değişimi güzel ve daha konforlu oldu. Geçen gün terminal tarafından dönerken bursaya gelen bir hanımı dediklerine kulak misafiri oldum. Şöyle diyordu; ne güzel belediye otobüsleri eskiden başka otobüsler çok kötüydü burda keşke bizim ordada otobüsleri değiştirseler. Bence sonuca ulaştık sanırım. Şimdi yalnızca şehir içi servis otobüslerinin bir kişi eski otobüslere döndü ama olsun. Onlarada sıra gelecektir...

ersindonmez

11 yıl önce - Sal 24 Tem 2007, 18:00

Dün akşam üstü bir arkadaşımı yolcu etmek üzere saat 16:00 suları garajdan 38 numaralı terminal otobüsüne bindik.Her şey çok güzel gidiyor iken tam terminale yolcu indirme peronuna otobüs dönerken yolu kapatan ticari bir araç vardı şöför biraz bekledi ama bu adamın gitmeye niyeti yoktu.Şöför daha fazla dayanamayarak korna çaldı bağırmaya başladı ve asıl hengame ondan sonra koptu.Arabanın içinden çıkan adam şöföre küfürler saydırarak üzerine doğru yürümeye başladı ve Burulaş şöförüde eline bir sopa aldı o da ayğa kalktı sonra arabadan çıkan adam terminal içine doğru koşmaya başladı ve içerden 10-15 kişiyle geri döndü bu arada otobüsün arkası dolmuştu kornalar çalıyorsu.İçerden çıkan adamlar ana avrat küfür ederek şöföre doğru koşmaya başladılar şöför kapılar kapattı içerde ki yolcularda kapıların açılması için bağırdı sonra özel güvenlik geldi yolcular aşağıya indirildi bende neler olacak diye merak ettim ki ne göreyim içerden gelen adamlar özel güvenlik dahil hepsi şöföre birer ikişer vuruyorlar ordan jandarmaya bağırım 2tane jandarma eri geldi olay biraz sakinleşir gibi oldu ama ilerde duraklarda bu sefer diğer otobüs şöförleri olayı anlamaya çalışıyorlardı.Ben bu arada arkadaşı İstanbula göndermek için içeri girdim geri döndüğümde bütün otobüsler kontak kapatmış hareket etmiyorlardı.38numaralı otobüsün içinden çıkan bir kadın gedeceğim yere geç kaldım İzmirden geldim gelmez olaydım bu ne biçim iş diye söylenmeye başladı.O sırada burulaş hareke memurlarından biri bizim burda can güvenliğimiz yok sefere çıkamayız dedi ve kadın bu memlekette polis jandarma güvenlik yok mu diye bağırdı memurda cevap olarak az önce güvenlik bile içerdeki mafyanın adamlarıyla birlikte arkadaşımızı dövdü jandarma olaya karışamıyor bilmediğiniz durumlar var dedi;orda ufak çapta eylem yaptı burulaş şöförleri.Boykoopçular hala bu hatların ellerinden gitmesini kabullenemediler herhalde.
Bu arada bende bi şöför arkadaşla her gün ufak tefek şeyler oluyordu ama bu kadar abartmamışlardı dedi hiç.
Olaylar nasıl bitti bilmiyorum çünkü içi yolcu olan bir 38 geri geri gelerek sefer çıktı ve bende işim olduğu için gitmek zorunda kaldım.

İnanın bu boykoop bu cesareti nerden buluyor anlamıyorum bende kendi tuttuğu özel güvenlik bile şöföre vuruyor.
Bu terminalde daha neler olacak kim bilir.
(bu haberin tvde yayınlanacağını düşünmüştüm ama akşam olayda hiç bişey çıkmadı tam tahmin ettiğim gibi olay yine yaptı yapacağını)

Cem Telgeren
11 yıl önce - Cmt 15 Eyl 2007, 13:20

92 numaralı Terminal-Beşevler hattının Beşevler'deki güzergahı biraz değiştirilmiş. Önceden 92 Beşevler'de Bilginler Caddesi'nden Melike Pınar İlkokulu'nun önüne kadar gelip buradan dönüş yaparken artık buradan devam edip Ahıska Caddesi- Beşevler Caddesi yolunu (Bizim evin tam önünden geçiyor ) takip edip Karafatma Heykel'ine varıyor. Yani bir nevi 92 Beşevler içinde ring yaparak geri dönüşe geçiyor.

Bu arada bu başlığın adının Terminal Otobüsleri olarak değiştirilmesini teklif ediyorum.

onatonur
11 yıl önce - Cmt 10 Ksm 2007, 13:51
sitelere terminal

eskiden 91 ile sitelere gelinir dişimdi oda değişmiz çalışma güzergahlarının pek bilmiyorum ama şimdi 91/a da var 91 sitelere gelmiyor..

ÖF.TOKGÖZ

11 yıl önce - Pts 12 Ksm 2007, 20:51

iyi ki kaldırıldılar Bursanın imajıı zedelemeye devam edemeyecekler artık

hakan1616
11 yıl önce - Prş 15 Ksm 2007, 21:30

Alıntı:
eskiden 91 ile sitelere gelinir dişimdi oda değişmiz çalışma güzergahlarının pek bilmiyorum ama şimdi 91/a da var 91 sitelere gelmiyor..
Eskiden 91 hat nolu otobüs, Ertuğrulgazi ve Siteler'den Şevket Yılmaz Hast. önünden Ankara yoluna kavuşup Otosansit kavşağından U dönüşü yaparak dönüşe geçiyordu.

Terminal'e ulaşımı Burulaş işletmeye başladıktan sonra yeni bir güzergah açıldı hat numarası ise 91/A.
91 nolu araç,
Terminal- Eski Gemlik Yolu- Atıcılar- Ankara Yolu- Y.İhtisas- Gürsu Kavşağı- Kestel Kavşağı'-ndan U dönüşü yaparak aynı güzergahlarda yoluna devam ediyor.

91/A nolu araç,
Terminal- Doğu Çevre Yolu- Millet Mh.- Y.İhtisas- Ertuğrulgazi- Siteler (Fidye kızık köprüsündeki büyük otobüs durağı)'ndan dönerek geldiği istikametin tersi yönünde devam ediyor.

Bursa'ya ilk defa gelecek olan birisi Terminal'den şehir içine ulaşım için sadece Boykoop'un web sayfasına baktıysa yandı. Tarihe paslanmış demir harflerle gömülen o yeşil renkteki Terminal Özel Halk Otobüsleri'nin resimleri ve eski güzergahları halen daha sitede duruyor. Onlara kalsa ulaşımda kendi otobüsleriyle eski güzergahlar devam ediyor.

Utku ARDIÇ

11 yıl önce - Prş 15 Ksm 2007, 23:55

Alıntı:
İnanın bu boykoop bu cesareti nerden buluyor anlamıyorum bende kendi tuttuğu özel güvenlik bile şöföre vuruyor.
Bu terminalde daha neler olacak kim bilir.

Ben de Bayram'da Bursa Terminalinde Conecto'ların fotografını çekerken bir gri Ford korna çalıp selektör yapa yapa üstüme geldi bende kenara kaçtım kim bu diye araç önümde durdu içerde psikopat tipli bir adam birde güvenlik görevlisi vardı.İçerden kafasını çıkartıp "Kimsin ulan sen?"diye küstahça bir soru sordu.Ben de fotograf çektiğimi ve bunu için Burulaş Yetkilileri'nden izin aldığımı söyledim.Adam da aynen "Buranın şefi benim lan bak bu arabalar haricinde hiç biyerin fotografını çekme kimse benim mekanımın fotografını çekemez ben burda kuş uçurtmam kuş"diyerek yanımdan gitti ve ondan sonra ikide bir yanımdan geçerek bana ters ters baktılar bişeyde diyemediler.Tamam çok güzel bir Terminal inşa etmişler ama çalışan kişiler de "İNSAN" olsaymış güzel olacakmış.Hala kendi otobüsleri duruyor benzin istasyonunun yanında otobüsler artık durmaktan olduğu yerde dökülmüş.Daha bekliyorlar "Bir Umut" diye madem bu kadar kendilerini ve ailelerini düşünüyorlardı zamanında hizmet kalitesini yüksek tutsalardı.Benim kaç kere tartıştığım yetmiyormuş gibi İstanbul'da da birçok kişiden duydum"Bursa'nın eski gri otobüslerinde kavga ettim"diye.

SAYGILARIMLA
Utku ARDIÇ

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara