Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 391
güney 01

1 hafta önce - Çrş 16 May 2018, 18:39

Alıntı:

Bir arkadaş vardı bu arada 20.000 ton kömür alan nereye gitti o, zam gelmiş 300 lira paralıyordu kendini, dükkanı ne zaman kapatıyormuş tarih belirtecekti!..

Dukkani kapatinca Mutlumu olacaksin

Yok yani bos bir insan olmasa boyle bos bos konusmaz normal bir insan. İhracat etmeye basladigimiz donemden suan ithal ediyoruz bak bana bunu sorgulasan desenki guzel kardesim neden ihracaata bile basladiginiz donemden suan neden sadece ithale yoneldiniz desen guzel guzel tartisir konusuruz ama belliki o kapasitede yok anca dalgaya vurup dukkani ne zaman kapatacaksin diye beklersin burda buda klasik bos insan muhabneti

mahmut11
1 hafta önce - Çrş 16 May 2018, 18:50

Sen burada batıyoruz deyip bir taraftan zengleşirsen insanlar bunu sorgular

Orhan Gün
1 hafta önce - Çrş 16 May 2018, 18:51

Alıntı:
24 Haziran'a kadar sabır edeceğiz başka seçenek yok!...

Neden, 24 Haziran'da hükümet mi değişecek?[/quote]

mucit kenan
1 hafta önce - Çrş 16 May 2018, 19:13
HADİ ORADAN

gene gelmiş bu tipler, bu tipleri bu sitede barındırmamak gerekiyor, resmen vatan düşmanları

çıldıracağım ya bir insan ülkesinin ekonomisi kötüye giderse niçin sevinir ?

biz de yıllarca istemediğimiz kişiler tarafından yönetildik ama hiç birimiz ülkenin ekonomisinin kötüye gitmesini istemedik, ülke kötüye gidince dualar ettik... al o zaman tekrar söyleyeceğim bu kişiler vatan hainidir var mı başka bunları tanımlayacak bir söz öbeği ?

bülent ecevit deniz baykal demirel bunların hiç biri benim siyasi görüşümü yansıtan kişiler değildi ama bunların döneminde hiç bir zaman '' ülke batıyooor oleeeey '' diyerek vatan hainliği yapmadım. ülke krize girince bende üzüldüm, ülkede sorun olunca ben de üzüldüm. ülkede bomba patlasa seviniyorsunuz alçak herifler sizin ben içinizi bilirim. ekşi sözlükte okuyoruz, bunlarda aynı zihniyet.

şimdi bana söyleyin bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı ülkesinin ekonomisi kötüye giderse hatta ülkesi iflas bayrağını çekerse bu kişilerde sevinirse göbek atarsa bunlar vatan haini değilde nedir nedir söyleyin !

Allah devletimizin ve hükümetimizin yardımcısı olsun, düşmanlar dışta çoksa içte de bir o kadar çok.

şu mübarek günlerde bile adamın cinlerini tepesine çıkarıyor burda ki bazı kişiler, ülke batsa iflas bayrağını çekse amerikan mandasına girse sevinecekler bunlar gördükçe işimizin ne kadar zor olduğunu görüyorum, hele şu ekşi sözlük denilen site...

ÖzgürZB
1 hafta önce - Çrş 16 May 2018, 19:15

Bırak şimdi burada sözde ağlayan işverenlerin hallerinden bizlerin hiç haberi yok değil...
Batıyoruz diye ağlayanların çoğu her ne hikmetse hiç devletten aldıkları, teşvikleri, indirimleri, yardımları şunları bunları bahsetmiyorlar, işçisine karşı, devlete karşı hep bir ağlama içerisindeler ama nedense hiç dükkan ve şirket kapatanlarada rastlamıyoruz 2001 krizinde bir gecede kepenk kapatan 200.000 esnaf gibi...

Muneccim
1 hafta önce - Çrş 16 May 2018, 19:15

Alıntı:
2 sene öncesine kadar yerli mangal kömürü imalatinda bile ihracata başladığımız dönem den simdiye bakiyorum malezyadan ithal ediyoruz sirf maliyet yüzünden döviz madem etki etmiyor da nasıl oluyor da ihricaata başladığımız dönemden ithal ürüne geçtik?? Bize yerli maliyet kg başı 2.50 lira limana gelen faturali ithal malin maliyeti 2.00 lira e noldu nolacak şimdi soruyorum?

Komur muhabbeti gecince eski mesajlari okudum ve olayi anladim

Mangal komuru ormandaki kesilmesi gereken veya budanan meşe agaclarindan elde edilen ve iscilik disinda hic bir maliyeti olmayan bir ticari mal. Iscilik masrafi ayni kalirken dolarin yukselmesi nasil oluyor da ithalata sebep oluyor? Mesela Turkiyede komurun kilo maliyeti 4 liraysa ve ithalat fiyati 1 dolarsa dolar 4 liranin altina dustugunde ithalat, 4 liranin ustune ciktiginda yerli uretim daha ekonomik bir hal olmus olur. Hal boyle iken dolarin deger kazanmasi komurde ithalata sebep oluyor demissiniz ve bir de millete kapasite yok diyorsunuz

mucit kenan
1 hafta önce - Çrş 16 May 2018, 19:17
KOSGEB

Alıntı:
Bırak şimdi burada sözde ağlayan işverenlerin hallerinden bizlerin hiç haberi yok değil...
Batıyoruz diye ağlayanların çoğu her ne hikmetse hiç devletten aldıkları, teşvikleri, indirimleri, yardımları şunları bunları bahsetmiyorlar, işçisine karşı, devlete karşı hep bir ağlama içerisindeler ama nedense hiç dükkan ve şirket kapatanlarada rastlamıyoruz 2001 krizinde bir gecede kepenk kapatan 200.000 esnaf gibi...

iddia ediyorum türkiye cumhuriyeti tarihinde hiç bir hükümet esnafına iş verenine bu kadar yardımda bulunmamıştır ve bu kadar rahatlatmamıştır

bunlar bunun kıymetini bilmiyorlar işte. bunları bunun kıymetini öğretmek de bizim boynumuzun borcudur

44hakan
1 hafta önce - Çrş 16 May 2018, 19:24

Bozdurmayin 5 lirayi gececek dolar.
Senin benim bozdurmamla gecmez o ates.
Gemi gemi many many...
Anladiniz siz onu...

ÖzgürZB
1 hafta önce - Çrş 16 May 2018, 19:26

24 Hazirandan sonra dolar bozduran adidir...
Cebini düşünen vatan hainidir, bunu da buraya yazıyorum dolarınızı bozdurmayın!...

mucit kenan
1 hafta önce - Çrş 16 May 2018, 19:28
44HAKAN

Alıntı:
Gemi gemi many many...

bu hakan isimli üye kendi aklınca şu asılsız iddialara sahip man adası dosyalarına ve bilal erdoğanın oğlunun alın teri ile kazandığı gemilere laf çakıyor.

sayın site yönetimi ve denetçiler bunlara izin mi verilecek ? gördüğünüz gibi konu artık dolardan çıktı tamamen ak partiye laf atma durumuna geldi, tam 2 gündür burada dolar tartışılmıyor ak partiye kendi akıllarınca laf atılıyor sadece, muhaliflik bu değildir. sonra karşılık verince bizi suçlu durumuna getirmeyi deniyorlar, lütfen ilgileniniz.

ak parti hükümetimizdir hükümetimiz devletimzidr, dolayısıyla burada tam 2 gündür devletimize laf atılıyor ve devlet aleyhine mesajlar atılıyor.

sayfa 391
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET