Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sakarya - Haberler ve Sohbet
« önceki   123 ... 939495969798   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 94
ridvan54

1 ay önce - Cum 20 Nis 2018, 11:51

Bizim her zaman hayal ettiğimiz başka bir şeydi kesinlikle böyle bir üniversite degildi.Illa ki katkıları olur ama çok sınırlı kalacak.Yeni stadyum tarafına nehirle bütunleşecek güzel bir kampüs burada konustuğumuz hayal ettiğimiz üniversiteydi.

Enes54

1 ay önce - Cum 20 Nis 2018, 12:36

yani bölünme şeklinde olacak belki ama yine de saünün cazibesi ve öğrenci sayısı çok azalmaz
ayrıca teknoloji fakültelerinin olacağı yer bir kampüs gibi olacaktır
detaylara tam hakim olamadan bir yorum yapmakta zor gerçekten

hem yeni bölümler açılacaktır 2. üniversitede hem de saünün sırtında yük olan bazı şeyler azaltılacaktır
pazartesine tbmm'ye sunuluyormuş, sanırım pazartesinden sonra bütün detaylara ulaşırız

Misafir e00

1 ay önce - Cum 20 Nis 2018, 12:42

Umarım yenikent tarafınada ( özellikle korucuk) büyük bir fakülte kurulur da bu sayede raylı sistem "potansiyeli' oluşmuş olur. Gerek temiz havası gerek konumu ve yüksekliği ile korucuk bölgesine sporla ilgili bir fakülte yakışır.

Misafir 024

1 ay önce - Cum 20 Nis 2018, 13:19

MODEL OLACAK

Yeni üniversitenin Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi adıyla hayata geçeceğini duyuran Milletvekili Mustafa İsen “Meslek Yüksek Okulları dahil Sakarya Üniversitesi’nin uygulama bölümleri de yeni üniversiteye dahil olacak. Örneğin Teknoloji Fakültesi yeni üniversiteye kaydırılacak. Yeni üniversite ülkede rol model olacak” dedi.

KUZEY VE GÜNEY

İkinci üniversitenin çok kampüslü bir üniversite olacağını anlatan İsen “Merkezde rektörlük binası ve kampüsü olacak. Güney ve kuzeyde rektör yardımcılığı ile birlikte iki kampus daha olacak” dedi. Sakarya’nın iki üniversitesinin birbirine rakip değil destek olarak ilerleyeceğine vurgu yapan İsen çalışmalarda sona gelindiğini söyledi.

Mustafa İsen in 2016 2. Üni için konuşmasından bir kısım

Misafir 024

1 ay önce - Cum 20 Nis 2018, 13:24

Dünkü yazımda, ikinci üniversite konusundaki düşüncelerimin bir kısmını paylaşmıştım.
Milletvekili Mustafa İsen ’in, 2. Üniversitenin nasıl olması gerektiği konusunda, uzmanların 6 ay çalıştığını ve etki analizleri yaptıklarına ilişkin açıklamalarına hayret ettiğimi belirtmiştim.
Doğrusunu isterseniz biraz da hayal kırıklığı yaşadığımı itiraf edeyim.
Açıklamalarının devamında ise hayal kırıklığım daha da arttı.
“Rektörlüğü Erenler’de kurarsak, Lisansüstü Eğitim Bilimleri Fakültesi’ni Adapazarı’nda kuracağız. Rektörlüğü Adapazarı’nda kurarsak, o fakülteyi Erenler’de kuracağız. Yani dengeli bir iz üzerinde yürüyoruz”.
İsen’in uzmanlarının 6 aylık çalışmaları ve etki analizlerinin sonucu geldikleri nokta, “miras paylaşan kardeşler modeli” olmuş.
Miras paylaşımında olur ya, fındıklığı alan çocuk, ovadaki yerlerden çıksın.
Daire sadece kızlara kalsın.
O fakülte bu ilçenin olsun, ama rektörlüğü alana fakülte vermeyelim.
Etki analizi sonucunda bunlar çıktıysa, etki analizine de, 6 ay emek veren uzmanlara da yazık olmuş.
İsen, 2. Üniversitede mevcut Meslek Yüksek Okullarının yanında, lisans eğitimi için 9 fakülte planlandığını belirtmiş.
Güney bölgesi için de, Geyve Pamukova bölgesinde bir Tarım ve Gıda Teknolojisi Fakültesi planlanıyormuş.
Adının havalı olduğuna bakmayın, o fakülte, aslında bizim bildiğimiz Ziraat Fakültesi.
Arifiye için de, halen Sakarya Üniversitesi bünyesinde yer alan Teknoloji Fakültesi uygun görülmüş.
Mezunlarının mühendislik diplomaları tartışmalı, yani eskinin Teknik Eğitim Fakültesi.
İsminin değişmiş olması fakültenin kalitesini veya puanlarını yükseltmiyor.
Daha önce, Sakarya Üniversitesinin bünyesinde yer alan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme ve Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) olarak bölünmüştü.
Taban puanları hemen hiç değişmedi, hatta düştü bile. Yani adının değişik olmasının fakülteye fazla katkısı yok.
2. Üniversite planlama sürecinde veri alınan bir önemli konu da, zannediyorum üniversitenin halk ile bütünleşmesi.
Üniversite’nin halk ile veya şehir ile bütünleşmesi konusunda, bugün bambaşka bir noktadayım.

Bu da diğer yazısı

Kampüsleri burada söylemiş zaten

Enes54

1 ay önce - Pzr 22 Nis 2018, 23:26

Silinsin

bahadır 0302

1 ay önce - Sal 24 Nis 2018, 09:26

Alıntı:
ADASU HES ile bugüne kadar 95 milyon kilovat enerji ürettiklerini belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, "SASKİ olarak şehrimiz ve ülkemiz için üretmeye devam ediyoruz. ADASU HES'in hizmete alındığı 2013 yılından bu yana Sakarya 18 milyon lira kazandı. Artık tükettiği enerjiyi üreten bir şehiriz" diyor.

"SASKİ olarak Sakarya Nehri üzerinde inşa ettiğimiz HES sayesinde nehrin boşa akan suyunu enerjiye çeviriyoruz. Hayata geçirdiğimiz proje ile Sakarya kendi enerjisini üreten bir şehir haline geldi
Hizmete alındığı günden bu yana yaklaşık 95 milyon kilovat üretimin yapıldığı tesiste bu sayede yıllık ortalama 6 milyon lira tasarruf sağladık. HES enerji ürettikçe şehrimiz kazanıyor. Ayrıca şehrimizin enerji üretim kapasitesinin artırılmasına yönelik çalışmalarımız da devam ediyor. Bu kapsamda çalışmaların sürdüğü Akçay Barajı'nda yer alacak 3 HES ile de enerji kapasitemizi iki katına çıkaracağız.
ADASU HES tesislerinin Türkiye'ye örnek nehir tipi bir hidroelektrik santrali olduğunu belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, "Tesisimiz birçok açıdan şehrimize olumlu katkılar sağlıyor. En önemli işlevi olan enerji üretimi yapılıyor. Bunun dışında şehrimizin doğusuna tarımsal sulama için buradan su veriyoruz. Yaklaşık 20 bin dönümlük alan bu sayede sulanıyor. Ayrıca nehrin taşıdığı katı atıklar HES sayesinde temizleniyor. Tesis üzerine inşa ettiğimiz balık geçişleri ile de Sakarya Nehri'nin ekolojik dengesini de koruyoruz. Artık tükettiği enerjiyi üreten bir şehiriz. İnşallah hayata geçireceğimiz yeni projelerle bu kapasitemizi daha da artıracağız" diyor.
Bana göre ADASU HES, bir kentin kendi enerjisini üretmede, elindeki imkanları seferber edebildiği harika bir örnek...

Enes54

4 hafta önce - Prş 26 Nis 2018, 14:42

milletvekili adayı olmak için makamlarından istifa eden kimler var?
gerçekten çok sessiz bir adaylık süreci var

ilker5454

4 hafta önce - Prş 26 Nis 2018, 17:46

Bence büyük bir değişiklik olmayacak.
Zeki toçoğlu büyükşehirde bir dönem daha devam edeceği için istifa etmeyecek.
Erenler belediye başkanı cavit öztürk konuşuldu milletvekilliği için ama daha istifa falan yok. 3 dönem kuralından bitiyo zaten belediye başkanlığı.
Ali inci her seçimde olduğu gibi konuşuluyo.
Mustafa isen, ali ihsan yavuz, ayhan sefer üstün banko zaten ilk 3
akp il başkanı fevzi kılıç konuşuluyo o da olabilir aday ben ihtimali yüksek görüyorum.
Yine eski başkan recep uncuoğlu olur keşke olmasa zarar kendisi

Chpden engin özkoç yine olacak herhalde sakarya adına konuşan işe yaramaya çalışan bir milletvekili bana göre de içlerinde en iyisi. Eğer sakaryadan aday olursa 1.sıra banko onun zaten chp grup başkanvekili aynı zamanda.

mhpde il başkanı levent bülbül istifa etti o aday olacak. Şu an mhp milletvekili zihni açba iyi partiye geçicek diye konuşuluyodu yalanlandı yine aday olabilir.

iyi partide de geçen dönem büyükşehir belediye başkanı adayı orhan ünver var . Eski mhp milletvekili münir kutluata var adaylar arasında.

Güzel bir özet geçtim bakalım neler olacak 7 milletvekili çıkartıyoruz yine değişim yok. yine 5-1-1 şeklinde mi olacak acaba iyi parti mhp chp aşağı yukarı aynı oyu alacak gibi sakaryadan

furkansiner

4 hafta önce - Prş 26 Nis 2018, 18:33

Bakarsın 4-1-1-1 olur milletvekili dağılımı, Ak partide aynı yüzleri kimse görmek istemiyor. chp de 1 dönem daha engin özkoç olabilir, mhp değiştirmeli adaylarını.

sayfa 94
« önceki   123 ... 939495969798   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET