Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Mahmutbey - Bahçeşehir - Esenyurt Metro Hattı
« önceki   123 ... 169170171 ... 184185186   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 170
Misafir 253

3 ay önce - Pts 16 Nis 2018, 16:32

Belki burada konuşulmuştur ancak takip edemedim. Metro ihalesinin iptal edilmesi üzerine 28 Martta İBB Bşk aşağıdaki açıklamayı yapmadı mı? Çok ciddi kafa karışıklığı var. 4 hat yıl sonuna kadar nasıl bitirilebilir?

Mevlüt Uysal, şöyle devam etti:

"Ancak bizim eski Sirkeci-Halkalı banliyo dediğimiz, şu anda Kazlıçeşme-Halkalı banliyo çözüldüğü zaman önemli bir rahatlamanın olduğunu düşünüyoruz. Bir de Halkalı-Bahçeşehir, Esenyurt-Beylikdüzü metromuzun Esenyurt'a kadar ihalesi yapıldı. İptal edilen metrolarımız 4 tane hattın yıl sonuna kadar bitirilmesi sözünü aldıktan sonra devam kararını almıştık.

Misafir e76

3 ay önce - Pts 16 Nis 2018, 19:16

Yılsonuna kadar bitirilecek denilen hat sirkeci halkali hattı. Konuşmayı izledim. Sirkeci halkali bu yil sonuna kadar bitirilecek dedi. Halkali bahcesehir Esenyurt beylikdüzü hatti ihalesi yapildi, bittiginde metrobus hatti tamamen rahatlayacak dedi. Metrobüs hattının rahatlamadıysa ilgili olarak konuşurken dedi.

AhmetDemir

3 ay önce - Pts 16 Nis 2018, 20:30

Dunyaya bir daha gelmemiz gerek
halkali- beylikduzu hattinin baslayacagini gormek icin artik ben bunlarin hic bir seyine inanmiyorum. Hele bu adam beni hepten sinir kupu etti her seyden tiksindirdi milletle dalga geciyor. Esenyurt Beylikduzu metro bekliyor adam halkali metro hattindan bahsediyor ne isimize yarayacak Halkali

Misafir c9a

3 ay önce - Çrş 18 Nis 2018, 09:23

Belediye de para yok arkadaşlar. doğuşun yaptığı yeni hatta daha avans ödenmemiş durumda. neredeyse 1 yıl oldu ihale yapılalı. şimdi de erken seçim falan çıktı. bu işlere para ayırmaları zor. başlayan hatlar bile yavaşlar veya durabilir. ya da bir diğer çözüm hatları ibb den alıp aygm ye vermek. aygm nin yaptığı havaalanı metrosu takır takır gidiyor.

Misafir 471

3 ay önce - Çrş 18 Nis 2018, 10:44

belediyede nasıl para yok
para olmasa saçma sapan gezintiler yapılır mı ?

sanki türkiye'deki bütün metroları belediyeler yapıyor
ab hibeleriyle hazinenin parasıyla yapılıyor.

Şu an esenyurt bariz birşekilde bekletiliyor.

Misafir c9a

3 ay önce - Çrş 18 Nis 2018, 10:54

bunlar belediye ihalesi üstadım. belediyenin kasasındaki para ile yapılabilir, belediye kredi bulup yaptırabilir veya hazineden ödenek isteyebilir. şu anda hazineden buraya ödenek zor çıkar tahminim (seçim sebebiyle)

ab hibesini de uzunca bir süre rüyanızda bile göremezsiniz. ayrıca ab kredi verdiğinde avrupalı müteahhit koymak istiyor (CR3 Marmaray-OHL gibi)

Misafir 471

3 ay önce - Çrş 18 Nis 2018, 15:13

konun para olmadığını düşünüyorum
kanal istanbul yada proje revize mi edilecek acaba

diciotto
3 ay önce - Çrş 18 Nis 2018, 15:26

Belediyede para yok. Sıkıntı para ile ilgili firmalar aylardır İBB'den para alamıyorlar. İBB aylardır ödemeleri durdurdu.

05yusuf09

3 ay önce - Çrş 18 Nis 2018, 15:35

Allah bilir kapalı kapılar ardında ne rüşvetler, ne olaylar dönüyordur. Eğer İBB'nin gerçekten parası yoksa o zaman bu metroyu neden ihale etti? Hiç bu işe kalkışmasaydı ya da bakanlığa devretseydi iyiydi.

Yani şunu diyecekler, bu hat için yeterli bütçemiz yok, özür dileriz diye, insanlar da boşuna beklentiye girmez.

Anthem
3 ay önce - Çrş 18 Nis 2018, 15:58

O değilde bu yeni belediye başkanı beni çok güldürüyor. Cumhuriyet mh.den belediyeye otobüs hattı açmışlar. toplamda 5 duraklık filan. Bir reklam panosu yaptırmış siz istediniz biz yaptık diye. Kendi fotosunu koymuş devasa bir billboard. Dersin Esenyurtluları marsa gönderiyor. Bu kadar reklam seven bir başkanda görmedim

sayfa 170
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 169170171 ... 184185186   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM