Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantepspor [futbol]
« önceki   123 ... 277278279 ... 281282283   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 278
Serkan 1517
3 ay önce - Prş 05 Nis 2018, 14:07

Gaziantepspor; Yarası Bizde Kanayan…
Gaziantepspor’un ikinci lige düşüşü ligin bitmesine daha Haftalar varken kesinleşti. Kuruluş yıllarında yukarı doğru tırmanırken bu kademeden geçen Gaziantepspor, ilk kez bu seviyeye yuvarlandı.
Şehir artık bir klip fonuydu sanki. Şehir, has Antepli Edip Akbayram'ın yanık sesiyle çınlıyordu sokak sokak mahalle mahalle. Hem kimse duymadı hem de duymayan kalmadı. Hiç bir masal bu kadar kederli bitmemişti tarih boyunca..
Diyordu ya şarkı, hızlı hızlı geçen yolcu bu mezarda bir garip var. O mezar terkedilmiş Kamil Ocak Stadı; Garipse Gaziantepspordu sanki..! Sanki Romanschenko, Karcemarskas, Fatih Zambak, Preko ve tüm çocukluk kahramanlarımız bir bir eksildiler ömrümüzden ve ömrümüz topal kaldı.
Binlerce yıla sığmayan kadim şehir, bir damlacık gözyaşına sığdı ve ilk kez, bir gözyaşı damlasına isim verildi. Sonra, Gaziantepspor ismindeki o gözyaşı damlası, kaydı gitti; çocukluğumuz yitti ve biz büsbütün öksüz kaldık.

Serkan 1517
3 ay önce - Pts 09 Nis 2018, 13:58

Hüzeyfe Durmaz, Resmi Siteden Bir Açıklama Metni Yayınlayarak Görevi Bırakmaya Hazır Olduğunu Duyurdu !

- Değerli Gaziantep Halkı ve Gaziantepspor''a gönül veren sporseverler

Gaziantepspor’a başkan adaylığımı açıkladığım ilk günden itibaren, Gaziantepspor için gecemi gündüzümüze katarak kendi imkânlarım ile maddi-manevi bu koca çınarı yaşatmak için var gücümle mücadele ettim. Gaziantepspor’a ailemden ve işlerimden daha çok zaman ayırarak, adaylığımın ilk gününden itibaren Kulüp içinde ve dışındaki tüm sorunları tek başıma göğüslemeye çalıştım. Bu süre zarfında Gaziantepspor’un adını kullanarak hiçbir şekilde maddi çıkarlar içine girmedim. Aksine kendi şirketim iflas etme noktasına geldi.

Tüm kamuoyu biliyor ki; Gaziantepspor başkanlığı görevine başladığımda büyük bir enkaz devir aldım. Adaylığımı açıkladığım günün ertesinde ilk iş olarak sezon başı transfer yasağını kaldırmak ve 24 transfer yasağı dosyasını çözüme kavuşturmak için uğraştım ancak 23 dosya çözüldü ve tüm sporseverler tarafından bilinen 1 dosya yüzüne transfer yasağını kaldıramadık. Nedenini araştırdığımızda transfer bitimine son dakika kala sorun çıkan dosyada Gaziantepspor’a zarar vermek için mücadele edenlerin parmağı olduğunu gördük.

Göreve geldiğimde “maddi-manevi tüketilmiş, içi boşaltılmış, tüm gelirlerine el konulmuş, Kulüp Lisansı alınmamış, FIFA dosyaları üst üste birikmiş, deplasmana gidemeyen, yemek çıkmayan, elektrik ve doğalgazı kesik, futbolcu ve personel maaşları ödenmemiş” bu enkazın altından kalkmak için maddi olarak tek başıma mücadele etmeye çalışsam da sürekli önümüze engeller konuldu. Kimsenin 1 lira dahi yardım etmediği bu dönemde tüm bu sorunları şahsım olarak üstlenmeye çalışsam da sürekli birilerinin adamı olmakla itham edildim. “Kulübün tüm borçları yaklaşık 110 Milyon TL civarında. Bu borcu ben yapmadım. Yapanlardan da kimse hesap sormadı.” Tek başıma bu borcun altından kalkmam mümkün değil. Benim kadar 2 milyon nüfusa sahip olan Gaziantep Şehrinde yaşayan vatandaşlarımız gücünün yettiği kadar bu kulübe azda olsa yardım etse bu borç yarı yarıya azaltılarak hepsi ödenir ve bu çınar tekrar dan ayağa kalkar. Gaziantepspor Kongre Üyeliğini tüm halka açtım. Ancak ne yazık ki sadece 2 kişi başvuru yaptı.

“Tüm bu olumsuzluklara, ötelenmişliğe rağmen, en başta cefakâr kulüp personeli, genç oyuncularımız ve şahsım mücadele etmeye, sorunlarla savaşmaya devam ettik.”

Başkanlığım süresince hatalarımız mutlaka olmuştur. Bu konuda öz eleştiri yapmaktan asla çekinmem. 50 yıllık bir mazisi geçmişi olan Gaziantepspor Kulübü için birçok konuyu çözeme kavuşturmak için uğraştım, çaba harcadım.

“ELEKTRİK-DOĞALGAZ”

Göreve geldiğimizde tesislerin elektrik ve doğalgazı kesikti. Taksitlendirme yapılarak şahsi kefaletimi verdim ve ödeme yaparak açılmasını sağladım. Eski stadyum Kamil Ocak’ın elektrik faturaları ödenmemişti. Buradaki borca dahi şahsi kefaletimi verdim ve gücümün yettiği kadar ödeme yapabildim. Eski yönetim tarafından ödenmeyen elektrik borçlarından dolayı şahsıma tutuklama talebi geldi. Şuan tesislerimizin elektrikleri kesik. Elektrik borçlarının ödenmesi için sayın Valimizden yardım istedim. İnşallah sayın Valimiz bu konuda Gaziantepspor’a yardımcı olacaktır.

“MUTFAK ve DEPLASMAN GİDERLERİ”

Futbol takımımız ve Personelimiz için malzeme olmadığından tesislerde yemek çıkmıyordu. Antrenman da su dahi bulunamıyordu. Malzeme alımı için piyasa olan borçlar ödenerek, malzeme alımı sağlandı ve düzenli şekilde oyuncuların ihtiyaçlarına yönelik yemek çıkmaya başladı.

Gaziantepspor deplasmana gidemeyecek durumdaydı. Uçak, Otel, Mazot, Araç Kiralama, Malzeme ve Kafile giderlerini tek başıma üstlenerek bu zamana kadar Gaziantepspor’un deplasmanda sahaya çıkmasını sağladım.

“PERSONEL SORUNLARI”

Göreve başladığımızda tüm personel haklı olarak maaşlarını alamadıklarından dolayı grev yapıyordu. Kendilerinden zaman istedik ve eski yönetime yakınlığı ile bilinin 35 e yakın personelin tüm maaşları ödenerek görevlerine son verildi. Geriye kalan personel ile tüm işlerin yapılabileceğini gördük ve 35 personelin Kulübün üzerinden maddi olarak yükünü kaldırdım.

“TEKNİK EKİP ve FUTBOLCU GİDERLERİ”

Sezon başından bu yana gerek Teknik Direktör ve Yardımcıları olsun, gerekse de Futbolcularımızın maaşlarını tek başıma ödemeye çalıştım. Bir kısmını gücüm yettiği kadar ödedim. Bunun yanında (2-3 oyuncu hariç) lisans işlemleri gereken tüm masrafları şahsım karşıladı.

“ALT YAPIYI AYAĞA KALDIRMAMIZ LAZIM”

Maddi sorunlar ile boğuşan Gaziantepspor’un geleceği Alt Yapıda. Buradan çıkarılacak yetenekli oyuncular ile bu kulüp yeniden küllerinden doğacaktır. Alt Yapının ayağa kaldırılması, daha sağlıklı bir yaşam şartlarına kavuşturulması için yeni alt yapı tesisi için proje hazırlatarak Türkiye Futbol Federasyonuna sundum. Daha önceleri alınarak alt yapıya kullanılmayan alt yapı yardım fonunun tekrar açılması durumunda tüm yatırımları buraya yaparak Gaziantepspor’un geleceğinin hazırlanması lazım.

“SAVCILIĞA İNCELEME İÇİN DİLEKÇE VERDİM”

Gaziantepspor Kulübü üzerinden kim yolsuzluk yapmışsa bunun ortaya çıkarılması için Gaziantep Cumhuriyet Savcılığı’na, benden önceki yönetim kurullarının gelir-giderlerinin incelenmesi, şahsımın görev yaptığı süre içerisinde gelir-giderlerin incelenmesi, ayrıca eski teknik adam Oktay Derelioğlu’nun iddialarının incelenmesi için dilekçe verdim. Ben kendi dönemimin tüm hesabını şeffaf bir şekilde vermeye hazırım.

“VERGİ DAİRESİNDEN İNCELEME İSTEDİM”

Kendi dönemim de dâhil Gaziantepspor’un geriye dönük tüm dönemlerinin incelenmesi için Vergi Dairesine dilekçe verdim. En ufak bir yolsuzluğum varsa hesabını vermeye hazırım.

“ÖZEL GÜVENLİK BULUNDURULMAMASI”

Kulübün maddi olarak imkânları olmadığından dolayı son zamanlarda maçlarımıza özel güvenlik firması getirtemedik. Bu yüzden dahi Gaziantep Savcılığı tarafından şahsıma 20 bin TL para ceza kesildi.

“CHICO FIFA DOSYASI”

Eski futbolcumuz Chico’nun FIFA’da bulunan dosyasını çözüme kavuşturarak eksi puan alınmasının önünü kestim.

“FIFA DOSYALARI”

Birçok yabancı futbolcunun alacakları ödenmediğinden FIFA’da Gaziantepspor’un dosyaları dağ gibi birikmiş durumda. Bu dosyaların çözüme kavuşması için var gücümüz ile mücadele ettik, birçoğundan ek süre isteyerek dosyaları öteledik. Ancak maddi olarak tüm gelirleri borçlara giden hiçbir geliri olmayan, destek görmeyen bu kulübün dosyaların altından kalkması mümkün değil.

Tüm bu sorunları ile mücadele ederken ne yazık ki yanımda kendi Yönetim Kurulum dahi yoktu. Kimse elini cebine atmıyor, tek kuruş para vermiyor, takımın bir deplasman giderini dahi karşılamıyordu. Bu süre zarfında sesimizi kimse duymuyor, yanımızda sadece taraftar gruplarımız ve kulüp çalışanları vardı.

Gelinen noktada taraftarlarımıza ve aylardır maaş almayarak cefakârca çalışan

Personelimize ayrı ayrı teşekkür ederim. Gördüm ki gerçek Gaziantepspor’lu sadece onlar. Büyük bir mücadele verdiler, halende vermeye devam ediyorlar.

Sonuç olarak; maddi olarak şahsım bu yükü kaldıramayacak noktaya geldi. Deplasmanlara götüremeyecek, mutfak giderlerini karşılayamayacak durumdayım. Gaziantepspor Kulübünün mevcut durumu, geleceği ve şehrimizin markası Gaziantepspor’un menfaatleri açısından kim bu kulübü ayağa kaldırmak, taşın altına elini koymak istiyorsa yardımcı olmaya ve başkanlık görevini bırakmaya hazırım.

Kamuoyunun takdirlerine sunuyorum. Saygılarımla.

Huzeyfe DURMAZ

Gaziantepspor Kulübü Başkanı

berdan ak
3 ay önce - Sal 10 Nis 2018, 13:08

Alıntı:
Kulübün tüm borçları yaklaşık 110 Milyon TL civarında. Bu borcu ben yapmadım. Yapanlardan da kimse hesap sormadı.” Tek başıma bu borcun altından kalkmam mümkün değil. Benim kadar 2 milyon nüfusa sahip olan Gaziantep Şehrinde yaşayan vatandaşlarımız gücünün yettiği kadar bu kulübe azda olsa yardım etse bu borç yarı yarıya azaltılarak hepsi ödenir ve bu çınar tekrar dan ayağa kalkar. Gaziantepspor Kongre Üyeliğini tüm halka açtım. Ancak ne yazık ki sadece 2 kişi başvuru yaptı.

Dönüp dolaşıp yine olayı para mevzuna dayandırıyor. En başından beri maksatları da zaten buydu. Büyük miktarda bağış toplayarak mevcudun devamını sağlamak. Amaç sportif veya mali başarı filan değil. Bırakıp gideceğim deyip kuru gürültü yapmayın bırakın gidin.

Alıntı:
Kendi dönemim de dâhil Gaziantepspor’un geriye dönük tüm dönemlerinin incelenmesi için Vergi Dairesine dilekçe verdim. En ufak bir yolsuzluğum varsa hesabını vermeye hazırım.

Kulübün tüm borçları eski yönetici ve menejerlere olan borçlardan oluşuyorsa ve kılıfına uydurulmuşsa 100 tane müfettiş incelese de bir şey anlamaz. Hariçten gazel okuyorsun.

Serkan 1517
3 ay önce - Cum 13 Nis 2018, 23:08

Şimdi değeri parayla ölçenler, dünyayı kağıtta rakam sayanlar ve elbette futbolu bir puan tablosu olarak okuyanlar sanacaklar ki; Gaziantepspor yok oldu.

Oysa şiirler vardır ilk gençlikten yadigar. Yıllarca okunmasa da yeri geldiğinde dudaktan dökülen, yürekten çağlayan şiirler. İşte onlar gibi, Gaziantepspor da yaşayacak bizde ve bizimle.

Hani kahır sözleri vardır yerinde ve zamanında söylendiğinde; bir kuş kadar zarif, bir atasözü gibi derin. İşte Gaziantepspor da öyle kalacak dilimizde. Gülümsemeyle saklanan ağlama isteği gibi, en saklımızda saplanmış yaşayacak.

Sıradan hayatları, içli birer hikayeye dönüştüren yaşanmışlıklar vardır. Gaziantepspor da, onlar gibi yaşayacak bizde ve biraz da bizi yaşatacak.

Artık ismi bir mezar taşına kazınmış olsa da elleri hiç unutulmayanlar vardır. Onlar gibi yaşayacak bizimle. İhtimalsiz olsa da tüm ihtimallerden çok sevilenler vardır. Gaziantepspor da, işte öyle yaşayacak bizde.

Görüyoruz, Gaziantepspor artık bu ligin takımı değil.
Daha ağırı, biliyoruz ve yaşıyoruz Gaziantepspor artık bu şehrin takımı değil.
Ama olsun, futbol, başarı, gol vesaire hepsi birer bahane.
Gaziantepspor anılarımızın takımı ve bizler “Anılarımızın taraftarıyız.”

Misafir d8a

3 ay önce - Pzr 15 Nis 2018, 16:40

[center]Erol Kolcu: "Gaziantepspor takımı hak ettiği yerde değil"[/center]

İstanbul'a çok zor şartlar altında geldik. Kulüp tesislerinde elektrikler olmadığı için 10 gündür antrenman yapamıyoruz. Dün akşam beşte başlayan yolculuk sabah sekizde bitti. Gaziantepspor takımı hak ettiği yerde değil.
Gaziantepli arkadaşlarımız ellerini taşın altına soksunlar" diye konuştu.

fanatik

Misafir 08a

3 ay önce - Pts 16 Nis 2018, 16:31

Karanlık aydınlığa kavuşur elbet,
Siz o gün bayramı kutlamayı görün.

Serkan 1517
3 ay önce - Pts 16 Nis 2018, 16:51

Misafir fda

3 ay önce - Çrş 18 Nis 2018, 14:42

Gaziantepspor Kulübü Derneği’nin Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 3 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 15:00’da Gaziantepspor Kulübü Celal Doğan Tesisleri Şehirgösteren Mh. 68005 Nolu Sk. Şehitkâmil / Gaziantep adresinde yapılacak olup, çoğunluk sağlanamadığı takdirde 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 15:00’da aynı adreste çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleştirilecektir.

Tüm üyelerimize önemle duyurulur.

Gaziantepspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu

G Ü N D E M
1-Açılış ve Yoklama

2-Başkanlık Divanı Seçimi

3-Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı

4-Yönetim Kurulu ve diğer kurulların Faaliyet Raporu, Denetleme Kurulu Raporu, Gelir Gider Hesapları, Bilanço Raporlarının Okunması.

5-Yönetim Kurulu’nun faaliyet ve hesaplar yönünden ibrası.

6-Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu ve Divan Kurulu’nun seçimi.

7-Dilek ve Temenniler.

8-Kapanış.

Serkan 1517
3 ay önce - Cum 20 Nis 2018, 11:30

DUYDUK DUYMADIK DEMEYİN
Personel Gaziantepspor'a el koydu

A+A-Gaziantepspor da sorunların ardı arkası kesilmiyor. Bir süre önce futbolcuların baş kaldırdığı kulüpte yaşanan kepazeliklere bir yenisi daha eklendi ve bu kez kulüp personeli, malzemelere el koyarak, takımın antrenmana çıkmasını engelledi. Yarım asırlık kulüp, şimdi kulüp personelinin tesislere el koymasıyla karşı karşıya kaldı. Eskişehir maçına çıkması tehlikede olan kırmızı-siyahlılar takımın tesisteki personeli, 6 aydır maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle herşeye el koydu. Takım antrenmanlara çıkamıyor, malzemeler alınamıyor.. Kulüp başkanı ise ortalıktan kayboldu..YETKİLİ BEKLİYORLARAlınan bilgiye göre teknik ekip ve futbolcuları tesislere almayan personelin kulüpten bir yetkilinin gelmesini ve açıklama yapmasını bekledikleri belirtildi. Muhatap olarak kimseyi bulamayan personelin Kongre kararı alan Başkan Huzeyfe Durmaz’ın da hiç oralı olmaması nedeniyle tepkilerini büyütüyor. MAÇA ÇIKACAK MALZEME VERMİYORLARYarın Eskişehir ile oynayacak olan kırmızı-siyahlı takımda, kulüp personeli maç malzemelerini el koydu. Teknik Direktör Faik Demir’in de elinin kolunun bağlı olduğu bu durumda ne yapılacağı ise merak konusu. Yakın çevrelerden alınan bilgiye göre personelin, “bir tane muhatap bulamıyoruz. Kimi arasak ulaşamıyoruz. Cumartesi Eskişehir maçı için malzeme ya da hiçbirşey vermeyeceğiz. Gerekirse maça çıkmasınlar" dediği öğrenildi. TÜFAD DA TOPLANTI YAPTILARÖte yandan tesislere giremeyen teknik adam ve futbolcuların Gaziantep TÜFAD şubesine gidip toplantı yaptığı belirtildi.  TÜFAD Şube Başkanı İsmet Savcılıoğlu ile konuşan Faik Demir futbolcularla dernek binasında bir araya gelerek maç öncesi toplantı yaptılar. 

Trakian
3 ay önce - Cum 20 Nis 2018, 11:34

Bu klubun artik kapanmaktan baska caresi kalmadi.Boyle giderse seneye Mersin Idman Yurdu gibi -21 puanla lige başlarlar.

sayfa 278
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET