Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kahramanmaraş Havalimanı
« önceki   123 ... 436437438 ... 675676677   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 437
Misafir f71

11 ay önce - Pts 16 Nis 2018, 13:20

Misafir 270 antepliler uçakla mı geliyor maraşa. Özel jetleriyle gelip Maraş havalimanın rakamlarını artıracak değil mi antepliler asdfsadafa.

Kabul edin işte turist geldiği yok. Rakamlara da mı bakmıyorsunuz.


Misafir e19

11 ay önce - Pts 16 Nis 2018, 14:11

Haftasonu Hatay-Harbiye'ye gittim.O kadar güzel kahvaltı mekanları var ki..İnanın Maraşa gelince aradaki fark öylesine anlaşılıyor ki..Kapalıçarşısı çok büyük,caddeleri kıpır kıpır,Habib Neccar Camii,Kiliseler,Kurşunlu Han,Mozaik müzesi,Saray Caddesi tam Akdeniz şehri..Zaten yemekler ne Ne antepte var ne Maraşta..İnsanlar bırakın yurtiçini taaa yurtdışından gezmeye geliyor..Maraşın gezilecek yerleri daha çok kuzeyinde o da piknik,mesire alanları..Merkezde gezilecek alan çok yok.. Bakırcılar,Demirciler çarşısı,Kale civarı başka da bir yer yok açık konuşmak gerekirse..Maraş ne kadar olursa olsun yolcu potansiyeli belli bir noktaya gelir ve durur..Yemek ve meze kültürü de yok Ne var ki..Paça,dolma,tarhana bir de dondurma..Diğer bütün yemekler zaten Doğu Akdeniz mutfağında var.

Misafir 933

11 ay önce - Pts 16 Nis 2018, 15:02

misafir e19
yemek konusunda yanılıyorsun
hatay ve gaziantep yemeklerinin hepsinin kökeni maraştır
acı biberleri bile maraştan gider. hatay biberi tamamen uydurma biberdir
gezilecek yerler konusunda maraş say say bitmez
havaalanı genişleyip ils cihazı gelince her gün 5 istanbul, 3 sabiha gökçen 4 ankara 1 izmir 1 antalya 1 trabzon uçuşu olacak
o zaman tekrar konuşalımMisafir d57

11 ay önce - Pts 16 Nis 2018, 15:19

Hala sefer sayılarının düşük olmasını ils ye ıvır zıvıra bağlayan var şaka gibi.

Misafir e19

11 ay önce - Pts 16 Nis 2018, 15:30

Söyle bana Babagannuş,Öcce,Küflü çökelek,Kıtte,Biberli,Haydari,Humus,Tarator,Muhammara,Zahter salatası ve daha niceleri..600'ün üzerinde soğuk meze çeşidi var ..Söyle bakalım bunları maraşlılar biliyor mu yada nerde yapan bir restaurant var..Bir kere hatay mutfağı ortadoğu mutfağı ve bulunduğu etnik yapının zenginliğini barındırmaktadır.Yani Şam,Halep,Humus,Beyrut,Lazkiye mutfağının özelliklerini taşır.Olaya sadece biber olarak bakma.O biber,İslahiye de,Hatay'da da yetişir...

Can_Ede
11 ay önce - Pts 16 Nis 2018, 15:31

Bu nedir kardeşim ya; gündüz kadın programlarındaki kısır tartışmalara döndü bu sayfa. Her yer TROL kaynıyor. Yok yemekler oranın yok buranın. Yok bilmem merkezde gezecek yer yok.
Kardeşim her yerin kendine özgü kültürel bir dokusu var. Bir şehrin turistik bir yer olması şehirdeki cami medrese sayısına göre mi belli oluyor. Bırakın Allah aşkına..
Bu sayfa Kahramanmaraş Havalimanı sayfası: varsa elinizde havalimanıyla ilgili bilgi, resim vs. paylaşın. Yoksa bizim kuru kalabalığa ihtiyacımız yok.


(+)


Aprondan bir detay.Misafir 933

11 ay önce - Pts 16 Nis 2018, 16:26

sende hemen sinirleniyorsun can_ede. elimizde fotoğraf olsa paylaşırız

tilki123
11 ay önce - Pts 16 Nis 2018, 16:38


(+)


COGRAFYACI
11 ay önce - Pts 16 Nis 2018, 16:38

Bu kısır tartışma bitmez ama şunu söylemeden edemeyeceğim, Maraşın turizm potansiyeli deyince bazıları sadece doğa turizmi olarak ve sığ bakıyor, Maraş termal turizmde Türkiyenin sayılı 5-6 ilinden biri, tek eksik bunu büyükşehirlere tanıtamadı Maraş, daha ziyade çevre illerden ziyaretçi geliyor, ama yavaş yavaş lüks termal oteller yapılmaya başlandı, artık İstanbul Ankara gibi yerlerden de ziyaretçi gelecektir. Bu da uçak seferlerine yansır. Buna bir de, kayak merkezi ve germenicia antik mozaiklerin turizme kazandırılmasını da eklersek, Maraştaki potansiyel çevre hiç bir ilde yok aslında. Ama biraz zamanla olur bu, önemli olan adımların atılmış olması. Bir de şunu söyliim, yemek kültürü bir şehre tek başına turist getirmez, ziyaret edilecek yerleriniz olmalı, bu varsa yemek kültürü destekleyici bir unsur olur, o kadar. Kimse Hataya veya Antepe, kebap yemeye Arap yemekleri yemeye gelmiyor, turizm destinasyonları olduğu için geliyorlar. Özellikle Hatay ve Adıyamanda iyi bir tarihi potansiyel var. Antepinki ki ise biraz yapay, yani zorlama, uzun vadede pek işlemez gibime geliyor, Antepin en büyük avantajı konaklama ve tanıtım. Maraşta bu konularda atağa geçti, önümüzdeki 5-10 yıl içinde Maraş bölgede en dikkat çeken yerlerden biri olur. Bunu Maraşlı olduğumuz için kendimizi kandırma amaçlı söylemiyoruz, hakikaten ciddi gelişme ve ilerleme var her konuda. Yeni havalimanı terminali de iyi bir vitrin olacaktır.

Can_Ede
11 ay önce - Pts 16 Nis 2018, 16:40

Ede bu mesajları okuyup da sinirlenmemek elde mi? Ama bilakis sinirlenmiyorum sadece gülüyorum.sayfa 437
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM