Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 311
Şükrü Güllüoğlu
6 gün önce - Pts 16 Nis 2018, 15:25

Dolar fiyatıyla ekonominin durumunu bire bir bağlantılandırmak doğru değil. Eskiden öyleydi ancak şimdi değil. Örneğin Çin parasının değeri de düşüyor ancak ekonomileri büyük yükseliş içinde.

Ekonomi kötü derken daha somut iddialar ortaya atmak gerekiyor. Mesela cari açık, işsizlik, enflasyon vs.

Muhiddin77
6 gün önce - Pts 16 Nis 2018, 15:27

Bu arada bütçe Mart ayında vergilerin yüksek olmasına ve vergi gelirlerinin artmasına rağmen ciddi (20 milyar TL) miktarda açık verdi. Bu da piyasalara yansıyacaktır.

reko
6 gün önce - Pts 16 Nis 2018, 15:34

Alıntı:
Dolar fiyatıyla ekonominin durumunu bire bir bağlantılandırmak doğru değil. Eskiden öyleydi ancak şimdi değil. Örneğin Çin parasının değeri de düşüyor ancak ekonomileri büyük yükseliş içinde.

Ekonomi kötü derken daha somut iddialar ortaya atmak gerekiyor. Mesela cari açık, işsizlik, enflasyon vs.

haklısın ancak adamların yıllık kaç trilyon dolar üretimi var senin üretimin 100 milyar dolar bile değil..çin parasının değerini kendi düşürüyor bıraksalar çin yuanı bugun euroyu bile geçer..

Şükrü Güllüoğlu
6 gün önce - Pts 16 Nis 2018, 15:38

Alıntı:
Bu arada bütçe Mart ayında vergilerin yüksek olmasına ve vergi gelirlerinin artmasına rağmen ciddi (20 milyar TL) miktarda açık verdi. Bu da piyasalara yansıyacaktır.

Kaç olur dolar?

atk16
6 gün önce - Pts 16 Nis 2018, 15:39

Arkadaşlar doları, euroyu bilmem ama herşeye ciddi ciddi zam geliyor ben bunu bilirim. Dün bime girdim. Kilogram fiyatı 20-21 arasında olan ezine peynirin kg fiyatı 23,5 liraya yükselmişti. Düşünün ülkemizdeki fiyatları en uygun market BİM, orada bile zamlar peşpeşe gelmeye devam ediyor.

Şükrü Güllüoğlu
6 gün önce - Pts 16 Nis 2018, 15:40

Alıntı:
haklısın ancak adamların yıllık kaç trilyon dolar üretimi var senin üretimin 100 milyar dolar bile değil..çin parasının değerini kendi düşürüyor bıraksalar çin yuanı bugun euroyu bile geçer..

Dolar Türkiye'de 1.50 iken ne üretiyorduk? Şu anda çok daha yüksek üretimimiz var.

reko
6 gün önce - Pts 16 Nis 2018, 15:49

Alıntı:
Dolar Türkiye'de 1.50 iken ne üretiyorduk? Şu anda çok daha yüksek üretimimiz var.

neye göre rakam vermeniz lazım...üretimimiz artı ama ürettiklerimi dışarıdan dolarla alıyoruz..işleme teknoloji montaj fabrikası vs..bu şekilde yürümez kendimiz katma değeri yüksek ürün üretmeliyiz..[/quote]

cihan17
6 gün önce - Pts 16 Nis 2018, 15:58

Dolar yılda 2 kere dip 2 kere zirve yapar , bu hareketlerin arasında da çeşitli bantlarda hareket eder.ve her yıl belirli bir oranda artış yaparak yükselişini sürdürür. Sanayi ve teknoloji üreten bir ülke olmadığımız sürece bu böyle olmak zorundadır. Ama bu artış yıllık faizlerini çok üzerine çıkarsa sorun ciddi demektir. Birkaç puan üzerinde bir yıllık artış varsa durum olağan akışında demektir

Teo72
6 gün önce - Pts 16 Nis 2018, 16:05

Alıntı:
Kardeşim sen okuduğunu anlayamıyor musun? Ben tospembe demiyorum. Dolar düşecek satın diyorum. 2 yıldır satın alanın elinde patlıyor, millet borsadan faizden malı götürdü diyorum. Konu başlığı dolar alıp almamakla ilgili değil mi? Ben mi yanlış geldim?

Dolar bitmiştir. Çok merkalıysanız avro alın. Ama yine de çok büyük getiri gelmeyecek.

Alıntı:

Borsaya yatırım yapmak lazım. TL'yi elinde tutarsan enflasyon yüzünden para kaybedersin.

Borsa hesabi yaparken taban-tavan hesadi yap, dolara gelince gecen sene de bu kadardi hic artmadi ki diye akil ver. Iyi taktik tabi yersen.

Burç

6 gün önce - Pts 16 Nis 2018, 16:36

Tam tersi, borsada da zirveye bakılır. Örneğin ASELSAN hissesi şimdi 27 lira ile geçen seneye göre 2 kat yükselmiş durumda. Ama kimse "ASELSAN çok yükseldi" demez. Çünkü birkaç ay önce 42 lira idi, "%40 değer kaybetti" diyoruz. Yani işin doğrusu hep zirveden ölçülür.

sayfa 311
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET