Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Çiftçi ne durumda, Tarım ve Hayvancılık
« önceki   123 ... 121314   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 13
Muhiddin77
6 gün önce - Pts 16 Nis 2018, 15:15

Misafir arkadaş senin gerçeklerden haberin yok galiba. Meyve sebze fiyatlarının bu kadar yüksek olmasının 2 nedeni vardır.
1) Yüksek maliyetler (dolara ve ithalata bağlı mazot, gübre vs)
2) Aslında hiçbir iş yapmayan aracılar

Olan gene çiftçiye ve halka oluyor. Küçük bir zümre karı alıyor.

murat_

6 gün önce - Pts 16 Nis 2018, 15:15

Alıntı:
çiftçi kazanıyor
portakal mandalin elma kilosu 6-7 lira oldu
bütün meyve sebze fiyatları prim yaptı. kim çiftçi kazanmıyor derse amacı çarpıtmaktır
et desen fiyatı altınla yarışıyor. bir dananın fiyatı 15000 TL olmuş. hayvancılıkla uğraşanlar köşeyi 10 defa döndü
şimdiki aklım olsa köyden şehre göçmez çiftçilik yapardım. dedelerim hata etmiş

Yarın geri dön bence köyüne. Geç kalmış sayılmazsın. Kimliğin vs. gizli ama yaşlı olduğunu düşünmüyorum. Hem hükümetimiz köye dönüşte müthiş destekler veriyor malum. Faydalanırsın. Yarın dön bence köyüne.

bahadır 0302

6 gün önce - Pts 16 Nis 2018, 15:27

Alıntı:
çiftçi kazanıyor
portakal mandalin elma kilosu 6-7 lira oldu
bütün meyve sebze fiyatları prim yaptı. kim çiftçi kazanmıyor derse amacı çarpıtmaktır
et desen fiyatı altınla yarışıyor. bir dananın fiyatı 15000 TL olmuş. hayvancılıkla uğraşanlar köşeyi 10 defa döndü
Nerede yaşadığını merak ettim doğrusu çiftçi kan ağlıyor,tarım ve hayvancılık bitmiş aracılar,komisyoncular parayı götürürken şu yazdıklarına bak.

Misafir e90

6 gün önce - Pts 16 Nis 2018, 16:05

Elma 6 lira oldu dediğin ,çiftçi 20 kuruşa zor satıyor o aracılara .O aracılar ve marketlerin kar oranını sen düşün 6 lira olana kadar.

bahadır 0302

6 gün önce - Pts 16 Nis 2018, 16:13

Alıntı:
Izmir'in ciftcilikle yogun olarak ugrasilan bir ilcesine ara sirada giderim degisim inanilmaz.

Ciftcilik ve tarim altin cagini yasiyor
Merak ettim misafir kardeş şu altın çağda herşey neden pahalı acaba?

alimyesil

6 gün önce - Pts 16 Nis 2018, 17:50

Portakal’ın başkenti Finike’ye 10 km mesafede yaşıyorum. Bir dönüm portakal bahçesinin yıllık en iyi kârı 4000 TL. Yıllardır bu böyle, o yüzden portakal bahçeleri ya sera ya da bina yapılmak üzere sökülüyor.

Misafir 963

6 gün önce - Pts 16 Nis 2018, 17:52

Bir de emlak balonu var diye yalan uydururlar. Adamlar bahçeyi yıkıp apartman yapıyor, alimin dediğine göre. Emlak sektöründe güzel para var.

Teo72
6 gün önce - Pts 16 Nis 2018, 18:19

Alıntı:
Portakal’ın başkenti Finike’ye 10 km mesafede yaşıyorum. Bir dönüm portakal bahçesinin yıllık en iyi kârı 4000 TL. Yıllardır bu böyle, o yüzden portakal bahçeleri ya sera ya da bina yapılmak üzere sökülüyor.

Isciligi de goz onune alirsak koyden gelip avm de 1600 liraya guvenlik olarak calisanlara kizmamak lazim. Atip tutuyorlar ama ayda 400 liraya git koyde calis desen millet yerinden bile kimildamaz.

alimyesil

5 gün önce - Sal 17 Nis 2018, 14:03

Milletinki hava civa. Anca Çiftlik Bank, Farm Ville oynayıp çiftçinin derdi yok derler. Üretim yapsın, ürettiğim üründen şu kadar kazanırım diyip bir kredi çeksin. Şansına o yıl ürün para da etmesin, veya doğal afet, hastalık gibi sorunla karşılaşsın. O zaman görürüm çiftçi haline şükretsin diyenleri. Hangi çiftçiye sorarsanız sorun hiç kimse halinden memnun değildir. Ama üretmeye ‘MECBURDUR’. Çünkü o adam 50-60 yaşındadır ve sadece çiftçilik yapmayı bilir, elinden başka bir iş gelmez. Bu politikayla çiftçiliğin 15 senesi ya var ya yok.

Misafir df7

5 gün önce - Sal 17 Nis 2018, 14:37

anamur muzu kilosu 8 lira şimdi muz çiftçisi para kazanmıyormu 8 lira az paramı. muz 20 liramı olsun daha ne istiyor çifçi dün akşam babam bir daha muz almayacam diye söylendi.
ülker çukulatayı 2 liraya alınca ülker para kazanmıyormu. 1 kilo muza 4 tane çukulata alıyosun

sayfa 13
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET