Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana-Seyhan Kent Meydanı Projesi[İnşaat]
« önceki   123 ... 363738 ... 575859   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 37
weysell
8 ay önce - Cmt 31 Mar 2018, 07:26

Alıntı:
Hurmalı mahallesi hakkında bilgniz var mı resul bey?

Benim var. Hurmalı Mahallesi Adana'nın eski mahallelerinden biridir. Eski konakların, tarihi yapıların olduğu 'korunması gereken' bir bölgedir. Adana'nın en eski 1-2 fabrikası da bir zamanlar bu bölgedeydi. Maalesef artık yoklar.
Hurmalı ile ilgili başka bilmek istediğiniz birşey olursa yardımcı olurum. Tabi ki duymak istedikleriniz bunlar değildi biliyorum. Hurmalı komple yıkılacak, 15 katlı toki ler dikilecek haberini bekliyordunuz. Şuan için maalesef bir gelişme yok. Bende buralar yok olana kadar ara ara gidip tarihi yapıların, eski sokakların tadını çıkarıyorum. Herkese iyi betonlar...

Misafir aca

8 ay önce - Cmt 31 Mar 2018, 10:42

Beklediğim 15 katlı betonlar değil. Ama orada şu an tarihi değeri olan binalar kalmadı. Eskiden varmıydı onu da bilmiyorum.
Hem tarihi doku yok, hem de çarpık bir işgal hali mevcut.
Adanın merkezi bir mahalle. Turizme kazandırmK amacıyla farklı bir proje yapılabilir.
Sanayi zaten yok oldu. Bari o kadar yapılan etkinlikler, festivaller çerçevesinde katma değeri olan işler yapalım.

Misafir 32d

8 ay önce - Prş 12 Nis 2018, 19:50

Temel 6 Mayıs ta atılacak

ADANA’NIN EN BÜYÜK PROJESİNİN TEMELİNİ KILIÇDAROĞLU ATACAK

6 Mayıs’ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Adana’nın en büyük projesi olan kent meydanının temelinin atılacağını duyuran Başkan Karalar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adana’ya hayırlı olsun. O projenin maliyeti yaklaşık 200-220 trilyon. 25 bin metrekare boş alanı olacak. Adana’da bir meydan yok. Uğur Mumcu’ya sıkışıp kalıyoruz. Uğur Mumcu, meydan değil. Bir trafik kavşağı var meydan sayılmaz ama bütün etkinliklerimizi orada yapıyoruz.”

Furkan Özer1
7 ay önce - Pts 16 Nis 2018, 14:22

Kent Meydanı çalışmaları devam ediyor. Zeydan Karalar Facebook sayfasından alıntıdır

Adanali1981

7 ay önce - Pts 16 Nis 2018, 14:59

Sanki Obalar cad. yönünden yolu fazla genişletmiyorlar gibime geldi, dikilen binanın kılonu yola çok yakındı gibime geldi.

sayfa 37
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 363738 ... 575859   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA