Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri - Haberler ve Sohbet
« önceki   123 ... 4041424344   sonraki »

ANA SAYFA -> KAYSERİ
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 41
Misafir 8b5

3 ay önce - Çrş 11 Nis 2018, 13:06

http://www.turkonfed.org/Files/ContentFile/turkiy ...yesine.pdf

Linteki raporda Kayseri'nin mevcut gelişmişlik düzeyinde duraksadığı, bu duraksamanın temelinde şehirde monopol haline gelmiş bazı grupların muhafazakar değerler üzerinden kurduğu büyük bir otokontrol sisteminin yenilikçiliği ve çeşitliliği öldürücü etkisinin bulunduğu ve bunun orta gelir tuzağına sürükleyebileceğinden bahsetmiş.

Bu benim de uzun zamandır dikkatimi çeken bir problem.
Şehirdeki atılımın belli bir yerde tıkanma yaşadığını kabul etmek gerek.
Şehirde son yaşanan operasyonlarla birlikte, şehirde en azından bazı tekellerin kırıldığı ve bu süreçte yenilikçi grupların çıkış yapabileceğini, teknolojiye aç girişimcilerin fırsat bulabileceğini umuyorum.

Çeşitlilik artırılıp üretim teknolojiye dayalı şekilde kendini güncellemezse, bir süre sonra tıkanma gerçekleşecektir.

Misafir 8b5

3 ay önce - Çrş 11 Nis 2018, 13:23

Diğer taraftan, Kayseri'nin mevcut yapısıyla markalaşma becerisinin Anadolu'da 1 numara olduğunu, kurumsallaşma ve kentleşme kültürünün de başı çektiğini unutmamak gerek. Büyük holdingler genel olarak şehirlerin kültürel olgunlaşmasını tetikler. Yukarıdaki rapor her ne kadar doğru tespitler yapmış olsa da gözden kaçırdığı şeyler de var.

Olması gereken;

-Mevcut markalaşma becerisinin korunması,
-Sektörel çeşitliliğin artması (mobilyaya saplanmamalı),
-Teknolojik değişim,
-Kayseri'nin bölgesel tüm yükü üzerine çekmek yerime çevresindeki şehirlerle bir bütün teşkil etmesi, bölgesel bir üretim ağının oluşturulması,
-Şehirde yüksek eğitimli insan tipinin yaşayabileceği bir kültürel-kentsel dönüşüm yaşanması (erciyes master planı bu anlamda iyi bir yatırım, şehrin farklılıklara açık, demokrat bir kimlik kazanması ve katı muhafazakarlıktan sıyrılması gerek, böylece her türlü insanın rahatça nefes alabileceği, sevebileceği, psikolojik olarak kendini özgür hissedebileceği bir ortam olması gerek)
-Eğitimli nüfusun artırılması (üniversiteler bu anlamda çok çok akıllıca yatırımlar fakat nitelikleri artırılmalı)

Misafir 0cb

3 ay önce - Cmt 14 Nis 2018, 23:08

Tebrikler kayseri

http://www.sakaryagazetesi.com.tr/twitterdan-atis ...r-n166453/

Riza Topak

3 ay önce - Çrş 18 Nis 2018, 08:38
Mustafa Celikin aciklamasi

Kayserimizin marka değerini arttırmak için çok önemli çalışmalar yapıyoruz. 400m² alanda 180.000 den fazla lale ile Dünya’nın En Büyük Türk Bayrağı’nı yapacağız. Yarın saat 10.00 da tamamlanmış olacak olan bu nadide eseri görmek için bütün hemşehrilerimizi Cumhuriyet Meydanı’na davet ediyorum.

Not: Bugün saat 10 gibi bitmesi bekleniliyor calismalar tam bitmedigi icin ben resimi canli görüntüden cektim

Nazmi

3 ay önce - Cum 20 Nis 2018, 11:37

[ ! ]

Haberde, yeni üniversite kurulacak iller için Kayseri'nin de adı geçiyor. Büyük ihtimalle, fetö'den kapanan Melikşah, yeni bir devlet ünivetsitesi yapılacak.

Seyrani Üniversitesi'ni de listede görmeyi isterdim, demekki yeterince çaba sarfedilmiyor.

sayfa 41
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 4041424344   sonraki »
ANA SAYFA -> KAYSERİ