Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Misafir 444

4 yıl önce - Pts 13 Nis 2015, 21:28

Tokata hızlı tiren gelmesini istiyoruz buzamana kadar yapılan hizmetleri unutmadık ama hızlı tirenin gelmesi demek Tokatlılar için büyük mutluluk demektir tokat belediye başkanımız ve milletvekillerinde bu konuda ugraşmalarını istiyoruz devlet büyüklerimiz tokat bunu hakediyor 13yıldır yaptıgı gibi

ads 1940
4 yıl önce - Pts 13 Nis 2015, 21:39

Alıntı:
Bu tren işi biraz abartılmıyor mu sizce. Türkiye gibi çoğrafyası zor olan ülklerde çağdaş standartlarda demir yolu yapmak oldukça maliyetli bir iştir.

Adana ve Mersin coğrafi koşullar yönünden Türkiye'nin hızlı tren için en uygun iki komşu ili olmasına rağmen henüz buralara da hızlı tren gelmedi Tokat'a ne zaman gelir bilemem.


KaanErdem
4 yıl önce - Sal 14 Nis 2015, 12:20

Su yuksek hizli trenin millete faydalarini anlatsinlar millet yemez icmez biran once yapilsin diye ugrasir

osman yörükoğlu
4 yıl önce - Sal 14 Nis 2015, 12:25

Otoyollar yerine şu hızlı trenle yük treni işine ağırlık verilse keşke

amanhem
1 yıl önce - Cum 30 Mar 2018, 02:15

Alıntı:
Evet Tokat hızlı tren istemiş güzel.Ben Tokatta 4 yıl öğrenci olarak kaldım.Samsundan Sivasa giden demiryolu Tokattan geçmezken ilçesi Turhaldan geçmekteydi.Bunun nedenini sordum.Yaşlılardan aldığım cevap çok ilginçti onu paylaşmak istedim.Artık ne kadar doğru bilmem.Demiryolu döşendiği zamanlarda Tokatlılar at.eşek ve katırlarla taşımacılık yapıyorlarmış tren yapılınca işleri azalacağı için treni istememişler ve tren tokata uğramadan yapılmış.Şimdi bu anektod doğruysa Tokatlılarda zamanla hızla değişmiş ve artık doğruyu daha iyi görebiliyorlar.


Hocam bu olay tamamen hikaye. Tokatlı olarak işin aslı şu şekildedir; Tokat - Sivas arası dağlık bir yol ve bu yüzden zamanında bu demir yolları yapılırken mümkün olan en düz ve masrafsız yerlerden geçirmişler. Bakınız tokata 60 km mesafeli ilçesi Yeşilyurt- Artova ilçelerine istasyon var, Artovadan sonrası dağlık olduğu için dağın eteklerinden Turhala vermişler güzergahı. Turhaldan sonra geriye dönmemişler ve Amasya - Samsun istikametine gitmiş. İşin doğrusu bu şekilde.

Bu arada Tokata YHT talebi yapılması doğru ama israf olur bence. Bunun yerine şu havalimanı hızlandırılırsa yeterli olacaktır. Şimdiki demiryolu sistemi ise moderleştirilip ağırlıklı olarak yük taşımacılığı alanında kullanılırsa Tokat ticareti içinde faydalı olacaktır.sayfa 4
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET