Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 509
Gokhan Bayraktar
3 ay önce - Pts 12 Mar 2018, 23:54

Alıntı:
Velev ki ay yuvarlak. Niye arkasını görmüyoruz? 100 bin senedir bakıyoruz hep aynı yüz ve düz.

Ciplak gozle yuvarlak oldugunu gordugun cisme hala "velev ki yuvarlak." diyorsan, git bir doktora gorun. Disk ya da tepsi desen anlayacagim ama yuvarlak degil diyorsaniz, vah ki ne vah Bir diger paradoksunuz da dunya duz de olsa yine yuvarlak Yuvarlak demek top gibi olmak zrounda degil. Duz dunya demeyin, tepsi dunya demeniz daha mantikli.

sefte
3 ay önce - Sal 13 Mar 2018, 08:27

Alıntı:
İyi de Antartika gibi "kıta sayılmasa" bile kuzeyde bulunan Kuzey Kutbu'nun ne günahı var! Beyaz AYI'larla Eskimo'lar oradan bir yerlere düşmüyor mudur?

yok, orayı dünyanın ortası kabul ediyorlar... ortada kuzey kutbu, ilerlerdikçe ekvator falan, sonra dünyanın komple çevresi antartika...

Misafir 058

3 ay önce - Sal 13 Mar 2018, 12:07

daha düz dünya nedir bimeyen yuvarlakçılar kuzel kutbu güney kutbu ne bilmeden yorum yapıp onu da bişey buldum. aha ben açığınızı buldum diye saçmalıyor.
40bin km ise ekvatorda. kuzeye gittikçe eğim azalmalı . her yerde eşit eğim olmaz . bu durumda dünya ekvatordan kuzeye gittikçe yükselmeli. yani eğim azalmalı. çünkü 40 bin km olan ekvatorla 20 bin km olan kutuplar aynı eğimde olamaz.
ve bingo kutuplar daha yavaş dönüyormuş ekvatordan. bu durumda kutuplarda 24 saat değil 25 saate 1 gün olması lazım. ve orda duranlar sürekli diğer yerlerden geride kalırlar. nasıl olacak açıklayın bakalım.
yoksa bu antarktika hadi etrafı boş geri kalsada sorun değil kuzey kutbu nasıl oluyor da geri kalıyor ve kuzey amerikaya yada adalara çarpmıyor. suyun üstüne yüzüyor mu bu karalar

sefte
3 ay önce - Sal 13 Mar 2018, 13:18

https://www.google.com.tr/search?q=a%C3%A7%C4%B1s ...p;ie=UTF-8

bunu bir inceleyin...

emre yelkenci
3 ay önce - Sal 13 Mar 2018, 13:36

Haftalar önce söylediğimi tekrar söylüyorum..Kıy paraya al ikinci el bi teleskop izle gökyüzünü düz bi gezegen görürsen hemen söyle lafı yapıştır..
Yetmedi mi kapasitesi İstanbul üniversitesinin her hafta ücreti ile gidip kullanabileceğin telskopu mevcut netten bul bilgiyi ücreti saati,git izle bul düz gezegen gel paylaş biz de aydınlanalım..

Bu saçma mevzuları takip edip komplo teorisi yapacağınıza net olarak ispatlanmış neler var kozmozda elinizi başka yönde kuvvetlendirecek(yani bizden birşeylerin gizlendiği yada bazı bildiğimizi sandığımız şeylerin çok farlı olduğuna dair) gidin onları bulun..
Dünya tam yuvarlak mıdır top gibi bilemem ama düz olmadığı net.

Not :tek kısmen katıldığım antartika mevzunda kamudan saklanan şeyler olduğu net.
Birazda yuvarlak dünyacı arkadaşların bildiğini sandığı şeyleri ters döndürelim
Antartikada sadece belirli yerlere turistik gezi yapabilirsin.Bir çok noktası ziyarete yasaktır ve ilginçtir onlarca firma oraya turistik gezi yapar görünmesine rağmen hepsi aslında 2 3 firmanın farklı şirketleridir...!
Bir ek daha yıllarca bizim antartika ile alakamız olmamsına rağmen son 2 3 yıldır oraya yoğun ilgi araştırma ekibi gönderme ve laboratuvar kurma girişimimizde bize yıllarca yasaklanan ama son yıllarda tek tek devirdiğimiz (ihalar,doğal gaz arama çalışmaları v.s)diğer bir çok alan gibi dış politikamızdaki radikal hareketlerin ,siyasi iradenin bir sonucudur...

ali alimi012
3 ay önce - Sal 13 Mar 2018, 18:28

bana akıl vereceğine sen yapsana
bana inanmayacaksın nasılsa
ama sen düz kameri ile çekersen ben inanırım merak etme.
ayrıca bunlara hiç gerek yok ben uçaktan çektim.
düz kamera ile ve 12 bin metrede bildiğin düz.
şimdi o yükseklikte düz olması normal diyeceksin.
o zaman bu dünya 40bin km ekvatorda değil 100 binden bile fazladır.

Misafir b56

3 ay önce - Sal 13 Mar 2018, 19:16

Tabii tabi eğim yok, dünya o kadar düz ki olmayan eğim binaların boyunu kesiyor nedense!?

ali alimi012'nin hayali arkadaşları 300 km ötesini göredursun, nedense 38 km uzunluğunda Lake Pontchartrain Geçidi'nin karşılıklı iki ucundan bakıldığında küre dünya eğimine uyumlu olarak binaların en fazla çatıya yakın üst kısımları görülebiliyor. Hadi bunu da açıklasın evangelist düzistler!

ali alimi012
3 ay önce - Sal 13 Mar 2018, 19:39

kaç km ötede orası sanki 1 km var yok. neden canlı vidyo koymuyorsun da.
fotoşap koyuyorsun
ya da orası neresi ki ben 100 km öteyi bile düz gösteren resim gördüm. fotoşapsız bu ne böyle çok amatörce.
daha çok çukurdan çekilmiş bir resim gibi.
https://www.google.com.tr/maps/@37.6692196,62.192 ...512!8i4756
bu da resmin açılımı fotoşap bilmediğim ve yapmadığım için düz oldu.

buradan bakınca 6000 km kare alan dümdüz
hani nerde eğim.

Ahmet 2585
3 ay önce - Sal 13 Mar 2018, 20:05

Yaa var yaaa, inanılmaz bir bilimsel bulgu buldum.. Gerçi halen dünyanın düz olduğunu kanıtlayamıyorum ama, en azından kendi etrafında nasıl döndüğünü keşfettim.. Artık gülsün yüzünüz, bundan sonra üzülmek, tasa, keder yok...

https://twitter.com/twitter/statuses/964893253672800256

emre yelkenci
3 ay önce - Çrş 14 Mar 2018, 11:47

Bak geçenlerde istanbuldan bir arkadaşımız ayrıca dünyanın bir kaç ülkesinden başka gençler özel bir balona kamera takıp onu bıraktılar ve bu kamera balon patlayana kadar yükselip kayıt yaptı...izle netten..
sana 2 seçenek tekrar söylüyorum madem teleskop almıyorsun bu kamerayı al bağla balona yolla gitsinnn

sonra izle o -dümmmdüz- dünyayı...

Bak söyledim daha önce istanbulda isen eğer -İstanbul üniversitesi Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi
34452 34119 Üniversite/Fatih-İstanbul adres sana...

gözlem geceleri var nerdeyse sinema bileti parasına git uzayı izle....sonra sor kendi kendine ya tüm gezegenler yuvarlakta bu bizim gezegen neden düz diye...Cevabı bulunca paylaş bizde öğrenelim...

sayfa 509
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET