Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya Teknik Üniversitesi
« önceki   123 ... 101112 ... 141516   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 11
Adem Karataşlı
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 04:21

Mersin Üniversitesi tamamen Selçuk'tan ayrıldı demek doğru olmaz.

Ama
Silifke
Taşucu
Mut
Gülnar gibi ilçelerdeki MYO'lar Selçuk'a ait idi.

Karaman Ahmet
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 17:41

Sonucta Mersin Üniversitesinin kurulusunda fakültelerinin cogu Konya Selcuk Üniversitesinin bünyesinden ayrilmis!

Selçuk Üniversitesi bünyesinden cıkan cevre illerdeki Üniversiteler

1.Niğde Üniversitesi
2.Mersin Üniversitesi (çoğu fakültesi SÜ'den ayrılma)
3.Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi
4.Aksaray Üniversitesi

Konya ilinin cevresinde yer alan dört il Selcuk Üniversitesinden nasiplenmis, Üniversite sahibi olmus.

Toplamdaysa Selcuk Üniversitesi bünyesinden 7 üniversite cikarmis:

Prof. Dr. Mustafa Sahin demiş ki:

Selçuk Üniversitesi, içinden yedi üniversite çıkardı. Bu konudaki tecrübesinin sekizincisi olacak Konya Teknik Üniversitesi’ni kurmaya yeteceğine inanıyorum…

http://www.yenimeram.com.tr/konya-teknik-universi ...172542.htm

Haliyle, cevrede üniversite ihtiyaci olan il kalmayinca, büyümeyle gelen hantallasma sebebiyle, YÖK ün tavsiyesiyle Selcuk Üniversitesi Konya sehrinin icinde kalacak sekilde büyüyecekti ve vu sekilde Konya Üniversitesi olarak egitime baslayan, daha sonra ise adi Necmettin Erbakan Üniversitesi olarak degistirilen ikinci devlet üniversitesine sahip oldu Konya sehri.

Simdiyse bir 8. kez Selcuk Üniversitesi bünyesinden yeni bir üniversite, Konya Teknik Üniversitesi doguyor.

Bu üniversiteler hadi üniversite kuralim diye kurulan üniversiteler degil. Selcuk Üniversitesi bünyesinde süregelen bir gelisimin meyveleri.

Konya Teknik Üniversitesi sonrasi Konyada Selcuk Üniversitesi bünyesinden dogarak hayata gecmesi muhtemel iki üniversite.

1. Tibbi bilimler agirlikli bir üniversite
2. Sosyal bilimler agirlikli bir üniversite

Neden?

Cünki Selcuk Üniversitesi Tip fakültesi alaninda devlet üniversiteleri arasinda Hacettepe Üniversitesinden sonra ikinci sirada.

Ayni basari Sosyal Bilimler dalindada devlet üniversiteleri arasinda bir ikincilikle tescillenmis.

http://www.hakimiyet.com/selcuk-universitesi-ve-m ...8784yy.htm

Hal böyleyken, etrafinda bulunan dört ile üniversite kazandirmis, toplamda bünyesinden 7 üniversite cikarmis bir Konya Selcuk Üniversitesiä, zamani gelince Selcuk Üniversitesi bünyesinde kabina sigmayan fakülteleri üniversiteye dönüstürmeyip, alanlarinda uzmanlasmalarina olanak tanimayip, hantallasma yüzündem Selcuk Üniversitesinidemi kaybetsin?

Yiğit3344
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 17:42

Alıntı:
Sonucta Mersin Üniversitesinin kurulusunda fakültelerinin cogu Konya Selcuk Üniversitesinin bünyesinden ayrilmis!

Allah aşkına yaz bakalım hangi fakülte selçuktan ayrılma. Çoğu demişsin bi de. Bir tane fakülte yaz lütfen.

Karaman Ahmet
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 17:45

Alıntı:
Alıntı:

Allah aşkına yaz bakalım hangi fakülte selçuktan ayrılma. Çoğu demişsin bi de. Bir tane fakülte yaz lütfen.

Basligi takip etmis olsaydin, benden önce yazan üyelerin senin sorunun cevabini kaynaklariyla coktan vermis oldugunu görürdün, bu soruyu sormazdin.

Yiğit3344
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 17:47

Ya yazarmısın bir tane fakülte. Sorum çok basit. Önceki mesajları okudum bu arada.

Daha çoğu demişsin birde. Oraya hiç girmiyorum. Sadece bir fakülte alalım.

Karaman Ahmet
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 17:50

Arkadaslar yazmis, bu konuyla alakali kaynaklar belirtmisler, bu konu bu sitede 8 yil önce bir egitimci üyemiz tarafindan bir basligin ilk mesaji olarak konu edilmis, sen istedin diye yillardir sitede bilinen bilgileri sana yeniden birde benmi siralayayim?

Okumasini biliyorsan, sorunun cevabini kaynaklariyla coktan almissindir!

Yiğit3344
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 17:53

Allah allah ya sabır madem arkadaşlar yazmış buyrun bir tane fakülte ismini verin lütfen. sadece bir adet fakülte ismi bekliyorum sizden. Ne kadar zor olabilir o arkadaşların yazdıklarından bir adetini yazmak.

Karaman Ahmet
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 17:55

Allah allah ya sabir, arkadaslar yazmis, bir cok kaynak ve sitede bu konuyla alakali baslik paylasmislar, okuyamiyormusun?

Kaynaklara ve basliga gir, oku, bu kadarmi zor bunu yapmak?

Adem Karataşlı
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 17:57

Bence konuyu abartmanın alemi yok. Zaten Mersin Üniversitesinin tamamının değil bazı bölümlerinin Selçuk'tan ayrıldığı belirtilmiş. Ayrıca Silifke Mut Gülnar Taşucu gibi ilçe MYO'ların eskiden Selçuk'a bağlı olduğunu bilmeyen yok.

Yiğit3344
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 17:57

Tamam sizin dediğiniz gibi olsun.Kaynak linkini verirmisiniz. Google taramalarından ulaşamadım.

Bu kadar beni uğraştırmak yerine o kadar fakülte içinden birini yazsanız ne olur anlamıyorum.

sayfa 11
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 101112 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET