Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas - Belediye Otobüsleri
« önceki   123 ... 156157158 ... 191192193   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 157
turan58

3 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 18:11

Bunlarin eskilerle ne farki varki sadece rengi değişik bunlarda eskilerin renginde olsa bir cok kimse araçların değiştiğinden haberi olmaz .?

kkemal58
3 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 18:28

Çok da kötü görünmedi gözüme. İç konforunu bilmiyorum ama dışı kötünün iyisi diyebilirim. Daha önce paylaşılan resimlerde çok daha kötüleri vardı. Buna şükür.

Misafir feb

3 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 22:04

sivas belediyesi yeni halk otobüsleri markaları 3 tane değişik markadan oluşuyor bilginiz olsun 1 KARSAN ATAK - 2 ISUZU NOVOCİTİ LİFE - 3 BMC otobüslerin geri kalanı üretiliyormuş hala fabrikaları birzat aradım sordum karsan fabrikasını isuzu fabrikasını birde bmc fabrikasını üçünede sordum en geç tam 1 buçuk ay sonraya sivas belediyesi yeni halk otobüslerinin tamamı 249 otobüs sivasa gelecekmiş

Ömer Mete
3 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 23:42

Ben bizim belediyenin mantığını cidden anlayamıyorum! İnat mı ediyorlar, Sivas’a bir garezleri mi var nedir bir türlü çözemedim. Normal birisi bunu yapmaz. Akıl var izan var. Otobüsleri yarım metre uzatmak için değişim mi olurmuş?! Hiç mi bir yer gezip görmemiş bunlar?! Ben yaptım olduyla iş yapılmaz. Şimdi bu otobüslere Sivas’ı 10 yıl mahkum etmeye ne hakkı var bunların. Adamlar oylama yaptı onu bile uygulamıyorlar! Şaka gibi! 3 kapılı olacak, 8,5 metre olacak vs. derken bu ucubelere kaldık. Allah akıl fikir versin! Yarın başka bir belediye başkanı gelsin, “ben bu otobüsleri değiştireceğim” desin kimsenin itirazı olmaz! Aynısını eski sanayide yapacaklar. O kocaman beton yığınlarını Sivas’ın göbeğine dikip çekilecekler. Sonra aynalı çarşıdan devamlı sitem ettiğimiz gibi ondan da şikayetçi olacağız, ama nafile!

Tanıdığım bir arkadaş bir berbere gitmiş. Diyor, berber saçımı doğru düzgün kesemedi, acemiydi galiba. Ben de o berber saçımı kesmeyi bitirir bitirmez kapıdan çıktım hemen başka bir berbere saçımı yeniden kestirdim. Şimdi aklıma arkadaşın bu anısı geldi. Bunların kentsel dönüşüm yaptığı yere iş bitiminin hemen akabinde yeniden dönüşüm yapılmalı! Otobüslerin değişimi biter bitmez de yeniden bir daha değişim yapılmalı! Memleketim tam Nasrettin hocalık!

Misafir 0a4

3 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 00:03

Fotoğraftaki araçların kliması yok mu ? Broşürde klima standart geçiyor. Araç sahipleri çok yakıyor diye mi taktırmadılar acaba ?

GkhanTR
3 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 01:59

Klima zorunlu toplu taşıma araçlarında. Resimde de belli oluyor aracın arkasına doğru. Ince olduğu için çok belli olmuyor.

sivasfutbol
3 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 02:08

Tek tip takım elbise ve kravat düzenine de artık geçmek gerekiyor en kısa zamanda.. Şöförler çok salaş giyiniyor artık köy minibüsü sürmediklerinin farkına varsalar iyi olur.

sivasfutbol
3 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 02:59

Bundan sonra meydana, üniversiteye, hasteneye arabamla giderken her durakta durup yolcu alacağım binmek isteyen olursa alırım götürürüm sırf şu belediye ve yandaşlarına gidecek paraların halkın cebinde kalması için... yazık yazık

türkkan58
3 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 07:29

Şu haberi okurmusunuz lütfen baştan sona kadar Allah aşkına palavraları okuyun belediye gerçekten çok teşekkür ederiz vatandaşınızı ezdirmediniz görüyoruz sonuçlarını yazıklar olsun.

Zaman daralıyor”
Ulaşımdan sorumlu Sivas Belediyesi Başkan Danışmanı Erdoğan Yuvacı, 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren engelli rampası bulunmayan ve 9 metrenin altında bulunan toplu taşıma araçlarının trafiğe çıkamayacağını söyledi. Halk Otobüslerinin değişmesi noktasında zamanın daraldığını hatırlatan Yuvacı: “Halk otobüsü işletmecisi arkadaşlarda bir gayret olduğunu görmüyorum. 2018 yılına kadar araçlar yenilenmezse belediye vatandaşını ezdirmez. İstenilen standartlardaki araçları alarak vatandaşını bir şekilde taşır”

GÜNDEM - 2017-10-21 08:50:13

“Zaman daralıyor”

Mehmet TIRPAN

Sivas Belediyesi Başkan Danışmanı Erdoğan Yuvacı, 1 Ocak 2018 itibariyle engelli aparatı olmayan toplu taşıma araçlarının trafiğe çıkamayacağını, Sivas Belediye Meclisi’nde 2012 yılında aldığı karar doğrultusunda halk otobüslerinin 8 yılda bir yenilenmesi gerektiğini söyledi.

Sivas’ta toplu taşıma yapan araçların 7 metre olduğunu ve ayrıca engelli rampasının da bulunmadığına dikkat çeken Yuvacı: “ Zaman çok daraldı. Buna rağmen halk otobüsü işletmecisi arkadaşlarda da bir gayret olduğunu görmüyorum. Böyle olursa ne olur? O tarih geldiği zaman araçlar yenilenmezse belediye vatandaşını ezdirmez, belediye vatandaşını mağdur etmez. İstenilen standartlardaki araçları alarak vatandaşını bir şekilde taşır” dedi.

Sivas Belediye Meclisi’nde 2012 yılında alınan karar doğrultusunda çalışma yaptıklarını hatırlatan Yuvacı: “Alınan kararda toplu taşıma araçları 8 yılda bir yenilenecek ve alınan araçlar da 9 metre ve üstü olacak’ deniyor. Biz bu araçlarla ilgili olarak fabrikaları dolaştık ve gerekli çalışmalarımızı yaptık. Dünyanın hiçbir tarafında 2 kapılı bir toplu taşıma aracı yok. İlla 3 kapı olmalı. 3 kapılı olabilmesi için de 9 metre ve üstü olması lazım. Şu anda kullanılan araçlarda engelli aparatı yok. Bu alınan karar doğru bir karar. Şu anda toplu taşımada kullanılan araçların uzunluğu 7 metre. Halk otobüsü işletmecisi arkadaşlarımızın almak istediği araçlar 8 ila 8 buçuk metre arasında ama bizim alınmasını istediğimiz araçlar da 9 metre ve üstü. Halk otobüsü işletmecilerinin almak istediği araçlar ile bizim almayı istediğimiz araçlar arasında araç başına 80 ila 100 bin lira arasında fark oluyor. Bu farktan dolayı otobüsçüler bizim düşündüğümüz ebatlardaki aracı almak istemiyorlar. Mevcutta kullanılan araçların normalde 2014 yılında değiştirilmesi lazımdı ama biz arkadaşlarımıza 3 yıl iyi niyet gösterdik. Mevcutta kullanılan araçlar 46 kişilik, onların almak istediği araçlar ise 51 kişilik. Dolayısıyla biz yolcu taşıma kapasitesini artıramayacaksak, vatandaşımız sağlıklı bir şekilde seyahat edemeyecekse o zaman bunları değiştirmenin bir manası yok. 1 Ocak 2018 itibariyle mevcut kullanılan toplu taşıma araçları dâhil engelli aparatı olmayan hiçbir toplu taşıma aracı trafiğe çıkamayacak. Buna belediye olarak biz müsaade etmiş olsak bile emniyet bu araçların trafiğe çıkmasına izin vermeyecek. Zaman çok daraldı. Buna rağmen halk otobüsü işletmecisi arkadaşlarda da bir gayret olduğunu görmüyorum. Böyle olursa ne olur? O tarih geldiği zaman araçlar yenilenmezse belediye vatandaşını ezdirmez, belediye vatandaşını mağdur etmez. İstenilen standartlardaki araçları alarak vatandaşını bir şekilde taşır” ifadelerini kullandı.

sivasfutbol
3 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 08:31

Sami Aydın verdiği sözü tutsun o zaman yetti artık ya Sivas’ın Sami Aydın’dan çektiği bu adam çıldırtacak beni

sayfa 157
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 156157158 ... 191192193   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM