Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Şeker Fabrikalarının Özelleştirilmesi Hakkında
« önceki   123 ... 252627 ... 444546   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 26
OkanY
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 23:39

Devletin işigücü yok bu fabrikaların muhasebe kayıtlarıyla mı uğraşacak?

mahmut11
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 01:55

Alıntı:

Sorarim burda aptal herif

İşte bu yaklaşım hiç bir zaman iktidar olamayacak yaklaşımdır.

Şunu da söyleyeyim.

Osmangazi Köprüsü ile bu olayın HİÇ BİR İLGİSİ YOK.

ELMALAR İLE ARMUTLARI KARIŞTIRMAYIN.

Bir önceki sayfalarda "Osmangazi de kapatılsın" gibisinden bir şey yazmış biri.

Evet doğan medya da 3.köprü iki ayaktan ibaret diyordu şimdi ise bitti. Yani boş nafile çabalar.

Bu iş yanlıştır deseniz anlarız da, siz bu iş yanlıştır demeyi bırakıp diğer doğruları yanlış gösteriyorsunuz.

murad_1299
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 07:31

Misafir, endişeleri silebilecek tek olasılık sözleşmeye şeker üretimine devam edilecek ve istihdam edilmiş olanlar korunacak aksi takdirde devlet sözleşmeyi feshedebilir maddeleri eklenmesi.
O olmaz bu olmaz diye birşey yok, sen somut güçler barındıracaksın elinde.

Fabrikaların zararları 70 milyon lira ise yıllık, bu rakam vekillerin sadece yıllık maaşlarından daha küçük bir rakam.

Gerçi ben şeker tüketmiyorum ama ailem ve sevdiklerim tüketiyor.

zafer1136

9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 07:54

senelerce özelleştirme yanlısı oldum.
çünkü o zamanın şartları bunu gerektiriyordu. çalışan takibi iş takibi ihale takibi mali takipler bütçe takipleri vs. vs yapmak çok zordu. yani denetlemek zordu. çiftlik gibi yöetiliyorlardı.

ayrıca teorik olarak olması gereken de buydu. devlet; eğitim, sağlık ve iç-dış güvenlik alanları haricinde hiçbir sektörde faaliyet göstermemeli sadece denetleyici olmalıydı.
zaten özelleştirmeler de yapıldı. (ben de şahsen Özelleşen şimdi yabancı menşeili bir şirkette çalışıyorum.)
devlet birçok alandan çekildi. doğru da yapıldı.

ama şimdi, bugünün şartlarıyla düşündüğümde, devlet gelişen iletişim şartlarında bu tür işletmeleri an be an takip edebilir, doğru yönetebilir, zarardaysa kar ettirebilir. neden yapsın bunu? devlet zaten son 10 yılda iyice "sosyal yardım" devleti oldu. sübvanse etmenin tek yolu nakit para vermek değil. bu fabrikaları açık tutmak da pekala bir sübvanse yoludur.70 milyon zarar çok kısa sürede kara geçilebileceğinin işaretidir. nasıl ki devlet bankaları milyar dolar görev zararından kara geçebiliyorsa, bunlarda optimum yönetim şartları ile karlı şirketler olabilir. ayrıca sosyal bir faydası, yerel bir önemi ve değeri ""kültürleri""de var bunların.
ayrıca ve en önemlisi vahşi kapitalizime "bir dur orada" demektir bu.
tüm dünya demokrasi-özgürlük-insan hakları vs. vs. vs. yalanları altında, dibine kadar devletçiliğe doğru gidiyor. ben niye reorganizasyonu çok da zor olmayan sosyal faydası çok fazla olan bu fabrikaları kapatayım?

kadir g
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 12:48

Alıntı:

Sayistay diye bir kurum var bu ulkede

Mustafa Taşlı

9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 13:17

Alıntı:

Melih Gökçek Ankara’da yaptığı parka 1.5 milyar lira harcarken düşünmeyen devlet elbette böyle küçük fabrikaların muhasebesi ile uğraşmaz. Uğraşsa görürdü bu işten ekmek yiyen köylüyü, çiftçiyi.

KEMALİYE 23
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 13:43

O 1.5 milyarı kimse görmez Ayrıca cemaatle çelişkili arsa konusundaysa kimse araştırmaz görmez sadece özelleştirmeye altyapı hazırlanır kendi hazırladıkları altyapının zararlarıda halkla paylaşılır işlem tamamlanınca hadi kapatalım zarar ediyor denir

murad_1299
9 ay önce - Pzr 11 Mar 2018, 14:41

Başbakan şeker üretimine devam edecekler dedi güzel fakat ama aynı cümlede ağzından 5 yıl kelimeleri de çıktı.

Misafir e1d

9 ay önce - Pzr 11 Mar 2018, 18:43

Samsun'da tekel fakrikaları kapandığından bu yana Samsun yerinde saydı.. Oysa ki 90ların gelecek vaat eden şehri idi.. Olay sadece işçi değil.. Üreticisi, nakliyecisi, bakkalı, dükkanı, yakıt istasyoncusu herkes sıkıntı yaşıyor.. 5 yıl çoook çabuk geçer

Misafir e0e

9 ay önce - Pzr 11 Mar 2018, 19:33

Sayıştay diye bir kurum var bu ülkede

Var ama adı var. Denetleme yapamıyor.

sayfa 26
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 252627 ... 444546   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET