Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 224
Misafir 489

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 13:22

Koru - Turkuaz Vadisi- Osbler kendi projesi. Ulaştırma bakanlığı durak yerlerini belirleyip projesini yapti. Ulaştırma bakanliğında bekliyor.

fastornado
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 13:38

Yanlış hatırlamıyorsam Tuna Başkan Ankarayı rahatlatacağız gibi bir şey söylemişti.

Tunç D.
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 14:16

Alıntı:
M2 Bilkent Şehir Hastanesi-Hacettepe Üniversitesi Beytepe kampüsü Raylı Sistem bağlantısı (Tramvay olabilir)

Bu hat esasında Anadolu Bulvarı üzerinden Macunköy’e kadar uzarsa müthiş olur,Bilkent Şehir Hastaneleri ve Eskişehir Yolu’nu hem M1 hem de Başkentray’a bağlayacak oldukça işlevsel bir hat olacaktır.

Misafir 404

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 15:07

Karapürcege metro metro metro is ti yo ruz. Trafikten, dolmuştan, otobüslerin doluluğundan canımız yandı yeter artık.

Serkan Berk
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 01:04

11.Kalkınma Planı kapsamında 2019- 2023 yılı arasında RAYLI SİSTEM (demiryolu, metro, LRTS, tramvay) YATIRIMLARI için TOPLAM
35 MİLYAR EURO'luk yatırım yapılacak.

Ankara'ya kaç tane raylı sistem düşer Acaba?

Misafir 41a

9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 01:30

Ankaraya duyulmamış proje vaadi gerekiyor son belediye seçimleri bunu gösteriyor artık ankaralı 4 şeritli yola doydu. Karayolu ile olmayacağını anladı...

mursel kasap
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 17:38

Bugün akm'den bindiğim 3027 nolu vagonun soldan 3 üncü kapısı açılmıyordu kapının üstüne kırmızı bir şey aşmışlar kapı arızalı olduğu için.

fastornado
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 18:12

@Mursel Kasap

Ankarada belediyesi tamamen atalet içinde. EGO ve metro işletmesi ciddi şekilde sorunlu.

Düzgün, verimli ve yenilikçi bir hizmet anlayışı yok.

Bakın ASKİ'nin başına su yönetimi konusunda uzman biri getirildi. ASKİ'de yıllardır hiçbir şey yapılmadığı için şuanda sıfırdan bir çok şeyi yapıyor. Kendini yeniliyor.

EGO ve metrolar ise konuyla ilgisiz kişilerce yönetiliyor. Bugün ulaşım denen şey artık bir mühendislik ve bilimdir. Örneğin İETT Genel Müdürü gene İETT içinden gelmiş doktoralı bir endüstri mühendisidir. Ankara'nın ki ise Maliye bölümü mezunudur ve idari kurumlarda idarecilik yapmıştır: Aile Bakanlığı gibi.

Mehmet0660
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 19:10

Ankarada referansla genel müdür olunuyor gidenin zamanında öyle idi tren yanıyor servis dışı hele geçenlerde tam bir saçmalık yaptılar macunköyde normalde servise girecek tren ortada bekler batıkent e gider yada direk boş olarak macunköyden servise başlar geçen hafta sabah 7/8 civarında macunköyde treni boşalttılar boş trenle inen yolcuları almak dururken boş treni beklettiler zaten batıkentten sincan yolcu su ile dolan tren e inen yolcuları bindirdiler bumu işletme bu mu hizmet tam bir eziyet dedim ya işe referansla başlayanlar dan anca bu kadar hizmet olur

Serkan Berk
9 ay önce - Pzr 18 Mar 2018, 22:10
Sorun Çözüldü !

Alıntı:
3 ay önce - Cum 15 Arl 2017 02:18

Geçen haftasonu Sıhhiye'den İvedik'e gittim.

Sıhhiye İstasyonu

1- Kimse yokken korku filmi sahnelerini andırıyor.

2- Batıkent Metrosu ve Ankaray güzergahını gösteren isli levha, kapkara duvarda asılı duruyor.

3- Metroya inenler mırıldanıp hangi yönün nereye gideceği peron olduğunu karıştırıyorlar.
Bundan 2 sene önce benim de başıma geldi. Akköprü'den yanlışlıkla Batıkent yönüne bindim.

4- Ortada camekan şeklinde bir pano var.
Camekanın içinde Fotokopi ile çekilmiş kağıtta: Dört metro hattı - Ankaray - Teleferik listelenmiş.

5- Metroya bindim. Hareket ettiğinde, Metro hatlarını gösteren yeni levhayı sonra farkettim.
Merdivenin köşesine takılmış. Yolcu peronlara indiğinde, yeni levhayı göremiyor. Arkasında kalıyor.

Bugün Sıhhiye İstayonundaki bu levhalar beni memnun etti. Israrla ve aklın yolu birdir.
Ne zaman takıldı bilmiyorum.
Yürüyen merdivenlerden inince, sol ve sağ kolonda hemen sizi karşılıyor levha.

(+)

Akköprü'de alt kata inmeden yüzeyde, ne tarafa gideceğini hala karıştırıyor bazıları. Yeni levhaları işaret ettim.

sayfa 224
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet