Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1702
mehmeterden198

9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 00:58

Dün televizyonda bir adam anlatıyordu. Kennedy nin sonunu da demir çelik lobisi getirmiş. Şimdi de seksen bin demir çelik işçisi için sekiz milyarlık Dünya'nın huzurunu kaçırıyorlar. Bu çelik lobisinin silah lobisiyle ortak hareket ettiği de bir gerçek.

KaanYE
9 ay önce - Pzr 11 Mar 2018, 14:28

Alıntı:
alim80

Vay arkadaş biz sana cevap vere vere dilimiz de tüy bitti senin felaket tellallığın konusunda zerre azalma olmadı

Ne kanlı dönüşümü, ne müdahalesi, ne ilker başbuğu. Yahu kaç senedir burada her 3 günde bir felaket olacak diye yazıyorsun Ve hala buna devam ediyorsun.

Burası muz cumhuriyeti bizde gulu gulu dansı yapan halkımıyız. Cidden yeter yav. yok işgal edecekler, yok golden bilmem ne , yok iç savaş yok pyd güneyden girecek bize.

pyd ye giren girdi.

Aldığın haplarımı yükseltirsin yada bırakırmısın bilmem de dön bir kaç yıldır yazdıklarına bak bir de bugün Türkiyenin durumuna.

Türkiye tarihinin en güçlü döneminde. Başka bir şey söylemeye de gerek yok bence bu konuda.Felâket Tellallığı dediğiniz şey bana göre maksimum tedbirli olmak için olabilecek her ihtimali değerlendirmektir.

Dönüşüm eninde sonunda olacak ve bunun yumuşak bir şekilde olabilmesi çok hayatî,zira herhangi bir sert dönüşümde Memleketimizin paramparça evet PARAMPARÇA olma ihtimali var.

Müdahale ve diğer seçenekler yumuşak dönüşüm yaşarsak gerçekleşmez.


Kafamı kurcalayan şey şu :

Çok şükür bizimkiler çok fazla zayiat vermeden Afrin Şehir Merkezine çok yaklaşmış durumdalar. Acaba diyorum bize sağlam operasyon çekmek için 'gel,gel' mi yapıyorlar,yaptılar ? Hani içimde bir şüphe var ve bu beni yiyip bitiriyor.. Evlat acısı bambaşka birşey. Askerlerimize birşey olur diye çok korkuyorum.

Yunanistan meselesini hafife almayalım. alim80 Sen kendin söylemiştin Hava Savunma Sistemlerimiz için 3-4 senemiz var diye.. Yunan'ın elinde biz bakarken stratejik tesislerimizi vurabilecek miktarda füzesi var. Bu adamların arkasında Almanya var o da belli.. Borç alan emir alır kaidesince emri oradan alıyorlar..

Bu Afrin,Hatay,Kuzey Suriye,Kuzey Irak meseleleri hep Enerji Geçiş Güzergâhıyla ilgili onu yazmaya gerek yok aslında. Peki Yeryüzündeki Enerji Devleri ve onların yönettikleri Ülkeler bizim bu hattı bozmamıza daha ne kadar müsaade edecekler ? El-Bab'ı hallettik. Afrin'i de halledersek oradan geçecek Enerji Koridoru'nu iptal etmiş oluyoruz. E bu adamlar salak mı ? Tabii ki saldıracaklar..

Anadolu'da bir laf vardır : Amerikalılar gece sürüye saldırıp gündüz çobanlarla yas tutan namussuzlardır,diye..

Çok işkilleniyorum çok. Bu Afrin meselesinde katakulliye getirilip saldırı pozisyonundan SAVUNMA pozisyonuna geçirilmekte var ki ABD çok namussuz olduğu için bu aklıma geliyor.. Bunlar bizim tespit edemeyeceğimiz şekilde Afrin'de kendi özel adamlarını konuşlandırmışlardır. Bakmayın bizim İHA'ların Güney'de Esadçıları tespit edip bombalayıp püskürttüğüne.. Bin tane oyun var Amerikalılarda. Farz edelim bir askerî kargo uçağından geceyarısı wingsuit giymiş yüzlerce özel donanımlı asker indiriyorlar. Bunu nasıl tespit edeceksiniz ? Etsenizde ne olacak ki adamlar oraya indikten sonra ?

Dikkatle izliyorum Afrin Merkez'e yaklaştıkça Yunanistan meselesi HIZLA alevlendi. Eli kulağında.

Öte yandan Erdoğan NATO'yu çağırdı. NATO geldiği yerden kolay kolay çıkmaz ve ortalık sürekli Kaos'ta kalır. Birde bu çağrıyı yapıyoruz ama Rusya buna ne diyecek ? Malûm ilişkilerimiz iyi yalnız bu çağrı nelere sebep olabilir ?

*Trakya'dan Suriye sınırına ve içine giden Zırhlı Birliklerin yerine tekrar yenileri takviye edilsin,

*Elde bulunan Hava Savunma Sistemleri İzmir ve İstanbul'daki Stratejik önemdeki yer ve tesisleri korumak üzere konuşlandırılsın(Petrol Rafinerileri,Boğaz Köprüleri,Askerî Hava Alanları vb. öncelikli olarak),

*Suruç, Akçakale, Ceylanpınar, Şenyurt, Nusaybin(özellikle burası) bölgeleri sür'atle tahkim edilsin,

*Doğu Karadeniz öncelikli olmak üzere Karadeniz Sahil Şeridi'nin tamamında Gerilla Harbinde uzmanlaşmış Asker,Polis yahut Halktan(emekli asker/polis) Gönüllüler sürekli gezer şekilde bulundurulsun. Uçaksavar monte edilmiş hızlı hareket kaabiliyetine sahip zırhlı araçlarla devriye gezsinler. Ayrıca Gemilere karşı sistemlerde monte edilmiş araçlarda bulunsun.

*Hatay'ın Kuzey sınırında (Hassa hattı) Fırtına Obüslerinden çokca bulunduralım zira adamlar bize pusu atıp sür'atle üzerimize gelmeye başladıkları vakit onlar gelmeden güçlerini muhakkak kırmamız lâzım. Ayrıca DroneSavar'ları da orada bulunduralım.

*Antakya,Arsuz,Defne,İskenderun,Samandağ olaylar patlak vermeden çok iyi izlenmeli ve olaylar başladığında ivedilikle sıkıyönetim ilan edilmeli.

*Donanmamız Samandağ açıklarında bulundurulmalı,olası bir harekâtta Lazkiye ve Tartus'taki üsler yok edilmelidir. Ayrıca Kırım açıklarında da büyük bir ateş gücü devriye gezdirilmeli.


zaferp

9 ay önce - Pzr 11 Mar 2018, 15:28

KaanYe endişelerinde haklı olabilir. Çünkü bu devletler ve onların sahipleri boş durmaz. Afrin meselesi bitmeden idlib sorunu başlayabilir. Devlette bunu tahmin ediyor ve bunun için hızlı bir şekilde şehir merkezi kuşatıldı. İdlib dikkat edilmesi gereken çok önemli bir yer. KaanYe hiç bahsetmiyor ama bir de Doğu Akdeniz sorunu var ve Kıbrıs. Kıbrıs'a dikkat. Sular çok ısınacak. Tabi bu 4-5yıllık bir süreç olabilir.
Zarrab davasından sonra dolar uçabilir ve erken seçim kapıda. Eğitimde ve sanayide reform değil devrim şart yoksa paramparça oluruz. Sadece sanayide reform yetersiz. Bunu ikinci mahmut da yaptı.

Yunan meselesine bir de Doğu Akdeniz sorunu eklenebilir sadece ege değil. Bir de bu yönden bakmak gerekir.KaanYE
9 ay önce - Pzr 11 Mar 2018, 20:02

Alıntı:
zaferp


Alıntı:
Çünkü bu devletler ve onların sahipleri boş durmaz


ABD : Enerji Geçiş Güzergâhları,Büyük İsrail,Mal Pazarı ve Tanrının Krallığını isteyenler.

Rusya : Akdeniz'de kalıcılık,Avrupa'ya Gaz İhracında Tekel olmak ve bunun için güzergâhları sağlam tutmak.

Almanya : Enerji ihtiyacını en kolay yoldan istediği şekilde sağlamak.

İsrail : Bölgedeki Devletlerin güçsüzleştirilmesi,toprak ilhakı.

İngiltere : Ne ..k yediğini pek kestiremeyeceğimiz ülke. Mahalle yanarken saçını tarayan O..u.


Evvelce bahsedilen Hazar Kaynaklarını Türkiye by-pass edilip Avrupa'ya aktarma işinde rota Kuzey Irak ve Kuzey Suriye ve ardından Akdeniz'e açılacak bir Kürt Devleti idi. Ne oldu ? Bu plan şimdilik akamete uğradı gibi gözüküyor ama vazgeçerler mi ? Hiç sanmam.. Oyuncu çok..(TÜRKİYE HEDEF,çünkü kendi topraklarından Enerji Geçişini istiyor),

İsrail Arzı Mevud'dan vazgeçer mi ? Hayır.(TÜRKİYE HEDEF,çünkü Vaad edilen toprakların bir kısmı Türkiye'de),

Plan neydi ? Türkiye'ye fetoşu halife olarak monte etmek,diğer İslâm Ülkelerini birleştirmek ve mallarını bu geniş coğrafyada ayrıcalıklı olarak pazarlamak. Ne oldu ? 15 Temmuz. Ve babayı aldılar.(HEDEF halen TÜRKİYE) ve Böyle bir kukla Birlik'i kurmak için her türlü makarayı çevirirler. Hatta Chp'ye veya başka bir sol partiye İslâm Birliği bile kurdurturlar. Tabi adı öyle olmayacak,Ezilenlerin Birliği v.s. gibi. Yaparlar mı ? Yapmak isterler. Şu andaki en mühim mevzu Millî Muhalafet eksikliği. Ya biz kendi içimizden çıkaracağız ya da ipleri dışarıda olanlar %50 olarak karşı cenahı toparlayacaklar.

Tanrının Krallığı ? 7 Klise Türkiye'de ve bu adamlar bizim için hiçte iyi niyet beslemiyorlar. Hedef yine TÜRKİYE.

RUSYA'nın ne zaman çark edeceği bilinmez ama bir çark ederlerse Hava Savunma Sistemimizden ötürü bize çok ağır kayıp verdirirler. Her türlü..Ağır Bombardımandan tutun Konvansiyonel Silahlara kadar..Ayıyla yatağa girilmez,ama girdik bir kere..

Almanya'nın yıllardan beri sinsi sinsi yaptıklarını hepimiz biliyoruz. Üzerimize itlerini(Yunanistan) salmaktan çekinmeyeceklerdir.

Ha birde Rusya'nın iti var Ermenistan..küçük ama mide bulandırıyor dikkatli olmak lâzım.

İsrail şu an için bizimle birebir mücadele etmese de kısa bir zaman sonra Şii Eksenini yarmak için her türlü Askerî Operasyona başlayacaklarını sanıyorum. Zaten kendileri de bunu ara sıra beyan ediyorlar.Yani her türlü HEDEF halinde bir ülke iken benim yazdıklarım neden 'ense karartma' olarak görülüyor ? Tedbir almak lâzım değil mi ? Hem de en kallavisinden.

Alıntı:
KaanYe hiç bahsetmiyor ama bir de Doğu Akdeniz sorunu var ve Kıbrıs. Kıbrıs'a dikkat. Sular çok ısınacak. Tabi bu 4-5yıllık bir süreç olabilir.


Bahsettim ama direkt değil. Zaten Yunanistan'la Rum Kesimi kardeş. Enerji muhabbetinden ötürü sular ısındı bile. 4-5 yıllık bir sürecin KAPIMIZDA olduğunu sanıyorum. Tansiyon giderek artıyor,arttırılıyor.

*Maksat Türkiye'nin kendisini by-pass edip Enerji Koridoruna sapladığı Hançeri çekip çıkartmak ve bunun için alim80 ne kadar söylerse söylesin bize pusu kurup/kurdurup çok şiddetli saldıracaklardır. Bunun için artık tek başına Örgütlerin yetmediğini gördüler. Sırada Örgütlerle beraber Ülkelerde var(Yunanistan ve Ermenistan).

Afrin'de bizimkiler insanî koridor açıp sivilleri tahliye edelim demiş. Bilahare Meskûn Mahâl Operasyonu'na başlayacaklarmış. Böyle bir durumda bizim Afrin'i almamız zaten mukadderat. İşte bunun önüne geçmek için :

1-Yunan Saldırısı ve eş zamanlı Ermenistan saldırısı,

2-Bir önceki mesajda saydığım Suriye sınırındaki ilçelerimize çok süratli ve ağır zayiat vereceğimiz baskınlar,

3-İçeride hareketlenmeler(her türlü).

4-Suriye'ye NATO Müdahalesi.

Muhakkak deneyeceklerdir. Nefes borularına basıyoruz çünkü..

Alıntı:
Zarrab davasından sonra dolar uçabilir ve erken seçim kapıda. Eğitimde ve sanayide reform değil devrim şart yoksa paramparça oluruz. Sadece sanayide reform yetersiz. Bunu ikinci mahmut da yaptı.

Yunan meselesine bir de Doğu Akdeniz sorunu eklenebilir sadece ege değil. Bir de bu yönden bakmak gerekir.


Her ne kadar inkâr edilse de son zamanlarda yapılanlar bende de Erken Seçim olabilir izlenimine yol açtı. Bağımsız veriler Ekonomimizin çokta iyi olmadığını zaten gösteriyor. Devrim'e ihtiyacımız var ama bu yumuşak ortamda ve bu yumuşak yönetimle devrim mevrim yapamayız. Bize askerî disiplinli Sivil bir Teknokrat Yönetim şart.

Ohal'den bu yana bir tık üste yani Askeri Yönetim tarzı çok sıkı bir yönetime geçeceğimizi yazıyordum. O zamanlar geliyor. Sonumuz hayr olsun.


Olgun AKBAL
9 ay önce - Pts 12 Mar 2018, 22:25

Alıntı:
KaanYE
Afrin'de bizimkiler insanî koridor açıp sivilleri tahliye edelim demiş. Bilahare Meskûn Mahâl Operasyonu'na başlayacaklarmış. Böyle bir durumda bizim Afrin'i almamız zaten mukadderat. İşte bunun önüne geçmek için :

1-Yunan Saldırısı ve eş zamanlı Ermenistan saldırısı,

2-Bir önceki mesajda saydığım Suriye sınırındaki ilçelerimize çok süratli ve ağır zayiat vereceğimiz baskınlar,

3-İçeride hareketlenmeler(her türlü)

4-Suriye'ye NATO Müdahalesi.

Muhakkak deneyeceklerdir. Nefes borularına basıyoruz çünkü..


Türkiye'nin Afrin'i ele geçirmesi öncesinde, dış mihrakların oynayacağı koz yani 3 nolu şık şu sıralar deneniyor zaten;

Şu sıralar dikkat ettiniz mi, ilk önce İstanbul Özel Halk Otübüsleri şoförleri, İBB'yi protesto amaçlı kontak kapattılar. Ardından bazı taksiciler UBER şirketi organizasyonundaki araç şoförlerine ve müşterilerine saldırılar düzenlediler. Bugünde İstanbul Taksiciler Esnaf Odası İstanbul'da eylem yapmış.
Normalde 15 milyon nufüslu İstanbul'da bu gibi toplumsal olaylar eskiden de oluyordu, taksi ve otobüs esnafı tabi ki ekmeğinin peşindeler, fakat bu tarz eylemler tesadüf mü yoksa bilinçli mi ? Zaten OHAL var, ortalık karışık, bu gibi basit eylemler, ikinci bir Gezi Olayını tetikleyebilir. (Allah devletimizi korusun) Çünkü, eyleme katılanlar, 15 milyon nufüslü İstanbul'un ulaşımını sağlayanlar otobüs ve taksiler... Toplu ulaşım İstanbul'da yavaşlar veya durursa ne olur ?

Alıntı:
İstanbul'da halk otobüsleri kontak kapattı
Kontak kapatan bir grup otobüs sahibi, Olimpiyat Stadı çevresinde toplandı. Eylemin Avrupa Yakası'ndaki 600 otobüsü kapsadığı belirtiliyor
Haber Kaynağı: HaberTürk http://www.haberturk.com/istanbul-da-halk-otobusl ...ti-1869018

Taksicilerden adliye önünde UBER eylemi
İnternet üzerinden taksi hizmeti veren UBER'e dava açan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, 200'e yakın üyesiyle İstanbul Adalet Sarayı önünde toplandı
Haber Kaynağı: Sabah

Taksiciler Odası Başkanı: Sağı solu yakmak istemiyoruz
Mahkeme önünde açıklamalarda bulunan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, " Avrupa ülkelerinde taksicilerin eylem yapıp sağı solu yakıp yıktığı gibi biz de burada böyle bir eylem yapmak istemiyoruz. Ama Meclis üzerine düşeni yapmazsa taksicinin sabrı taşar, her şeyi yapar" dedi
Haber Kaynağı: HaberTürk http://www.haberturk.com/caglayan-da-uber-davasi-1872402


Alıntı:

KaanYE
Bahsettim ama direkt değil. Zaten Yunanistan'la Rum Kesimi kardeş. Enerji muhabbetinden ötürü sular ısındı bile. 4-5 yıllık bir sürecin KAPIMIZDA olduğunu sanıyorum. Tansiyon giderek artıyor,arttırılıyor.

Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi Yönetimleri her dönem tam anlamı ile kardeş olmadılar.
Federal Kıbrıs Cumhuriyeti zamanında (1960-1974) Yunan Cuntası ile Kıbrıs Devlet Başkanı Makarios'un arası pekte iyi değildi. Makarios o zamanlar SSCB ile yakın ilişkiler içindeydi, NATO'dan ziyade Sovyetleri destekliyordu, bu durumdan rahatsız olan ABD yönetimi (Özellikle dönemin ABD Dış İşleri Bakanı Kissinger) Yunanistandaki Cuntayı (beraberinde EOKA) kullanarak adada karışıklıklar oluşturarak yönetimi ele geçirmeye çalıştılar.
Yunan Cuntası Makarios'a bir kaç kez suikast düzenlemiştir. Makarios'un içinde bulunduğu helikopter EOKA'cılar tarafından taranmış, helikopter acil iniş yaparak Makarios bu saldırıdan kurtulmuş. Bir sonraki denemede ise, Makarios'un makam aracının hemen yakında EOKA'cıların yola önceden döşediği mayın patlamış, Makarios yine bu saldırıdan kurtulmuş. Fakat 15 Temmuz 1974 günü (15 Temmuzlar hep tehlikeli ) Yunan Cuntası'na bağlı askeri birlikler Makarios'un Lefkoşa'daki devlet sarayını tanklar ile vurmuş, Makarios Sarayın arka kapısından kaçmış, bir kaç ay kadar yurt dışında kalmış.
1974 yılından günümüze Kıbrıs Rum Kesimindeki bazı ikidarlar Yunanistan'ı anavatan gibi görsede bazı dönemlerde öyle olmamış. Örneğin Makarios'un kurduğu AKEL partisi, 2008 yılında iktidara geldiği zaman Lefkoşa'daki devlet dairelerindeki Yunan Bayraklarını kaldırmış, sadece Kıbrıs Cumhuriyetinin bayraklarını asmışlardır, çünkü AKEL partisi, Yunanistan'dan bağımsız bir Kıbrıs Cumhuriyetini savunmaktadırlar.

Ayrıca, Rum kesimindeki nufüs ile Yunanistan'daki nufüs arasında direkt olarak bir kan bağı bulunmamaktadır, aralarındaki bağı en çok sağlayan Ortodoks mezhebinden olmaları ve aynı dili konuşuyor olmalarıdır. Büyük İskender Döneminde Yunanlılar Kıbrıs'ta koloniler kurmaya çalışsalar da, adada tam anlamıyla bir hakimiyet sağlayamamışlardır. M.S 388 yıllarında Roma İmparatorluğunun parçalanması neticesinde, Bizans İmparatorluğunun etkisi altına giren Kıbrıs'ta din ve dil değişimi yaşanmaya başlamış. Bizans İmparatorluğunun etkisi ile Kıbrıslı Rumlar Ortodoks mezhebine girmişler, Rumca ile tanışmışlardır. Kıbrıslı Rumların kökeni daha çok Lübnan, Mısır ve Suriye'deki Levent bölgesine dayanmaktadır, zaten bir Yunan vatandaşı ile Kıbrıslı Rum birbirlerine pek benzememektedirler.

Son 50 yıldaki iç karışıklar, saldırılar, ardından barış harekatı... Kıbrıs Sorununu sürekli haberlerde izledik... Kıbrıs Adası, peki neden bu kadar çok üzerinde duruluyor, bence alttaki resim her şeyi açıklıyor;Alıntı:
ABD'nin petrol devi ExxonMobil'in sondajını korumak için 6. Filo Kıbrıs açıklarında
Kıbrıs Cumhuriyeti'nin Münhasır Ekonomik Bölgesi'ne İtalyan petrol şirketi ENI'nin göndermek istediği Saipem 12000 adlı sondaj gemisini Türk savaş gemilerinin engellemesinin ardından ABD'nin petrol devi ExxonMobil'in, Kıbrıs açıklarına gönderdiği araştırma gemilerine Amerikan donanmasından 6. Filo'nun eşlik ettiği belirtildi.alim80
9 ay önce - Sal 13 Mar 2018, 01:32

Alıntı:
Türkiye'nin Afrin'i ele geçirmesi öncesinde, dış mihrakların oynayacağı koz yani 3 nolu şık şu sıralar deneniyor zaten;

Şu sıralar dikkat ettiniz mi, ilk önce İstanbul Özel Halk Otübüsleri şoförleri, İBB'yi protesto amaçlı kontak kapattılar. Ardından bazı taksiciler UBER şirketi organizasyonundaki araç şoförlerine ve müşterilerine saldırılar düzenlediler. Bugünde İstanbul Taksiciler Esnaf Odası İstanbul'da eylem yapmış.


Kaan 2Burç

9 ay önce - Sal 13 Mar 2018, 07:51

Alıntı:
Türk savaş gemilerinin engellemesinin ardından ABD'nin petrol devi ExxonMobil'in, Kıbrıs açıklarına gönderdiği araştırma gemilerine Amerikan donanmasından 6. Filo'nun eşlik ettiği belirtildi.


ABD zaten şu an dünyadaki en çok petrol üreten ülke. Ve henüz Alaska olduğu gibi duruyor. Kıbrıs'da bir adet sondaj ile kafayı yemezler. Olsa olsa Rusya'nin lazkiye üssü içindir.


Olgun AKBAL
9 ay önce - Prş 15 Mar 2018, 14:02

Alıntı:

Olgun Akbal
Türkiye'nin Afrin'i ele geçirmesi öncesinde, dış mihrakların oynayacağı koz yani 3 nolu şık şu sıralar deneniyor zaten;

Şu sıralar dikkat ettiniz mi, ilk önce İstanbul Özel Halk Otübüsleri şoförleri, İBB'yi protesto amaçlı kontak kapattılar. Ardından bazı taksiciler UBER şirketi organizasyonundaki araç şoförlerine ve müşterilerine saldırılar düzenlediler. Bugünde İstanbul Taksiciler Esnaf Odası İstanbul'da eylem yapmış.
Normalde 15 milyon nufüslu İstanbul'da bu gibi toplumsal olaylar eskiden de oluyordu, taksi ve otobüs esnafı tabi ki ekmeğinin peşindeler, fakat bu tarz eylemler tesadüf mü yoksa bilinçli mi ? Zaten OHAL var, ortalık karışık, bu gibi basit eylemler, ikinci bir Gezi Olayını tetikleyebilir. (Allah devletimizi korusun) Çünkü, eyleme katılanlar, 15 milyon nufüslü İstanbul'un ulaşımını sağlayanlar otobüs ve taksiler... Toplu ulaşım İstanbul'da yavaşlar veya durursa ne olur ?


Belki bazı kişiler düşüncelerimi fantastik bulabilir fakat, son bir haftada gerçekleşen İstanbul toplu ulaşımı ile alakalı olayları incelediğimizde, tesadüfen bu olayların yakın tarihlerde gerçekleşmesi oldukça ilginç bir durum, matematikteki olasılık kavramının mantığına ters bir durum değil mi ?

Geçtiğimiz hafta, önce halk otobüsleri eylemi, ardından taksicilerin eylemi, ardından 3 gün önce raydan çıkan bir tramvay. Bugün kafa kafaya çarpışan tramvaylar, sizce bunların hepsi tesadüf olabilir mi son bir hafta içerisinde ?
Tramvaylar geçmiş zamanlarda da hep arıza yapıyordu, asıl mesele bu değil. Asıl odaklanılması gereken nokta, son 3 gün içinde gerçekleşen iki kazaya baktığımıza, bir tramvay raydan çıkıyor, diğer kazada tramvaylar kafa kafaya çarpışıyor, bu kadar kısa süre içerisinde bu iki kritik ölümcül arızanın yaşanmasında İstanbul Toplu Ulaşım yetkililerinin hatası olmayabilir, sabotaj ihtimali var...

Alıntı:
Son dakika... Topkapı'da tramvay raydan çıktı
12.03.2018 - 21:43
Haber Kaynağı: HaberTürk http://www.haberturk.com/son-dakika-topkapi-da-tr ...ti-1873443
Habipler hattında sefer yapan tramvay Topkapı'da raydan çıktı. Metro İstanbul'un Twitter hesabından yapılan açıklamada, Topkapı-Habipler tramvay hattının Ali Fuat Başgil ve Topkapı bölgelerinde teknik arıza meydana geldiği belirtildiAlıntı:
Son dakika: Topçular istasyonunda tramvay kazası
15.03.2018 - 11:52
Haber Kaynağı: HaberTürk http://www.haberturk.com/son-dakika-topcular-ista ...ti-1877325
Topçular istasyonunda tramvayların çarpışması sonucu makinist ve 13 yolcu hafif şekilde yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla hastaneye kaldırıldıKaanYE
9 ay önce - Prş 15 Mar 2018, 19:25

Alıntı:
Olgun AKBAL

Belki bazı kişiler düşüncelerimi fantastik bulabilir fakat, son bir haftada gerçekleşen İstanbul toplu ulaşımı ile alakalı olayları incelediğimizde, tesadüfen bu olayların yakın tarihlerde gerçekleşmesi oldukça ilginç bir durum, matematikteki olasılık kavramının mantığına ters bir durum değil mi ?

Geçtiğimiz hafta, önce halk otobüsleri eylemi, ardından taksicilerin eylemi, ardından 3 gün önce raydan çıkan bir tramvay. Bugün kafa kafaya çarpışan tramvaylar, sizce bunların hepsi tesadüf olabilir mi son bir hafta içerisinde ?
Tramvaylar geçmiş zamanlarda da hep arıza yapıyordu, asıl mesele bu değil. Asıl odaklanılması gereken nokta, son 3 gün içinde gerçekleşen iki kazaya baktığımıza, bir tramvay raydan çıkıyor, diğer kazada tramvaylar kafa kafaya çarpışıyor, bu kadar kısa süre içerisinde bu iki kritik ölümcül arızanın yaşanmasında İstanbul Toplu Ulaşım yetkililerinin hatası olmayabilir, sabotaj ihtimali var...


Hocam her fikir benim için değerlidir,beyin fırtınasıdır. Siz lütfen yazmaya devam edin. Yalnız belirtmem gereken birşey var ki bu tür olaylar sabotaj dahi olsa bir ülkeyi çalkalamaya yetmez,heleki yerel olan şeylerse.. Siz mikro planda örnekler vermişsiniz doğrudur. Ve fakat meselâ Taksicilerin Eylemi daha çok Küreselleşme ile beraber yerel unsurların rekabetinin azalması meselesi..

Diğer yandan kazaların büyük kısmı ihmal ve dikkatsizlikten kaynaklanıyor. Burası Türkiye ve adamakıllı birşeyler hakkında tedbir alınması zordur. Ancak başımıza gelince anlarız. Fikirlerinize saygı duymakla beraber Küresel Güçlerin ülkemizde böyle meselelerle ilgilenip bunlara bel bağlamasını mantıksız buluyorum.

Gelelim Afrin meselesine..

Daha önce yazmıştım. Önden Evlatlarımız değilde diğer unsurların sahaya gönderilmesini. Olay ciddi bir noktaya geldi ki o da Meskûn Mahâl Çatışmaları. Şu ortamda önden TSK haricinde diğer unsurların gönderilmesi elzem. Biz Hava ve Topçu unsurlarımızla destek vermeli ve Afrin'in Giriş-Çıkışlarını kapatmalıyız ki adamlar mühimmat yahut eleman desteği alamasınlar. Bir süre sonra cephaneleri de tükenecek ve teslim olmaya başlayacaklardır.

Ülkemiz için diğer çok önemli mesele kırılgan Ekonomimizdir. Sür'atle bu konuda birşeyler yapılmalı.

Şimdilik Afrin merkeze harekât gerçekleşene kadar susmak en iyisi. İnşallah çok zayiat olmadan bu badireyi atlatırız.


KaanYE
9 ay önce - Cum 16 Mar 2018, 19:11
YENİ 28 ŞUBAT'MI GELİYOR ?


Bunu yazmayı unutmuşum hemen ekliyorum.

Anıtkabir'deki parktan şimdi de birtakım zevatın Din hakkında konuşmalarına kadar geldik -ki bana göre Derin Devlet'in ajanları olanları da vardır aralarında-.

Kaynata kaynata suyu taşırmaya çalışan Derin Devlet(ben ona derin NATO,Gladyo,ABD ve İngiltere'nin içimizdeki bağlantıları diyorum) gerçektende istediğini alma yolunda ilerlerken Erdoğan'ın bazı manevraları ile püskürtülüyor. Her ne kadar şu güncelleme mevzusundan dolayı bir kesimin tepkisini toplasa da pusuda bekleyen Derin Tayfa'yı savuşturdu bir nebze..

Pusudalar.

Uyursan ölürsün kardeşim.


Not :

http://www.hurriyet.com.tr/amp/gundem/polisten-bi ...9ihsm5240P


http://www.cumhuriyet.com.tr/amp/haber/turkiye/94 ...tildi.html

https://www.gazeteduvar.com.tr/gundem/2018/03/13/ ...olduruldu/

Bu olaylara karışan polislerin ayrıntılı istihbarat incelemesi yapılmalı. Banka hesapları, Telefon kayıtları tek tek incelenmelidir. Tramvay kazaları değil bu tip olaylar halkı galeyana getirebilir. Çok dikkatli olmamız lâzım. Devlet memuru da haksızsa meslekten ihraç edilmelidir. Af yok.sayfa 1702
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET