Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir Banliyö Hattı (BAL-RAY)
« önceki   123 ... 13141516   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 14

Balıkesir'e Banliyö Hattı Yapılması Uygun Olur mu?
Evet 72.2%  72.2%  [104]
Hayır 9.0%  9.0%  [13]
Şimdilik Hayâl 18.8%  18.8%  [27]
Toplam Oy : 144

Cemal Özen
1 yıl önce - Prş 01 Hzr 2017, 21:55
3,5 yıl öncesinden bir video. İzleyeniniz olmuştur mutlaka.

06:00 da itibaren Lojistik Merkezinin konusu geçiyor. Hatta tam oradan geçiyor. Videonun ilk 7 dakikasında bu başlıkta konuşulan Bal-Ray güzergahını video görüntüsü şeklinde görmek mümkün.


Çağrı1045
1 yıl önce - Pzr 04 Hzr 2017, 22:56

Çalışmalar devam ediyor mu bilgisi olan var mı ??

Erdal Düven

1 yıl önce - Sal 24 Ekm 2017, 23:29
İstifa haberleri gündemdeyken gelde inan


Alıntı:

(+)

(+)

(+)

(+)


Balıkesir’e 103 Milyon dolarlık yatırım

Büyükşehir’in Milenyum projesi "BALRAY" Edip Uğur ile hayat buluyor. Birileri Balıkesir için siyasi hesap yapıyor, Edip Başkan yatırım yapıyor. 23 kilometrelik güzergâhta Balıkesir’de şehir içi taşımacılığa hizmet edecek şekilde banliyö sistemini inşa ediliyor.

Büyüyen Balıkesir'in trafiği "BALRAY" ile rahatlayacak

Balıkesir’de hayata geçecek raylı sistemin Otogar – OSB 1. etabının hayata geçmesinin ardından Edremit Yolu'nda Kabakdere'ye kadar uzanacak 2. etaba geçilecek. Yılda 12 milyon yolcu taşıması hedeflenen raylı sistem hattı, Balıkesir kent merkezinde toplu taşımanın payını artırarak trafiği rahatlatacak ve 103 Milyon dolarlık yatırım yapılacak.

Balıkesir demir ağlarla örülecek

İlk etapta yapılacak mavi hat ile Ayşebaşı(Toki), Otogar, Sanayi, Kipa AVM, Çayderesi, TTM, Enstitü, Plavne, Telekom, Yeni Hastane, Organize Sanayi Bölgesi, Gökköy Lojistik merkezi olarak planlandı. Mavi hahtın tali bölümünde ise Gümüş çeşme 1. Gündoğan PTT ve 2. Gündoğan olarak İkinci etap olarak planlandı. yeşil hattın, Adnan Menderes, oto galericiler sitesi, Kuva-yi Milliye, Baş çeşme, Çay mahallesi, Yıldırım istasyonları yapılacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan, “Terminal-OSB arası Raylı Sistem Hattı” Terminal'den başlayıp Sanayi, Gar ve Yıldız duraklarına uğradıktan sonra Organize Sanayi Bölgesi'ne kadar uzanacak olan hattın işletmesini Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yapacak. TCDD ile protokol imzalayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi proje kapsamında yapılacak istasyonlar, üstgeçitler ve kullanılacak trenlerin seçimi için de çalışmalara başladı. Yerli araç kullanılması düşünülen hattın 2018 yılına kadar hizmete açılması planlanıyor. 1. etabın tamamlanmasından sonra 2. etap olan Edremit – Kabakdere hattının gerçekleştirilmesi için çalışmalara başlanacak.

Balıkesir'de Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur tarafından gerçekleştirilecek. TCDD ile protokol imzalayan Büyükşehir Belediyesi; istasyonlar, üstgeçitler ve trenler için de çalışmaları başlattı. Başkan Uğur, “ 103 milyon dolar yatırımla hayata geçecek proje için, Yerli araçlar kullanmayı tercih edeceğiz. 2018 yılına kadar raylı sistemi hizmete açmayı planlıyoruz.”dedi

Büyükşehir TCDD ile el ele

Bu protokol ile Balıkesir il sınırları içerisinde yapılması planlanan hızlı tren garı, terminal, Organize Sanayi Bölgesi arasındaki demiryolu hat kesiminde Devlet demiryolları tarafından söz konusu hattın modernizasyonu yapılarak işletmeye hazır hale getirilmesi. Büyükşehir tarafından banliyö duraklarının yapılması, duraklar ile banliyö hatları arasındaki aktarma noktalarının düzenlenmesi, demiryolu tren işletmecisi olma şartının yerine getirilerek, banliyö işletmeciliğinin yapılması işi protokol ile de Balıkesir’in Banliyö işletmeciliği ile ilgili çalışmalar TCDD ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yerine getirilecek.

Kaynak ;

Son dakika Balıkesir

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=14621 ...3437823378
En son Erdal Düven tarafından Çrş 25 Ekm 2017, 12:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Maintenance
1 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2017, 00:11

Çok güzel gerçekten

Ismail 69
1 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2017, 10:30

Kısa sürede gerçekleşir inşallah.

Misafir c6e

1 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2017, 16:41

EvetTevfik Metin Tanöven

1 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2017, 18:29

Haritada gösterilen mavi hattın 2018 yılına kadar hizmete açılacağı söylenmiş ama bana göre imkansız . Mevcut demiryolu bildiğim kadarıyla tek hat , ayrıca uzatılacak bölümleri geçtim hattın çift hatta çıkarılması , istasyonların yapılması , alt üst geçitlerin yapılması ve diğer işlerle birlikte test sürüşlerinin 2 ayda tamamlanıp açılması çok zor . İki ayda bunun bitmesi için belediye başkanının elinde sihirli bir değnek olması lazım . Ben istifası istenen bir belediye başkanıyla tcdd nin protokol yaptığına bile inanmıyorum .

Erdal Düven

1 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2017, 21:38

Alıntı:

Ben istifası istenen bir belediye başkanıyla tcdd nin protokol yaptığına bile inanmıyorum .Büyükşehir ile TCDD arasında protokol yapılmıştı bu kesin fakat son günlerde yaşanan siyasi gelişmeler ışığında neler olur onu bilemiyorum.


sedat1010
1 yıl önce - Sal 07 Ksm 2017, 11:49

kentin trafiğini herşeyini rahatlacak olan bu banliyö işi ama görünüşe göre gelişme yok

altanaltu
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 00:58
Balıkesir'de tramvay hattı için anket çalışmalarına başlandı


Balıkesir'de geçtiğimiz yıl protokolü imzalanan Balray projesinden sonra şimdi de tramvay için ön çalışmalara başlandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun yeni projelerinden birisi olan Milli Kuvvetler Caddesi’ne tramvay hattı kurulmasına ilişkin anket çalışmaları başladı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun proje lansman toplantısında açıkladığı ve halka sormadan yapmayacaklarını açıkladığı Milli Kuvvetler Caddesi’ne tramvay hattının kurulmasına ilişkin anket çalışmaları start aldı.

Milli Kuvvetler Caddesi üzerindeki tüm esnafa ve Balıkesirliler’e tek tek sorulan “Tramvay istiyor musunuz?” sorusunun cevabını arayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi görevlileri önümüzdeki günlerde çıkan sonucu Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na sunacak. Halkın ve esnafın talebi doğrultusunda projenin hayata geçirilip geçirilmeyeceği belli olacak.

Kaynak: https://www.reklam_link.com/gundem/balray-dan-sonra ...h3187.htmlsayfa 14
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 13141516   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara