Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Cemoli D18
6 ay önce - Prş 01 Mar 2018, 22:53

Misafir 2bc

6 ay önce - Cum 02 Mar 2018, 01:04

Doğu Guta'da halk bölgeyi terk etmiyor.

BM, Suriye'deki kuşatma altındaki Doğu Guta için alınan 'insani mola'da bölgeden sadece 2 kişinin ayrıldığını açıkladı.

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, ''Kuşatma altındaki bölgeden Rusya'nın 5 saatlik (insani mola) teklifi üzerine 2 kişinin çıktığı bildirildi.'' yanıtını verdi.

HALK BÖLGEYİ TERK ETMİYOR

BM'nin 5 saatlik insani mola görüşmelerine dahil olmadığını söyleyen Dujarric, ''Bizim mesajımız net, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) 30 gün ateşkes talep eden 2401 sayılı kararının uygulanması gerekiyor.'' dedi.

Dujarric, sahadaki koşullar müsaade ettiğinde BM'nin, kuşatma altında bulunan ve insani yardıma muhtaç kişilere yardım götürmeye hazır olduğunu vurguladı.

BMGK'de 24 Şubat'ta Suriye'ye insani yardım ulaştırılabilmesi ve özellikle rejim kuşatması altında bulunan Doğu Guta'daki ağır hasta ve yaralıların tahliyesi için en az bir ay insani ateşkes kararı aldı ancak taraflar bu kararı hala uygulamıyor.

Bunlarin kime yardim goturecegi iyi takip edilmeli.

fatih413
6 ay önce - Cum 02 Mar 2018, 02:35

Esed'in cezaevlerinde işkence ile ölmeyi tercih etmemelerini garipseyenler var.
O iki kişi de eminim Esed'in içerdeki muhbirlerindendir.
Alıntı:
Bunlarin kime yardim goturecegi iyi takip edilmeli.

Aman iyi kontrol et, soykırımcı katil.

Doğu Guta'dakiler değil sivil vatandaş, eli kanlı katil bile olsa açlıktan, susuzluktan ölmelerine sebep olmak savaş suçudur. Belli bir topluluğu hedef alıyorsa soykırımdır. Guta'daki halk muhalif oldukları için değil, Esed'in meşrebinden olmadıkları için katlediliyorlar.

Rusya, günün belli saatlerinde sözde ablukayı kaldırdığını söyleyerek savaş suçunu gizlemeye çalışıyor. Katliamına hukuki kılıf uyduruyor. Ama herkes biliyor ki Guta'dan çıkıp Esed'e teslim olanlar işkenceyle öldürülecek veya defalarca tecavüze uğrayarak ölmekten beter olacaklar. O yüzden bombalar altında açlıktan ölmeyi, teslim olmaya tercih ediyorlar.

Hukuk literatürüne 1945'tan sonra girmiş soykırım suçunu daha önceki olaylara yürütmek isteyen sahtekarlar, günümüzde ve gözümüzün önünde yapılan kırımlara sahip çıkması ilginç. Uluslararası hukuka göre 2. Dünya savaşından önce soykırım olmamıştır. Yani uluslararası hukuka göre Ermeni katliamı, Çerkez katliamı, Kızılderili katliamı soykırım değildir ama Esed'in yaptıkları soykırımdır. Birgün Esed ve ona destek veren İran ve Rusya idarecileri soykırımla yargılanacak. Ama gıyaben ama yüzüne karşı. Burda Esed'i savunanlar da vicdanlarda yargılanacak.

Misafir 1c9

6 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 00:55

BM yardım paketleriyle kurtlanmış yiyecek gönderdi.

Suriye için alınan insani ateşkesten dolayı yardım paketleri bölgeye ulaştırıldı. BM'nin gönderdiği insani yardım paketlerinden kurtlu yiyecekler çıktı.

Misafir 264

6 ay önce - Sal 13 Mar 2018, 21:21

Bir bizdeki vatan haini terorist sevicilere bak birde ADAMA.

bahadır 0302

5 ay önce - Sal 27 Mar 2018, 08:33

Guta Yere Düştü, Elinde Bebeğine Götürmeye Çalıştığı Sütle!
Yere Düşen Sadece Gutalı Anne Değil, Dünyanın Vicdanıydı.

(+)

Sezgin Cengiz

5 ay önce - Sal 27 Mar 2018, 09:02

Allah bunu yapanlara ve sebep olanlara bu dünyada da cehennemi yaşatsın inşallah. Öyle yaşasınlar ki yok olmak istesinler ama olamayacaklarını bildikçe kahırlarından delirsinler. Kolay sinirlenen biri değilim ama sabah sabah sinirlerim tavan yaptı. Birgün İslam sancağı adına hepsinin öcünü alacağız mutlaka Allah sabır versin bizlere sadece.

fatih413
5 ay önce - Sal 27 Mar 2018, 19:57

Küfür devam eder ama zulüm asla devam etmez.
Yani kafirler yaşamaya devam eder ama zalimler eninde sonunda helak olur.

Tüm masum Suriyeliler gibi gibi Gutalıların ahı, ahlarının müsebbipleri Tahran ve Moskova'dakilerden çıkacak ama inşallah engel olmayan, olamayan bizlerden de çıkmaz. Çünkü Guta'lıları öldüren silahların, mühimmatların çoğunluğu gözümüzün önünden, İstanbul'dan, boğazdan geçiyor. Montrö'yü bahane ederek ahmakları kandırabilirsiniz ama Allah'ı kandıramayız.

bahadır 0302

5 ay önce - Pts 09 Nis 2018, 07:42

Doğu Guta Duma'da kimyasal silahla Esed tarafından katledilen çocuklar...

Saddam'ın Halepçe katliamını kınayıp da yıllarca anan solcular, Duma'da katliamı yapan kendi diktatörleri olunca pişkince "abartıyorlar" diyor. Sizlerin Saddam'dan, Stalin'den, Mao'dan farkınız yok, mesele imkan elinize geçmemiş!

Burç

5 ay önce - Pts 09 Nis 2018, 07:50

Açıkça kimyasal silah kullanıyor ve dünyanın gıkı çıkmıyor.
Ölenler müslüman olmasaydı dünyadaki her gazetede manşet olurdu.

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET