Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ülkelerin kişibaşı milli gelirine göre oranlarsan, en zengin milletvekilleri bizimkiler
« önceki   123 ... 252627   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 26
Muhiddin77
1 yıl önce - Prş 08 Mar 2018, 21:30

Sırf Atatürk'e nefretinizden alternatif tarih üretmeye çalışan kanıbozukların yazdıkları ne Atatürk'e leke sürebilir ne de insanların aklını karıştırabilir. Bütün hayatını genç cumhuriyete adamış büyük bir liderdir. Atatürk'ün o günkü aldığı maaşı bugünle karşılaştırmak aczinizi gösterir. Ayrıca o yıllarda bildiğimiz kadarıyla cumhurbaşkanlığına ayrı bir bütçe olmamakta, harcamaları kendi yapmakta ve ciddi bir de vergi ödemektedir. Şuan ki cumhurbaşkanlığı ve başbakanlığı bütçelerine ve sorgulayamadığımız örtülü ödeneklere hiç girmeyelim istersiniz. Yıllarca halkın kanını kene gibi emmiş Osmanoğlu ailesini def etmiş, cumhuriyeti kurmuş, milleti iki kulluktan kurtarmış bir liderin aldığını da annesinin ak sütü gibi helaldir (kaldı ki hepsini de bağışlamıştır).

önery

1 yıl önce - Prş 08 Mar 2018, 21:34

Alıntı:

Kurtulus savaşı için gönderilen paraları zimmetine geçiren birinin maaşının hesabını yapmayın. Alanı Yalova'dan büyük arazileri ise hiç hesaba katmayın.

Servetini çocuklarına bırakmamamış diye aklanmış mı oldu? Çocuğu yok ki neyi bıraksın? Hem ölür ölmez, sahte vasiyetle İnönü hepsine çöktü. Kendi üzerine değil Chp üzerine yaptı.

ATATÜRK olmak zor gerçekten. Sen kalk onca savaşa gir. Cephede savaş. Ülke kur. Kitap yaz. Daha nicesini yap. Gelsin böyle tipler binde birini bile yapamayanlar hakkında sallayıp dursun.. zor gerçekten...hemde çok zor...


En son önery tarafından Prş 08 Mar 2018, 21:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


fatih413
1 yıl önce - Prş 08 Mar 2018, 22:09

Alıntı:
Yıllarca halkın kanını kene gibi emmiş Osmanoğlu ailesini def etmiş

70.000 askerin esir düşmesine 1. Dünya savaşından yenilgi ile çıkmamıza sebep olan Megiddo savaşınında komutan vekili kurtarıcı ama M.Kemal'i Samsun'a gönderen Vahdettin'in atası olduğu için Fatih, Yavuz, Kanuni kene öyle mi?Muhiddin77
1 yıl önce - Prş 08 Mar 2018, 22:22

Alıntı:
70.000 askerin esir düşmesine 1. Dünya savaşından yenilgi ile çıkmamıza sebep olan Megiddo savaşınında komutan vekili kurtarıcı ama M.Kemal'i Samsun'a gönderen Vahdettin'in atası olduğu için Fatih, Yavuz, Kanuni kene öyle mi?


Fatih iyice saçmalıyorsun. Konuyu da saptırıyorsun. Fatih, Yavuz, Kanuni dönemlerinde büyük padişahlar olabilir ancak yakın tarihte sultanlık, padişahlık devri bitmiştir bu kadar basit. Babadan oğula monarşi bitmiştir, Atatürk'de buna son vermiştir. Bugün başbakanlar, cumhurbaşkanları halkın içinden çıkıyorsa Atatürk sayesinde. Osmanlı zaten yıkılmak üzere gelmiş, kendi ordusunun tamamını alman komutanlara vermiş. Osmanlı'nın 1.dünya savaşının kaybını da Mustafa Kemal'e bağladınız ya yuh olsun.


fatih413
1 yıl önce - Prş 08 Mar 2018, 22:38

Osmanlının yıkılma sebebi 1. Dünya savaşını kaybetmesidir. 1. Dünya savasının kaybedilme sebebi de Megiddo savaşıdır. O savaşta Osmanlı ordusunun komutanı Alman Yahudisi Limon Van Sander, vekili de M.Kemal'di. Eğer dediğiniz gibi deha, kurtarıcı olsaydı o savaşı kazansaydı ya. Gerçi bırakıp kaçmasaydı da kafi olurdu.

Osmanlı'nın yıkılma sebebi dediğim için niye alındınız ki? Sizin tabirinizle kenelerden kurtulduğunuza, kula kulluk etmekten kurtulduğunuza mı üzülüyorsunuz? Adam seküler bir cumhuriyet kurmak için şeriatla yönetilen imparatorluğu yıktı. Yoksa şeriatla yönetilen imparatorluğu mu tercih ederdiniz?


önery

1 yıl önce - Prş 08 Mar 2018, 22:48

Tabi canım.1.dunya savaşına kadar osmanlı en büyük topraklara sahip durumaydı. Bilimde ilimde en öndeydi. Dünyada ticaret yollari osmanlının elindeydi de ne olduysa atatürk yüzünden oldu...

Boşuna demiyorum atatürk olmak zor diye...

ALLAH bazılarına akıl fikir versin diyecem de kul bisey yapmadiktan sonra neye yarar...


Mileltvekillerine yapılan ayrıcalıkları savunacam diye konuyu bir şekilde öleli 70 sene olan birine getiren tip için Allah'a el açmaya bile değmez...Muhiddin77
1 yıl önce - Prş 08 Mar 2018, 22:49

Osmanlı savaşı her cephede kaybetmiş, çünkü sanayi devrimini tamamlamış ülkeler hem teknoloji hem de insan gücü bakımından osmanlıdan kat be kat üstündü. Mustafa Kemal de ne savaşın komutanı ne de ülkenin başıdır. Osmanlı ordusundaki yüzlerce subaydan biridir. Osmanlı padişahı da son günlerin de sadece kendini kurtarmaya çalışmış, en sonunda da yabancı memleketin gemisine binip gitmiştir.

fatih413
1 yıl önce - Prş 08 Mar 2018, 23:52

Ben milletvekillerinin maaşını savunmuyorum. Bir defa milletvekillerine maaş verilmesini savunmuyorum. Ben herkesin ürettiği değerden, ürettiği değere göre pay alması gerektiğini düşünüyorum. Milletvekilleri de diğer kamu çalışanları gibi kamunun ürettiği değerler ve topladığı vergilerin toplamından buna katkısı kadar pay almalıdır. Yani milletvekilleri dahil hiçbir kamu çalışanına maaş ödenmemeli hele hele borçlanarak ve karşılıksız para basarak hiç ödenmemelidir. Geleceğimizi borç aldığımız kişi ve/veya ülkeler lehine ipotek altına sokmamalıdır. Bastığı karşılıksız parayla oluşan efnflasyonla gariban insanları ezmemelidir.

"Arpalık" kelimesi Türkçeye 2. Mahmut döneminde maaşlı memurluk getirilmesiyle girmiştir. Devletten maaş almayı kendine yediremeyen özellikle Türk paşaları "bu sizin için değil atınızın arpası için" diyerek yatıştırmak maksadıyla üretilmiş, kullanılmış kelimedir. Çünkü o vakte kadar sadece devşirmelere maaş ödeniyordu. Bu yüzden maaşlı askerlik yapan Yeniçeriler dahil tüm maaşlı görevlilere hakaret babında "çorbacı" deniyordu.


buğra osman
1 yıl önce - Cum 09 Mar 2018, 00:27

Osmanlı İmparatorluğu bir zamanlar dünyanın en büyük gücüydü , bundan çoğumuz gurur duyuyoruz.Ama sonradan zayıfladı ve yıkıldı.Birçok sebepleri var bunun.
1.dünya savaşı olmasaydı , diğer devletler sürekli karışıklarla kurcalamasalardı vs. belki yaşardı ama işte gerçekler öyle değil.
Bazı hayalseverler bu yıkımın suçunu Atatürk'e yıkmaya bayılıyorlar.Osmanlı 'ya dayatılan Sevr'in , imzalatılan Mondros'un suçuda mı ona ait.
Bu yıkımdan bir devlet çıkarmış.Ama suçlu o.
Yahu tamam sevmeyin , getirdiklerini , yaptığı bazı şeyler hatta isterseniz hepsini eleştirin.Ama yıkılması mukadder olan bir devleti yıkmakla suçlamayın.Güçlü bir devlet istense bile kısa sürede yıkılamaz.Fatih'in arkasından deli ibrahim denilen padişah yada yine akli melekeleri yerinde olmayan 5.Murat bile gelse Osmanlı hemen yıkılmazdı , çünkü devletin diğer kurumları buna izin vermezdi.
Zaten kötü yönetilmesine rağmen yıkılması 3 asır sürmüş , buda yukarıdaki sözlerime bir bakıma ispat teşkil ediyor.

Birde şu konu var , Osmanli devam etseydi , babadan oğula sistemi devam edecekti buna bu devirde hala razı olacak mıydınız!


Misafir 1e3

1 yıl önce - Cum 16 Mar 2018, 10:06

Milletvekilleri,

-Kendi maaşlarına zam oranlarını belirliyor
-Oyluyor
-Kabul ediyor

Dünyada çalışanın kendi maaşını belirlediği başka bir sistem duydunuz mu hiç? Bu çarpıklık yüzünden Avrupa'nın en yüksek vekil maaşları Türkiye'de.

Akıl almaz bir yozlaşma.sayfa 26
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET