Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Dubai'li firma Armada Holding Elazığ'a yatırım yapıyor
« önceki   123 ... 104105106107   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 105
yusufyuşa23
6 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 00:04

Alıntı:
Senin değerinde alacağına dair bir kanıtın var mı? Hibe değil değerinde ise neden farklı bir yere yçnelmediler

O araziyi beğendiklerinden olabilir mi? Yani kendilerine göre en cazip arazi olarak orayı seçtiklerinden mesela...

Tekintkn
6 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 00:09

İstedikleri yerde istedikleri kadar o araziden yer mevcut değerinde alırlarsa fakat bu firma ulusal ajans yoluyla yatırım planı aldılar sütaş olayı gibi arazi sizden biz yatırım yapalım diyor devlet yer gösterdi bunlar burayı beğendi Ünüversite 1500 2000 dönüm verdi yapsalardı yaparlardı değil mi? Neden sonra hazineden 4500 isrenildi çünkü hibe ve teşvik alacakları için burayı istiyorlardı bu benim düşüncem tabiki ve ortada olan görüntü yoksa değerinde alacaklarsa arazi çok yok gerçek yatırımcılar sa neden 1500 2000 dönüm yapmadılar 4500 hazineden istendi sonrada Ünüversite hiç vermedi madem öyle hiç vermiyorum dedi adamlar çıktı gitti...

Tekintkn
6 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 00:13

Yani kardeşim eğer senin söylediğin gibi ciddi gerçek veya başka bir olay yoktuysa 1500 2000 metreye yatırımı yaparlardı ve bu arsa büyük ihtimalle ya hibeydi yada cuzi bir miktardı bunlar bunu görünce 4500 çıktılar ap açık ortada yani bu

Alperen 2323
6 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 07:36

Adam gibi bir açıklama yapan olmayınca olay döndü arapsaçına ayrıca vekiller nerede bu kadar büyük bir olayda tek kelime açıklama yapmıyorlar eger artniyetli bir durum varsa, cıkıp halkı bilgilendirsinler yok bilmiyorlarsa araştırsınlar devlet eger verdiği arazide söylenen yatırım yapılmazsa ellerinden alır eger alamıyorsa o devlete devlet denmez bu işler öyle basit olmuyor arazi yerinde duruyor alıp götürecek halleri yok İyi araştırma yapılmalı eger artniyetli değillerse adamlar yatırım kaçarsa cok büyük bir kayıp yaşar Elazığ Forum meselesine gelince Elazığın siyasileri bürokratlar belediye sivil toplum kuruluşları bu zamana kadar tek bir girişim yaptımı yada açıklama kim önayak oldu adamların yatırım yapması için yada şimdi olduğu gibi yine engel olanlar mı vardı iii düşünün ayrıca o bölgedeki araziler artık öldü para etmez diyen bir grup vardı şimdi de cok kıymetli Elazığın en degerli arazileri demeye başlandı bunlar aynı kişiler bu işi dedikodu ile rezil ettik yine Elazığ olarak hiç kimse olayın arka yüzünde neler dönüyor kimler engellemeye çalışıyor nr menfaat ve rant dönüyor anlayamadık bişeyler mi koparılmaya çalışılıyor ama tek söyleyeceğim Vali beye helal olsun keşke öyle 4 vekilimiz olsa Elazığ şaha kalkar

KEMALİYE 23
6 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 11:20

Çok basit bir örnekle empati kuralım.Diyelim paranız var ve benzinlik kuracaksınız trafiği hesap ettiniz buraya bedeli ne ise Ya da hibe ne derseniz kuracaksınız.Birileri çıkıyor diyor Ki Harput a kur hiç yok burada siz gidip kurarmısınız cevabı kendiniz verin.Evet buraya kadar Valide yatırım isteyen halkda yatırımcıda haklı.Lakin bana petrol istasyonu içim yer talep et diyorlar bende 1000 demişim sonradan habersizce 2000 diye başvuruyorum .İşte olay böyle bir hikaye şuan iki tarafta benim gözümde nötre düştü buna rağmen senato bana iyi niyetli gelmiyor

KEMALİYE 23
6 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 11:31

Çok basit bir örnekle empati kuralım.Diyelim paranız var ve benzinlik kuracaksınız trafiği hesap ettiniz buraya bedeli ne ise Ya da hibe ne derseniz kuracaksınız.Birileri çıkıyor diyor Ki Harput a kur hiç yok burada siz gidip kurarmısınız eğer cevabı kendiniz verin.Evet buraya kadar Valide yatırım isteyen halkda yatırımcıda haklı.Lakin bana petrol istasyonu içim yer talep et diyorlar bende 1000 demişim sonradan habersizce 2000 diye başvuruyorum .İşte olay böyle bir hikaye şuan iki tarafta benim gözümde nötre düştü buna rağmen senato bana iyi niyetli gelmiyor

yilmazz23

6 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 11:34

Hayırlı Cumalar Arkadaşlar bu sayfayı ben açtım ama şimdi üzülerek söylüyorum ki bu yatırım rafa kalktı. Fırat üniversitesi yer vermedi< sağlık olsun

aslanbey23
6 ay önce - Cmt 10 Mar 2018, 13:53

Alıntı:
Elazığ’da yatırım yapmayı planlayan Dubaili yatırımcıların şehirde yapacakları yatırımla ilgili son kararlarını verdikleri öğrenildi.

Elazığ Yeni Haber
08 Mart 2018 09:04
Yazdır

Ve Sonunda Vazgeçtiler!
Elazığ Güncel

Uzun bir görüşme maratonunun ardından Elazığ’da yatırım yapmayı planlayan Dubaili firma yapacağı yatırımla ilgili son kararlarını verdi…

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın girişimleri neticesinde Elazığ’a gelen ve 1 Milyar Dolar’ın üzerinde, yaklaşık 10 Bin kişilik istihdam sağlanacak yatırımlar tüm şehri heyecanlandırmıştı. 2 kez Elazığ’a gelerek çeşitli incelemelerde bulunduktan sonra Fırat Üniversitesi’nin Malatya yolu üzerindeki Kesik Köprü yerleşkesinin de içinde bulunduğu alanlarda yatırım yapmayı planlayan Dubaili yatırımcıların bu isteği Üniversite’nin gelecek planları nedeniyle Fırat Üniversitesi Senatosu tarafından olumsuz karşılanmıştı. Fırat Üniversitesi Senatosu’nun geçtiğimiz hafta aldığı bu kararın ardından Dubaili yatırımcılardan merakla beklenen haber geldi.

Gelen açıklamada: "Elazığ’da yatırım yapmayı planlayan Dubaili yatırımcılar hakkında basında ve kamuoyunda çıkan kafa karıştırıcı haberler nedeniyle marka değerinin yıpranmaması için yatırım kararını yeniden gözden geçirmek üzere üniversiteden arazi tahsisi talebini geri çekmiştir" denildi.

Yatırımın büyüklüğü ve içerdiği projeler ile Elazığ kamuoyunda heyecan yaratan Dubaili Armada Holding’in bu kararın yeni tartışmaları beraberinde getirmesi bekleniyor.

Elazığın geleceği aybaşı gözetleyen memur zihniyetli egoist memurlara kalırsa işte böyle rezil oluruz.Allah sebebep olanların belasını versin.

Kursad Demirel

6 ay önce - Pzr 11 Mar 2018, 00:33

Adamlar 1 m $ yatırım yapıyor başka yer mi yok diyorlar 1m$ olan başka yere yatırım yapsın bu balığı Elazığ kaçırdığına üzülmelidir bence Elazığ ı altın çağa sokacak yatırım bu olacaktı. Ama maalesef olmadı emeğe geçenlere teşekkürler.

Alperen 2323
6 ay önce - Pzr 11 Mar 2018, 14:03

Acaba Elazığ niye gelişmiyor acaba niye forum yapılmıyor acaba neden yatırımcı gelmiyor artık cok düşünmeye gerek yok üç dört tane Palulu Elazığ adına karar verirse olacagı bu kadar fazlasını bekleyelim

sayfa 105
« önceki   123 ... 104105106107   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET