Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Havalimanı - (Şakirpaşa Havaalanı)
« önceki   123 ... 107108109 ... 126127128   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 108
Misafir f24

11 ay önce - Pts 25 Arl 2017, 18:25

Adana şakirpaşa havaalanı türkiye'de en sevdiğim havaalanı. adana'ya iniyorsunuz 10 dakika sonra şehir merkezindesiniz. keşke kalsa

ali alimi012
11 ay önce - Pts 25 Arl 2017, 20:47

Alıntı:
O sera olarak tarif ettiğin yer bir kaç yıl içerisinde gecekondu olacak, gecekonduların istimlak edilmesi maliyetli diyorsun hiçte maliyetli değil, bir ilçe belediyesi bile şehrin göbeğinde 300 civarında binayı kamulaştırıp meydan yapabiliyor, mevcut havaalanı büyütülüp modernize edilirse bunun maliyeti Çukurova havaalanının yüzde 10'u bile değil, Tarsus'ta yapılacak havaalanı boş bir arazi diyorsun çok yanlış demişsin, oraları bağ ve bahçelerle dolu bir alandı, bizim yakın bir akrabanın portakal bahçesinin bir kısmını istimlak ettiler, yanlış hatırlamıyorsam 6 milyon tl civarında kamulaştırma parası ödenmişti.
Alıntı:

böyle diyeceğini biliyordum seni denemek için boş dedim.
boş derken şakirpaşa dibindeki evler gibi dolu değil demek istedim ve tarım arazisi ev istimliktan daha kolaydır. sana birkaç örnek vereyim de ev mi yıkmak zor . boş araziyi istimlak etmek mi?

(+)

ali alimi012
11 ay önce - Pts 25 Arl 2017, 20:50

hem sera yerleri gecekondu dolar de hemde yenisi yapılsın de.
hem oralar yapılsa çöle mi yapılmış olacak onlar sana göre dolu arazi yani tarım arazisi,

ads 1940
11 ay önce - Sal 26 Arl 2017, 00:16

Adamlar kafaya koymuşlar burayı Mersin'e taşıyıp kapatacaklar Adana halkının da buna direneceğini sanmıyıorum sonuçta miting alanına gidip siyasilerin ''Mersin'e Çukurova Bölgesel Havaalanı yapıyoruz yakında bitecek ve siz Adanalıların hizmetine girecek'' sözlerini sevinç naraları atarak alkışlayan bi halkımız var kent bilinci olmadıktan sonra bırakın havaalanını yakında TCDD de gider Hipodroom da gider Pozantı da gider.

Havaalanına gelecek olursak bence de orası artık sıkıntılı olmaya başlamıştı taşınması lazımdı ama Mersin'e değil burda kalmalıydı en kısa zamanda bizim de kendi havaalanımızı yapmamız lazım BŞ Belediye bu konuya kafa yormalı keşke o ucube metroya para harcayacaklarına havaalanı yapsalardı daha iyi olurdu.

Şurda 750 milyon TLden bahsedilmiş olunsa da Çukurova Havalimanının 1 Milyar TL yapım maliyeti olduğunu varsayarsak artık 10 yıl mı sürer kaç yıl sürerse sürsün kendi havaalanımızı kendimiz yapalım ve kendimiz işletelim diyorum.

Bu arada metrodan bahsetmişken önce şunu koyalım
Alıntı:
Adana Metrosu‘na 274 milyon dolar

Adana'da 533 milyon dolara mal olan 13.5 kilometrelik Adana Metrosu'na (Hafif Raylı Sistem), ilave olarak planlanan 10.3 kilometre uzunluğundaki 2'nci etap projesinin maliyeti 274 milyon 300 bin dolar olarak belirlendi.

http://www.aksam.com.tr/ekonomi/adana-metrosuna-2 ...ber-327043

533 Milyon dolara mal olmuş o ucube işe yaramaz metro yani bugünkü kurdan Türk parası ile 2 Milyar TL yapıyor yani metro parası ile Çukurova Bölgesel Havalimanı yapılabilirmiş ona 274 Milyon daha harcayacağımıza arazi bakıp uygun yere havaalanı yapsak daha iyi olur.

Misafir d4a

11 ay önce - Sal 26 Arl 2017, 09:34

Yukarıdaki yoruma gülüyorum 10 dakikadır, belediye havaalanı yapsın onu kullanalım demiş arkadaş. Devlet dünyanın parasını harcayıp yeni havaalanı yapacak, senin yaptığın havaalanına uçak iner mi sanıyorsun? Adana belediyesi gibi asfalt dökemeyen bir belediye bir mucize oldu ve diyelim ki havaalanı yaptı, ki bu devlete rest çekmektir, THY zaten kullanmaz, diğer şirketlere de devlet hafiften sopayı gösterir yapılan havaalanında Adanalı motorcu gençler yarışır.

ads 1940
11 ay önce - Sal 26 Arl 2017, 22:51

Nerde müşteri varsa şirket oraya iner ne kadar ekmek o kadar köfte meselesi sonuçta burası 6. Büyükşehir yeni bir havaalanı olduktan sonra neden uçak inmesin? şirketin biri inmezse ötekisi iner

Ayrıca niçin devlete rest çekmek olsun sonuçta Belediyelere para yine merkezi hükümet tarafından sağlanıyor.

Valla bende bizim metroya bakarak gülüyorum lunapark treni gibi gidip geliyor ve zarar ediyor sonuçta olan milletin parasına oluyor keşke onu yapacaklarına havaalanı yapsalardı o kadar para devletin kasasında kalırdı.

Ynstrn
11 ay önce - Sal 26 Arl 2017, 22:54

Ads 1940
Ilk defa soylediklerine katılıyorum.

ali alimi012
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 00:09

(+)

7 mart

AYDIN İNAN
site denetçisi

9 ay önce - Prş 15 Mar 2018, 05:18

Havalimanı VIP girişi olarak ta kullanılan ilk kavşaktaki giriş araç trafiğine kapalı yaya trafiğine açıktı.
Şimdi yaya giriş trafiğine de kapatılmış ama uçaktan inen yayaların çıkışı serbest durumda.
Bence yayaların büyük ana girişi dolanarak boşuna daire çizmesine yol açıyor.
İnşAllah bu yanlış uygulamadan bir an önce dönülür diyelim artık.

Misafir cf5

8 ay önce - Cum 16 Mar 2018, 09:20

Apronda yürüyen yayaların olduğu 60 senedir hiç bir iyileştirme yapılmayan buna rağmen senelerdir dünyanın en iyi havayolu seçilen Qatar airways'in uçtuğu havalimanı.

sayfa 108
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 107108109 ... 126127128   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM