Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3297
Yalcin Tasdelen
2 hafta önce - Prş 08 Mar 2018, 22:46

Alıntı:

Gerçi bu bakanımız sapla samanı herzaman karıştırmıştır buna alışın artık.Ama bu haberde canını sıkan ne yalçın onu anlamadım bi anlat hele.


Sapla Samani Ayiramiyorsa orda ne isi var abi isi ehline vermek lazim.

Makina kimyanin yillardir urettigi karasal hicbir ozelligi olmayan bir roketi ve roketsanin yapmis oldugu 40 km roketten ustun tutmalarina, roketsanin harp basliklarini istedigi zaman farklilastirabilen bir ozellige sahipken makina kimyayi sanki yeni uretmis gibi havalara kaldirmalari benim canimi sıkıyor

Ayrica o resmi paylasilan roket ne termo nede gudumlu hicbiri degil. Bos bos haber yapmakla isi goturuyorlar iste.

Etki alani 4 kat arttirilmis nolmus yani. Harp basliginda kullanilan patlayicinin etkisini birazdaha artirirsin olur biter. Nedir yani bunu bu kadar buyutmenin.

Roketsan umtas yapar cirit yapar mam-l yapar vs vs seyleri yapar ama nedense Atak helisi one cikar yada Bayraktar on planda olur. Yahu haberlerde hep bunlarin isimleri soylenmekte biride cikip demiyorki yahu bunu bu heli atiyorda o roketi fuzeyi kim yapiyor Sorgulamiyor.

Emegimize lutfen saygi bu yavsak medyanin yuzunden emeklerimizi on planda goremiyoruz buda bizi uzuyor malesef


Misafir d81

2 hafta önce - Prş 08 Mar 2018, 23:59

Yalcın abi haklisin somu, ciriti, umtas, hisarı Turkiyede başka bir kurum başaramazdı . Roketsan cok basarili. En son atmaca fuzeside test edildi umarım yakında envantere girer. Yeterli zaman ve para verilirse uzun menzildede başarılı olacağına eminim. Hem karadan karaya hem karadan havaya hatta havadan havaya füzeleri yakında görürüz 😎😎😎

safsata00

2 hafta önce - Cum 09 Mar 2018, 00:05

Alıntı:
Emegimize lutfen saygi bu yavsak medyanin yuzunden emeklerimizi on planda goremiyoruz buda bizi uzuyor malesef

doğru söze ne denir.Misafir 6ad

2 hafta önce - Cum 09 Mar 2018, 11:09

Pulat sifirdan gizli gizli yapilmis bir urun degil, akkor envantere girene kadar ara cozum, ukraynanin zaslon sistemi bu, ha birtakim degisiklikler yapilmistir belki ama bizim sifirdan yaptigimiz bir urun degil.

Misafir f19

2 hafta önce - Cum 09 Mar 2018, 17:00

o nereden çıktı öyle yahu?
ortada sıfırdan geliştirilen birşey yok. ukrayna ile sözleşme ne zaman imzalanmıştı bi hatırlamak gerek.

gene de herkesin eline emeğine sağlık. acilen lazım bu sistem


Misafir f19

2 hafta önce - Cum 09 Mar 2018, 17:20

10 Ekim 2017

ASELSAN ve ROKETSAN firmaları, Ukrayna’da iki yeni anlaşmaya imza attı. ASELSAN, SFTE Spets Techno Export firması ile ‘Zaslon-L’ Aktif Koruma Sistemleri tedarikine yönelik bir kontrat imzalanırken ROKETSAN, aynı firma ile ortak reaktif zırh (ERA) geliştirilmesine yönelik bir iş birliği anlaşması imzaladı.
ROKETSAN Yönetim Kurulu Başkanı M. Emin Alpman ile SFTE Spets adına Başkan Yardımcısı Vladyslav Belbas’ın imzaladığı çerçeve anlaşması kapsamında Türkiye ile Ukrayna’nın ortak geliştireceği reaktif zırh sistemi, Türkiye’deki tankların anti-tank füzelerine karşı korunması amacını güdüyor.
Ukrayna Zaslon-L Aktif Koruma Sistemi (Zaslon APS)


http://www.millisavunma.com/news/ukrayna-ile-reak ...imzalandi/

misafirinde dediği gibi acil ihtiyaca binayen mevcut sistemin orasını burasını kendimize göre biraz kurcalamış olmalıyız.

ben ii bir sistem ortaya çıktığını düşüüyorum. akkor gelene kadar en doğru yol buydu. ellerine sağlık aselsanMisafir 2ba

2 hafta önce - Cum 09 Mar 2018, 17:56

Cafrad tamamlandi.

emegi gecenlerden Rabbim razi olsun.Ayrica boylede bir gelisme oldu.

Türkiye ve Rusya birbirlerinin ürettiği hava aracı ve parçalarının sertifikasyonlarının karşılıklı tanınması kararı aldı
Ülkemiz ve Rusya Federasyonu'nda tasarlanıp üretilen hava aracı ve parçalarının karşılıklı olarak tanınmasına ilişkin yürütülen görüşmeler sonunda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) ve Federal Hava Taşıma Ajansı (FATA) arasında İşbirliği Mutabakatı (Working Arrangement) imzalandı. Rusya’da 7 Şubat 2018 tarihinde düzenlenen Ulusal Havacılık Altyapısı Fuarı (NAIS) sırasında düzenlen törenle SHGM Genel Müdür Yardımcısı Can EREL ve FATA Genel Müdürü Alexander NERADKO tarafından imzalanan anlaşma ile her iki ülkede tasarımı yapılarak üretilen havaaracı ve parçaların sertifikasyonlarının karşılıklı olarak tanıma kararı alındı. Bu anlaşma kapsamında her iki ülkede üretilen havaaracı ve parçalarının karşılıklı ticaretine imkân sağlanmış olacaktır.


Rus ucaklarini envantere katmaya fazla kalmadi gibi iki haberde hayirli olsun.


Misafir 2bc

2 hafta önce - Cum 09 Mar 2018, 17:59

Mehmetçiğin yeni süngüsü ALKAR göreve hazır

'Mehmetçiğin yeni süngüsü' olarak nitelendirilen ASELSAN tarafından yerli ve milli olarak geliştirilen otomatik havan silah sistemi ALKAR'ın önemli kalifikasyon testleri geçtiğimiz günlerde başarıyla tamamlandı.


jarjar
2 hafta önce - Cum 09 Mar 2018, 18:14

ALTAY'dan ses yok mu ağalar, yoksa yine mi uzatma verdiler ... Bari bu sefer olsun be, bu sefer gol olsun ...

Misafir 5bf

2 hafta önce - Cum 09 Mar 2018, 19:44

Ne güzel bir gün. Maşallah Savunma Sanayi Gelişme gösterince;
1-Hızır
2-Çafrad
3-Alkar
4-Fırtına İki yüzünü gösterdisayfa 3297
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET