Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
tilki123
1 hafta önce - Prş 08 Mar 2018, 17:58

Metrekareye düşen cafe sayısı herhalde bir tek K.maraş’ta yüksek

25.000 kişılik stad iyi olur.


En son tilki123 tarafından Prş 08 Mar 2018, 21:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


COGRAFYACI
1 hafta önce - Prş 08 Mar 2018, 21:13

Bana sorarsanız Maraşa şimdilik 20 bin kişilik stad da yeter. Çünkü olağan üstü bir mucize olup büyük zenginlerden biri Maraşsporu almadıktan sonra bu kulüp kolay kolay süper lige çıkamaz. En iyi ihtimal TFF.1.LİGE çıkılır, onun için de öyle 30 bin ve üzeri stada gerek yok. En güzeli, Dilipak'ın da dediği gibi, 12 şubat stadını yıkıp yerine, arena tipi 20-25 bin kişilik şık bir stad yapmaktır.
Maraşsporu yöneten futbol bilmez akıllılar bari bu süreçte biraz aktif olsalar da, yeni yapılacak stadın caddelere bakan dış taraflarını iş yeri-mağaza konseptinde projelendirip Kulüp oradan yıllarca kira geliri elde etse diyorum. Stadın bulunduğu yer şehrin neredeyse merkezi sayılır. Orada iyi kira geliri olur. Nerden baksan 50-60 tane işyeri çıkar ordan. Gerekirse büyük dükkanlardan birini kulubün işleteceği süpermarket yaparsın, birini spor mağazası yaparsın, diğerlerini kiraya verirsin. Yıllarca devam eden bir gelir olur. Avrupada örneği çok bunun. Tabi durduk yerde kulübe vermezler o işyerlerini, ama şayet kulüp zenginlerden şöyle 3-4 trilyon para toplayıp stad inşaatına katkı yaparsa o zaman o dükkanların hepsini isteme hakkı olur. Zor iş değil.
Çok küçük bir şehir olmasına ve ekonomisi de zayıf olmasına rağmen en kötü TFF.1.LİGDE oynayan Bolusporun, akaryakıt istasyonu, otobüs ve fırın işlettiğini biliyor muydunuz?
Maraşspor da artık zenginlere el açan konumdan kurtulmalı...


Ismail92

1 hafta önce - Prş 08 Mar 2018, 23:14

Haklısın bunu şehrin ileri gelenleri desteklemeli ve ön ayak olmalıdır insallah gereğini yaparlarsayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET