Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara'da Rusya Büyükelçisine Silahlı Saldırı!
« önceki   123 ... 383940

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 40
Yakup

2 yıl önce - Cmt 31 Arl 2016, 00:19

Brezilya'da kayıp Yunan büyükelçinin aracı bulundu

Rio de Janeiro yakınlarında ulaşılan araçtaki yanmış cesedin, elçiye ait olduğu tahmin ediliyor.Alıntı:
. Brezilya polisi, dört gündür kayıp olan Yunanistan’ın Brezilya Büyükelçisi Kyriakos Amiridis’in kiralığı aracı yanmış halde buldu.

Rio de Janerio yakınlarındaki Nova Iguaçu semtinde bulunan aracın içindeki cesedin Yunan elçiye ait olduğu sanılıyor.

59 yaşındaki Amiridis’in en son pazartesi günü, bu semtte bir binadan çıkarken eşiyle telefonda görüştüğü öğrenildi. Daha sonra kendisine ulaşamayan eşi, elçinin kayıp olduğunu çarşamba günü polise bildirdi.

Amiridis’in yıllık izinde olduğunu belirten Yunan makamlarla Brezilya polisi konuyla ilgili ayrıntılı bilgi vermedi.

Cesedin elçiye ait olup olmadığı araştırılıyor.

Kaynak: Euronews

KAYNAK: MILLIYET.COM.TR

Neymis...?

Büyükelcilik suikastlar sadece Türkiyede olmuyormus...

Avrupa Birligi üye ülkesi olan bir büyükelcilikte suikasta kurban gidermis...iyotsuz tuz
2 yıl önce - Cmt 28 Oca 2017, 09:02

FETÖ'cü suikastçıyı FETÖ'cü komiser böyle motive etmişRus Büyükelçi Karlov'un suikastçısı Mevlüt Altıntaş'ın, FETÖ'cü komiser A.K tarafından “Önemli olan senin hızlı silah çekme yeteneğin” diyerek motive edildiği belirlendi.
Rus Büyükelçi Andrey Karlov suikastı soruşturması derinleştikçe çok kritik detaylar ortaya çıkıyor. Soruşturma kapsamında ölü ele geçirilen FETÖ'nün suikastçısı polis Mevlüt Mert Altıntaş'ın saldırı öncesindeki telefon görüşme trafiği mercek altına alındı. Altıntaş'ın görüştüğü son beş kişi içinde yer alan ve "ByLock" çu olduğu gerekçesiyle ihraç edilen komiser A.K İstanbul'da gözaltına alınmıştı. A.K ile Mert Altıntaş'ın telefon görüşmelerinde ilginç detay dikkat çekti.

KOMİSER MOTİVE ETMİŞ

Sorguda ve alınan ifadelere göre Altıntaş'ın suikastta kullandığı silahın kılıfının hızlı silah çekmesine engel oluşturduğunu söyleyerek sıkça internetten silah kılıflarını araştırdığını öğrenildi. Akşam'ın haberine göre, soruşturmada silah kılıfı meselesinde FETÖ'cü komiser A.K ile Altıntaş arasındaki diyalokta, A.K.'nin de Altıntaş'a "Önemli olan silah kılıfı değil, senin kabiliyetin" diyerek Atıntaş'ı motive edip destek çıktığı ileri sürüldü. A.K.'nin ise suikastı bilmediğini ve suçlamaları reddettiği öğrenildi. Soruşturma kapsamında A.K'nin suikastla bağlantısı olup olmadığı için çevresinin incelemeye aldı.

ORGANİZATÖR EMRE USLU'NUN SIKI TAKİPÇİSİ

Karlov'un suikasta uğradığı serginin gözaltına alınan organizatörü Timur Özkan'ın ise twitter hesabından Emre Uslu başta olmak üzere birçok FETÖ'cü ile irtibat kurduğu ortaya çıktı. Timur Özkan twitter hesabından sürekli FETÖ'cü firari Uslu'nun mesajlarını paylaşmış.


fatih413
2 yıl önce - Pts 20 Şub 2017, 21:07

Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi Vitaliy Çurkin New York'ta, kalp krizinden öldü.
Alıntı:
tr.sputniknews
hurriyet.com.tr
Rusya Dışişleri Bakanlığının resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi Vitali Çurkin'in 20 Şubat'ta New York'ta, 66'ıncı yaşına girmeden bir gün önce hayatını kaybettiğini derin üzüntüyle bildiriyoruz" denildi.
alim80
1 yıl önce - Prş 08 Mar 2018, 23:08

Bazı saflar vardır. Bu tür eylemlerin istihbaratlarca yapıldığına bir türlü inamazlar. Adamın telefonuna öyle bir kilit konmuş ki rus uzmanlar bile açamamış.

En acısıda bu ülkenin çocuğu, bu ülkenin polisi olmuş biri kandırıldığı bir dava uğruna kendi ülkesi aleyhine, başka bir ülkenin istihbaratının tetikçiliğini yapıyor.
http://www.haksozhaber.net/karlovu-olduren-altint ...03058h.htm
Alıntı:
Karlov'u Öldüren Altıntaş’ın Telefonun Şifresini Ruslar da Kıramadı​​​​​​​Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Karlov suikastine ilişkin soruşturma kapsamında fail Altıntaş'ın cep telefonunun şifresini kırmak için Ankara'ya gelen Rus heyetteki uzmanlar da telefonu açamadı.A+A-Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastine ilişkin soruşturma kapsamında, suikastin faili Mevlüt Mert Altıntaş'ın cep telefonunun şifresini kırmak için Ankara'ya gelen Rus heyetteki uzmanların da telefonu açamadığı öğrenildi.AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, soruşturma kapsamında Ankara'ya gelen Rus heyette bulunan uzmanlar, soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı ile görüştü.Savcının huzurunda suikastın faili Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli polis Mevlüt Mert Altıntaş'a ait telefonun şifresini kırmaya çalışan uzmanlar, tüm uğraşlarına rağmen telefonu açamadı.Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, telefonun açılması için yabancı bir firmayla temasa geçtiği, firmanın yetkililerinin nisan ayında Ankara'ya gelecekleri öğrenildi.Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Karlov, 19 Aralık'ta Ankara'da katıldığı bir sergide uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Karlov suikastının faili Mevlüt Mert Altıntaş, polisin açtığı ateş sonucu öldürülmüştü.Cinayetle ilgili aralarında Guru Medya Yayın Grubu Başkanı Hayreddin Aydınbaş ve serginin organizatörlüğünü yapan Mustafa Timur Özkan'ın da aralarında bulunduğu 3'ü polis 7 kişi tutuklanmıştı. Kaynak: Karlov'u Öldüren Altıntaş’ın Telefonun Şifresini Ruslar da Kıramadı


Haritacı 314
10 ay önce - Sal 01 May 2018, 17:10


sayfa 40
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 383940
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET