Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Türkiye ile Yunanistan Arasındaki Soğuk Savaş Gerçeği!
« önceki   123 ... 222324 ... 323334   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 23
Elazığlı Hakan
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 22:34

Yunanlılar izmir kıyılarında yüzmeyi özlemiş anlaşılan

izmirli genc
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 22:56

Elazığlı Hakan kardeşim,saldırırlarsa izmir kıyısından değil,arnavut kardeşlerimizle beraber prevezede( iyonya denizi kıyısında) yüzdürürüz.

Misafir ee9

9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 22:23

Yunanların derdi İstanbul 'u almak ama rüyalarında bile göremezler. İstanbul kıyamet'e kadar bizimMisafir 264

9 ay önce - Cmt 10 Mar 2018, 10:24

Yunanistan Türkiye'yi Romanya'ya şikayet etti

2 Yunan askerinin Türkiye'de tutuklanmasını sindiremeyen Yunanistan, savunma bakanını Romanya'ya yolladı. Askerlerinin Türkiye'de rehin olduğunu iddia eden Kamenos, "Yardım istedim" dedi.


Misafir cba

9 ay önce - Cmt 10 Mar 2018, 10:53

Yunanistan'da yaşı 35-40 üstü bi kitle Türkiye nefreti ve korkusu ile yetişmiş. Şu son zamanda yaptıkları akıl alır şeyler değil. Cumhurbaşkanları ve savunma bakanlarının söyledikleri zerre kadar akla uygun hareketler değil.

Soğuk savaş döneminde Yunanistan'ı Türkiyeye tehdit, Türkiye'yi Yunanistan'a tehdit olarak göstererek iki ülkeyi de rahatça kontrol altında tutabildiler. Bugün artık bu hatadan dönülmesi gerek. Boş populist ve faydasız söylemler gelecek nesillere nefret olarak miras kalıyor. Gördüğüm kadarı ile Türkiye bunun kısmen bilincinde ama Yunanistan'daki özellikle nefretle yetişmiş kesim hala durumun farkında değiller.

Sonuç olarak iki ülkede birbirine ihtiyaç duymasına rağmen gene görünmeyen bi el ortalığı karıştırmaya çalışıyor. İhtiyaç duyması meselesi akdeniz gazı temelinde ve yeni ticaret yolları sebebiyle gelecekte daha çok anlaşılacak.


Misafir e26

9 ay önce - Cmt 10 Mar 2018, 18:48

Meriç'te yeni askeri düzenleme

İki Yunan askerinin Türkiye'de tutuklanmasından sonra, Yunanistan Savunma Bakanlığı Meriç sınır bölgesinde yeni askeri düzenlemelere geçti.

Yunan sınır komutanlıklarına verilen yeni bir talimata göre, Meriç Nehri sınırı boyunca devriye gezen Yunan asker sayısı 2 den 7'ye çıkarıldı.

Aynı talimata göre, olası benzeri olaylara karşı gösterilecek tepkilerde yeni taktikler uygulanacak.

Uygulanacak yeni taktikler konusunda herhangi bir ayrıntı vermeyen Yunanistan Savunma Bakanlığı ayrıca Yunan deniz kuvvetlerine 4 firkateynin daha satın alınmasına karar verildiğini açıkladı.

Öte yandan milliyetçi söylemleriyle tanınan Yunan Savunma Bakanı Panos Kammenos'un Edirne'de tutuklu bulunan ve mahkeme önüne çıkmayı bekleyen iki Yunan askerinin Türkiye'de "rehine" statüsünde bulunduğunu iddia etmesi, ana muhalefet Yeni Demokrasi Partisi (YDP) kadar iktidar partisi SYRİZA milletvekilleri arasında da eleştiri konusu oldu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ise Alman basınına yaptığı açıklamada, yakalanan iki Yunan askerinin Türk topraklarına "kasıtlı mı yoksa yanlışlıkla mı geçtikleri" sorusuna, soruşturmayı sürdüren Türk yargısının karar vereceğini söylemesi, Yunan basınında ön plana çıkarıldı.

Sınırda iki Alman gazeteci gözaltına alındı
Bu arada Meriç Nehri'nin Yunanistan tarafında kalan sınır bölgesinde, kendilerini Alman ARD Televizyonu muhabirleri olarak tanıtan iki Alman vatandaşı, askeri sınır bölgesine izinsiz giriş yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alındı.

Söz konusu kişiler sınır kenti Orestiada karakoluna sevk edildiler.

Yunan polisi yaptığı açıklamada 33 ve 31 yaşında olan bu iki gazetecinin verdikleri ifadede sınır bölgesinde kaçak göçmenlerle ilgili çekim yaptıklarını söylediklerini aktardı.

Gazetecilerin çekim izni olmadan bölgede bulundukları belirtildi.

Yunanistan-Türkiye sınırının bir kısmını oluşturan Meriç Nehri, yıllardır Avrupa'ya gitmeye çalışan göçmenlerin kullandığı bir geçiş noktası. Göçmenlerin pek çoğu nehri aşmaya çalışırken soğuktan ya da boğularak hayatını kaybediyor.

Son zamanlarda, göçmenlerin yasa dışı bir şekilde geri Türkiye'ye gönderildiğine ilişkin haberler geliyor, ancak Yunan makamları bu iddiaları reddediyor.

Geçen hafta aynı bölgede Türkiye'ye geçen iki Yunan askeri tutuklanmıştı. Yunan askerleri kötü hava koşulları nedeniyle yanlışlıkla sınırı geçtiklerini söylemişlerdi.

http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-43356279 Mesajı PaylaşMisafir 264

9 ay önce - Pzr 11 Mar 2018, 12:34

Bunlar iyice zivanadan cikti. Bunlara bir ders lazim. Sadece bunlara degil arkasindakilerede Afrine membice ilerlememiz icin herseyi yapiyorlar akdeniz ve egede. Bizde makedonya ve arnavutluka destek vermeliyiz.

Misafir 264

9 ay önce - Pzr 11 Mar 2018, 23:36

Yunanistan Savunma Bakanı Kammenos: Ölümcül bir kazaya çok yakınız

Türkiye sınırını geçen 2 Yunan askerinin tutuklanması ve Kıbrıs konusundaki anlaşmazlıklar gibi olaylarla tansiyonun yükseldiği Türk-Yunan ilişkilerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, "Ölümcül bir kazaya çok yakınız" dedi.

Fransız Liberation gazetesine konuşan Yunan Savunma Bakanı, "Ölümcül bir kazaya çok yakınız. Hava sahamız ihlal edildiğinde Türk uçaklarını hava sahamızdan çıkarmak için kendi uçaklarımızı göndeririz" ifadelerini kullandı.
'AYNI ZAMANDA AVRUPA'YA DA AİT OLAN TOPRAKLARIMIZI KORUMAK ZORUNDAYIZ'

Türkiye'nin hava sahası ve karasuları ihlalleriyle Avrupa üzerinde baskı kurmaya çalıştığını söyleyen Kammenos, "Ankara, Yunanistan ve Avrupa'ya ait karasuları ile hava sahasının ihlaliyle Avrupa üzerinde baskı kurmaya çalışıyor. Sadece Yunanistan'a değil, aynı zamanda bir Avrupa'ya da ait olan topraklarımızı korumak zorundayız" dedi.

https://tr.sputniknews/avrupa/201803111032585 ...ok-yakiniz


Kursad Demirel

9 ay önce - Pts 12 Mar 2018, 00:31

Adamlar ab ye acıtasyon yapıyor Yunanistan "bu topraklar hepimizin yardım edin" çığlıkları atıyor

Misafir b51

9 ay önce - Pts 12 Mar 2018, 00:36

Uçağı uçuracak yakıt için para bulabilirseniz tabii ki bekleriz. Gelin de bizimle it dalaşına girin.sayfa 23
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 222324 ... 323334   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET